HIRDETÉS

EL: könnyű csoportba került a Korhutékkal is megmérkőző FCSB

Krónika 2017. augusztus 25., 15:47 utolsó módosítás: 2017. augusztus 25., 15:53

Nem panaszkodhat az FCSB labdarúgócsapata az Európa Liga csoportkörének pénteki monacói sorsolása után: az egykori Steaua a cseh Viktoria Plzennel, az izraeli Hapoel Beer-Sevával és a svájci Luganóval került szembe.

Fotó: UEFA

A cseh ellenfél jó ismerős a román bajnoki ezüstérmes számára, hiszen nemrég

a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében is szembetalálkoztak: akkor a bukarestiek a hazai 2-2 után idegenben 4-1-re nyertek,

HIRDETÉS

bebiztosítva helyüket valamelyik kupasorozat főtábláján – később a Sporting az EL-be „tessékelte” a George Becali által fenntartott együttest.

Az izraeli bajnok Hapoel Beer-Seva – amely korábban a BL második selejtezőkörében kettős győzelemmel búcsúztatta az NB I-es aranyérmes Honvédot – magyar válogatott játékost is foglalkoztat Korhut Mihály személyében. A Lugano svájci bronzérmesként jutott az EL csoportköréig.

A legérdekesebbnek az E csoport tűnik, amelyben a francia Lyon, az angol Everton és az olasz Atalanta mellé a ciprusi Apollon Limasszolt sorsolták.

A csoportkör szeptember 14-től december 7-ig tart, az első két-két helyezett jut a legjobb 32 közé, ahol csatlakoznak hozzájuk a Bajnokok Ligája csoportharmadikjai. A sorozat fináléját 2018. május 16-án vívják Lyonban.

Az EL-csoportok beosztása:

A csoport: Villareal (spanyol), Makkabi Tel-Aviv (izraeli), Asztana (kazah), Slavia Praha (cseh)
B csoport: Dinamo Kijev (ukrán), Young Boys (svájci), Partizan Beograd (szerb), Skënderbeu (albán)
C csoport: Braga (portugál), Ludogorec (bolgár), Hoffenheim (német), Basaksehir (török)
D csoport: Milan (olasz), Austria Wien (osztrák), Rijeka (horvát), AEK Athén (görög)
E csoport: Olympique Lyon (francia), Everton (angol), Atalanta (olasz), Apollon Limasszol (ciprusi)
F csoport: FC Köbenhavn (dán), Lokomotív Moszkva (orosz), Sheriff Tiraspol (moldovai), Fastav Zlín (cseh)
G csoport: Viktoria Plzen (cseh), FCSB (román), Hapoel Beer-Seva (izraeli), Lugano (svájci)
H csoport: Arsenal (angol), BATE Boriszov (fehérorosz), 1. FC Köln (német), Crvena zvezda (szerb)
I csoport: Salzburg (osztrák), Olympique Marseille (francia), Guimaraes (portugál), Konyaspor (török)
J csoport: Athletic Bilbao (spanyol), Hertha BSC (német), Zorja Luhanszk (ukrán), Östersunds (svéd)
K csoport: SS Lazio (olasz), AC Nice (francia), Zulte Waregem (belga), Vitesse (holland)
L csoport: Zenit (orosz), Real Sociedad (spanyol), Rosenborg (norvég), Vardar Szkopje (macedón)

 

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS