Hirdetés

Botrány: Tamás Réka kitálalt

Botrányos körülmények között hagyta el a Marosvásárhelyi Mureşul kézilabdacsapatát az egy évvel ezelőtt a Nagybányai HCM-től leigazolt Tamás Réka.

Horváth Bálint Ottó

2015. július 28., 19:372015. július 28., 19:37

2015. július 28., 19:522015. július 28., 19:52

 

A 22 éves balátlövő az elmúlt szezon elején még jól beilleszkedett, és alapembernek számított az együttesben, ám a hatodik fordulóban, épp korábbi csapata, az akkor címvédő máramarosiak elleni meccsen lesérült. Mint kiderült, keresztszalag-szakadást szenvedett a jobb lábán, de amint arról a Prosport.ro-nak beszámolt: a klub elnöke és a csapatorvos megtiltották neki, hogy megoperáltassa a lábát, helyette egy végül eredménytelennek bizonyult felépülési programot dolgoztak ki számára. „Minden előírást betartottam” – vallja Tamás Réka. Bár orvosi leletei nem javultak, elmondása szerint négy hónappal sérülése után már edzésbe fogták. Mindezt olyan körülmények között, hogy nem tudta kiegyenesíteni a térdét. Érdekesség amúgy, hogy az őt kezelő orvos nem állította ki kérésére azt az igazolást, amely szerint alkalmas lett volna a sportolásra.
A hónapokig tartó felépülési időszak alatt Tamás Réka nem kapott fizetést a klubtól, így december közepén panaszt tett a Román Kézilabda-szövetségnél. A vásárhelyi klub elismerte, hogy tartozásai vannak a játékos felé, ugyanakkor kifejtette, a kézilabdázó volt az, aki erre a pénzre nem tartott igényt, ők pedig 12 ezer lejt fizettek egy magánklinikának Tamás orvosi ellátásáért. A klub érvelését a sportági szövetség illetékes bizottsága nem tartotta elfogadhatónak, de a sportoló beadványától számítva további négy hónapnak kellett eltelnie, amíg a vásárhelyiek fellebbezését is megtárgyalva április végén lezárták az ügyet, és Tamás Rékát szabadon igazolhatóvá nyilvánították.
A balátlövő a Prosport.ro-nak elmondta, hónapokon keresztül kénytelen volt a szülei pénzén fenntartani magát, majd szintén az ő segítségükkel végül megműttette a térdét. Ezt a beavatkozást azonban szerinte sokkal hamarabb kellett volna elvégezzék a lábán, mert akkor már márciusban újra a pályán lehetett volna, hogy segítse a végül sereghajtóként, az élvonalból nyeretlenül kiesett Mureşul csapatát.
A vásárhelyi klub egy, a Prosportnak elküldött közleményben tagadta a vádakat. Teodor Rad, a Mureşul elnöke szerint a kézilabdázó csak megjátszotta magát, mert az MRI-vizsgálatok nem mutattak keresztszalag-szakadást, és az őt kezelő marosvásárhelyi orvosok helyében „beperelné” azt, aki végül Tamást megoperálta. Állítása szerint a játékos felépülési időszakban igazolatlanul hiányzott két hetet, ők pedig luxuslakást és étkezést is végig biztosítottak számára. A kézilabdázó története volt csapattársait is megosztotta, mivel Larisa Comşa szerint az elmúlt idényben többük is Tamás Rékáéval hasonló sérüléseket szenvedett, de ezeket az orvosok segítségével – amelyekkel a klub közreműködik – sikerült megoldaniuk, és a játékosok a legrövidebb időn belül felépültek.
Megkeresésünkre Rad nem kívánta bővebben kommentálni az esetet, viszont azt hangoztatta, hogy meggyőződése szerint Tamás Réka azért fordult a klub ellen, mert a háttérből irányították, és teljes mértékben elutasítja a játékos viselkedését.
Tamás mellett amúgy Sabine Klimek is elhagyta a Maros megyei csapatot: az elmúlt idényben a csapat legjobbjának és az élvonalbeli bajnokság második legtöbb gólt szerző játékosának számító, 24 éves kézilabdázó Gheorghe Tadici együttesében, Zilahon folytatja pályafutását. Érdekesség, hogy korábban a Mureşul – amely 8400 lejnyi fizetéssel tartozott neki – 3500 lejre bírságolta, amiért nem teljesített elég jól, holott meccsenként átlagosan hat gólt dobott.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 21., vasárnap

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető

Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető
Hirdetés
2026. június 20., szombat

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok

Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok
2026. június 17., szerda

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon

Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon
2026. június 10., szerda

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok

A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok
Hirdetés
2026. június 04., csütörtök

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál

A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál
2026. május 31., vasárnap

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van

Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van
2026. május 30., szombat

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG

Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG
Hirdetés
2026. május 30., szombat

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot

Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot
2026. május 30., szombat

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci

Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci
2026. május 29., péntek

Vízilabda: nem sikerült megvédenie bajnoki címét a Nagyváradi VSK-nak

Nem jött össze a címvédés a Nagyváradi VSK-nak a román vízilabda-bajnokságban, miután a mindent eldöntő, ötödik mérkőzést elbukta hazai medencében a bukaresti Steaua ellen.

Vízilabda: nem sikerült megvédenie bajnoki címét a Nagyváradi VSK-nak
Hirdetés
Hirdetés