Gyenes Mani „túlélte” az őrült Dakart: 23. helyezettként tér haza Dél-Amerikából

Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes - Mani

A 23. helyen zárta Gyenes Emánuel a jubileumi 40. Dakar Ralit. A szatmárnémeti motoros kedd délután érkezik haza Dél-Amerikából.

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2018. január 21., 18:442018. január 21., 18:44

A motoros mezőny összetettjének 23. helyen zárta pályafutása nyolcadik Dakar Raliját Gyenes Emánuel. A szatmárnémeti pilótának ugyan nem sikerült tervei szerint felülmúlnia korábbi legjobb teljesítményét, ám a hűlését leküzdve ismét végigverekedte magát a Peruból induló, majd Bolívián áthaladva Argentínában befejeződő, több mint 9 ezer kilométeres távon, hogy szombaton Cordobában áthaladjon a célvonalon. A hivatalos honlap által idézett pilóták közül szinte mindegyik egyetértett Manival abban, hogy

ez volt a valaha rendezett legnehezebb dél-amerikai Dakar Rali, a viszontagságos útvonal pedig több élpilótát is idő előtti feladásra kényszerített a jubileumi 40. kiíráson.

Köztük a tavalyi bajnok brit Sam Sunderlandet, akinek kiesése után KTM-es gyári csapattársa, Matthias Walkner írt sporttörténelmet az összetettbeli győzelmével. Az első osztrák motoros lett, akinek sikerült nyernie, sikerével ráadásul együttesének is megszerezte a sorozatbeli 17. konstruktőri címet. Mögötte a Hondával versenyző argentin Kevin Benavides lett a második, míg az utolsó mért szakaszt megnyerő, 2016-os Dakar-bajnok Toby Price a harmadik lett a ranglistán.

A Peugeot is megvédte címét, ám a dobogóra ezúttal csak egy kocsijuk fért fel, mert az autósok között összetettben győztes spanyol Carlos Sainz mögött két Toyota, a Nasszer al-Attijah és a Giniel de Villiers neve által fémjelzett egység végzett a második és harmadik helyen. A Mr. Dakarként emlegetett, tizenháromszoros győztes Stephane Peterhansel (Peugeot) ezúttal a negyedik lett. Meglátása szerint két nagy hibát vétettek a verseny során, de „ez egy őrült Dakar volt", ahol rengeteg élsportoló kiesett, mások pedig rengeteg időt veszítettek a futamok során.

A jubileumi seregszemle nehézségét emelte ki Carlos Sainz is, aki 2000 után most másodjára nyerte meg a viadalt az autósok mezőnyében.

Az 55 éves veterán pilóta a hivatalos honlap alapján még nem biztos, hogy jövőre is rajthoz áll, egyelőre szeretné kiélvezni ezt a megdolgozott sikert és átbeszélni terveit a családjával. „A Peugeot sem lesz itt jövőre, úgyhogy még meglátjuk" – tette hozzá.

A quadosok mezőnyében a 2014-ben győztes Ignacio Casale nyert, míg kamionosoknál a Kamaz Eduard Nyikolajev, Jevgenyij Jakovlev és Vlagyimir Ribarkov alkotta orosz egysége védte meg tavalyi címét. A Dakar idei magyarországi részvevői közül, mint ismeretes, senkinek sem sikerült teljesítenie a kéthetes viadalt. Mani kedden kora délután érkezik haza Romániába.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 10., szerda

Erdélyi születésű úszó döntött meg egy közel 25 éves csúcsot a Budapesten zajló országos bajnokság nyitónapján

A Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

2024. április 07., vasárnap

A balesetek és a piros zászló sem akadályozták meg a kettős Red Bull-sikert Japánban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, ezzel megerősítette vezető pozícióját a vb-pontversenyben.

2024. április 06., szombat

Újabb nyolcezres meghódítására indul Varga Csaba, magyar hegymászó még nem járt a csúcson (Videó)

Újabb nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs oxigénpalack nélküli megmászására készül Varga Csaba. A nagyváradi hegymászó szombaton indul a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma meghódítására.

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.