Hirdetés

Tömeges elbocsátás a Nissannál

A Nissan járműgyártó veszteséggel zárta a pénzügyi év harmadik negyedét, és közel egy évtized után várhatóan az egész évet is mínuszban fejezi be. Ez arra készteti a harmadik legnagyobb japán járműipari céget, hogy megváljon 20 ezer dolgozójától. Globális szinten ez 8,5 százalékos munkaerő leépítést jelent.

2009. február 10., 00:432009. február 10., 00:43

A Nissan jelenleg 235 ezer embert foglalkoztat a világon. A cég vezérigazgatója Carlos Ghosn azt mondta, hogy lejtmenetben van a járműipar világszerte és ez alól a Nissan sem kivétel. A Nissan Motor Co. most azzal számol, hogy a március végén záródó pénzügyi évet 265 milliárd jen (2,9 milliárd dollár) mínusszal zárja. Kilenc éve nem volt példa arra, hogy a cég veszteséges évet hagyjon maga után. Az október–december közötti pénzügyi harmadik negyedévben a vállalat nettó vesztesége 83,2 milliárd jen volt. Egy évvel korábban még 132,2 milliárd jen nyereségről számolt be. A mostani volt az első veszteséges negyedév azóta, hogy a Nissan 2003 óta ismertet negyedéves adatokat. A cég a december végéig tartó negyedévben 731 ezer járművet értékesített, ami 18,6 százalékos csökkenés éves szinten.

Hirdetés

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2024. július 05., péntek

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?

A továbbtanulás és karrierépítés útján elindulva sokakban felmerül a dilemma: egyetemre menni, vagy szerezni egy szakképesítést és belevágni a munka világába? A döntés nem könnyű, és számos tényezőt figyelembe kell venni.

Szakképesítés vs. diploma: mi a jobb választás manapság?
Hirdetés
Hirdetés