
kupadöntő
Fotó: Videófelvétel
Pénzbírsággal és eltiltással sújtotta a Kolozs megyei labdarúgó-egyesület az ellenfél játékosait és szurkolóit bántalmazó mócsi futballistákat, valamint a klubjukat. Közben egy roma szervezet rasszizmussal vádolja a kolozsvári csapat tagjait a hétvégi kupadöntőn történt incidens kapcsán.
2026. március 04., 18:342026. március 04., 18:34
2026. március 04., 18:452026. március 04., 18:45
Nem maradt következmények nélkül a labdarúgó V. Liga Kolozs megyei kupadöntőjén kirobbant tömegverekedés. Mint arról beszámoltunk, a mérkőzés lefújása után a házigazda mócsi Speranța Rromi 2016 játékosai és szurkolói rátámadtak a vendég kolozsvári Juniorul csapatának tagjaira és azok drukkereire. Utólag a rendőrség is megerősítette értesülésünket, miszerint a botrány onnan indult, hogy játékosok női hozzátartozói összeszólalkoztak egymással, majd kitört az általános verekedés.
Mindez abból az egyperces videóból is kitűnik, amelyet a Prima Sport sportcsatorna portálja tett közzé; a felvételt egyébként a mérkőzés megfigyelője készítette.
Többek között a látottak, valamint a játékvezetők (akiket egyébként szóbeli inzultus érte a meccs alatt és után is) jelentése alapján döntött a szankciók mellett szerdán a Kolozs megyei labdarúgó-egyesület (AJF). A hazai szurkolók rendbontása, valamint az erőszakos cselekmények megakadályozását szavatoló intézkedések hiánya miatt a mócsi Speranța Rromi 2016 futballklubot öt fordulóra eltiltották a hazai mérkőzések rendezésétől, emellett 1000 lejes bírsággal sújtották. Ezen túlmenően a mócsi csapat négy játékosára egyéni büntetéseket szabott a fegyelmi bizottság.
A Juniorul csapatának egyetlen játékosa vagy illetékese sem részesült megrovásban. Vasile Focșa, Mócs polgármestere az incidens kapcsán a Cluj24 portálnak elmondta, a helyi önkormányzat szerény összeggel támogatja a futballcsapatot, a történtek nyomán pedig kezdeményezni fogja, hogy a klub kizárólag helybeli játékosokat foglalkoztasson, más településekről származókat nem.
Dragoș Roșianu, a Roma Párt ifjúsági szervezetének vezetője ennek kapcsán felszólította a megyei labdarúgó-egyesületet, hogy részesítse büntetésben ezeket a „kisiklásokat”, és vegye elejét a mócsi csapattal szembeni „megalázó és diszkriminatív” megnyilvánulásoknak. Teodora Albon, az AJF elnöke azonban közölte, hogy rasszizmusra utaló megnyilvánulásokat sem a megfigyelő, sem a játékvezetők nem észleltek, ilyesmi a mérkőzésről szóló jelentésben sem szerepel; szerinte ha történt volna ilyen, azonnal megszakították a találkozót.
Különben a kupadöntőn történt incidens kapcsán a Kolozs megyei rendőr-főkapitányság ütlegelés és egyéb erőszakos cselekmények gyanújával folytat vizsgálatot. Mint megírtuk, a mócsi futballcsapat nevéhez nem először fűződik botrány. Az együttes hazai mérkőzésein többször előfordult már incidens, bántalmazás, amelyekből nem maradtak ki a Speranța játékosai sem. Úgy tudjuk, a futballbírók többsége korábban aláírással ellátott petícióban fordult a megyei labdarúgó-egyesülethez, hogy féltik a testi épségüket, és a korábbi atrocitásokra tekintettel ne küldjék őket Mócsra bíráskodni.

Botrányos körülmények között zajlott le a labdarúgó V. Liga Kolozs megyei kupadöntője, amelyen a házigazda mócsi Speranța Rromi 2016 játékosai és szurkolói rátámadtak az ellenfél, a kolozsvári Juniorul csapatának tagjaira és azok drukkereire.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!