
A krománytag. Elon Musk a kormányzat hatékonyságáért felel majd
Fotó: X/Elon Musk
Kormányzati pozíciót kap Washingtonban Elon Musk, aki a kampány során jelentős támogatást nyújtott Donald Trumpnak: a megválasztott elnök bejelentette, hogy Elon Musk és Vivek Ramaswamy fogja vezetni az új „kormányzati hatékonysági minisztériumot”.
2024. november 13., 08:272024. november 13., 08:27
2024. november 13., 08:382024. november 13., 08:38
„Ez a két csodálatos amerikai együtt fogja előkészíteni az utat a kormányzatom számára a kormányzati bürokrácia lebontásához, a felesleges szabályozások leépítéséhez, a pazarló kiadások csökkentéséhez és a szövetségi ügynökségek átalakításához” – mondta Trump egy sajtóközleményben.
„Ez sokkhullámokat fog végigsöpörni a rendszeren, és mindenkin, aki részt vesz a kormányzati pazarlásban, ami rengeteg embert jelent!” – kommentálta a döntést Musk.
A tárca munkája legkésőbb 2026. július 4-én ér véget – mondta Trump a közleményben.
– mondta Trump a közleményben.
Néhány órával azután, hogy Donald Trump megtette a bejelentést, a techmilliárdos ígéretet tett arra, hogy az átláthatóság érdekében a hivatal minden tevékenységét online közzéteszi.
„Bármikor, amikor a nyilvánosság úgy gondolja, hogy valami fontosat lefaragunk, vagy nem faragunk le valami pazarlót, csak szóljon nekünk!” – írta az X-en közzétett bejegyzésében.
Azt is megígérte, hogy „
Mint arról beszámoltunk, Musk jelentős befolyásra tett szert Trump környezetében, és egyes források szerint a megválasztott elnök személyi döntéseibe is beleszólása van.
Vivek Ganapathy Ramaswamy amerikai politikus és vállalkozó. Ő alapította a Roivant Sciences gyógyszeripari vállalatot 2014-ben.
Trump egyébként azt is bejelentette, hogy Kristi Noem dél-dakotai kormányzót választja a belbiztonsági minisztérium következő miniszterének.
„Kristi nagyon erős volt a határbiztonság terén” - fogalmazott Trump a közleményben. „Szorosan együtt fog dolgozni Tom Homan „határcárral” a határ védelmében, és garantálni fogja, hogy amerikai hazánk biztonságban legyen ellenfeleinktől. Évek óta ismerem Kristit, és sokféle projektben dolgoztam vele együtt – nagyszerű része lesz küldetésünknek, hogy újra biztonságossá tegyük Amerikát” tette hozzá.
Trump közölte, hogy Mike Waltz floridai republikánus képviselő lesz a nemzetbiztonsági tanácsadója, és Pete Hegseth-et,
Kiemelte, hogy a leendő védelmi miniszter szószólója a veteránok ügyének, és elkötelezett képviselője lesz a „Békét erő által” védelmi politikának.
Pete Hegseth Irakban és Afganisztánban is részt vett katonai bevetésekben, amelyekért kétszer megkapta a Bronz Csillag kitüntetést. A közelmúltban megjelent könyvében az amerikai hadsereg átalakítására vonatkozó elképzelését fejtette ki, amelyet az érdem és kiválóság, valamint elszámoltathatóság alapelvére építene.
A 44 éves Hegseth dolgozott veteránok érdekképviseletét ellátó szervezetek vezetőjeként, az elmúlt 8 évben pedig a Fox News hírtelevízió műsorvezetőjeként.
A megválasztott elnök a korábbi arkansasi kormányzót, Mike Huckabee-t választotta az Egyesült Államok következő izraeli nagykövetének, valamint Steve Witkoffot, régi barátját és ingatlanfejlesztőt a közel-keleti különmegbízottnak.
Trump a korábbi New York-i republikánus képviselőt, Lee Zeldint választotta a Környezetvédelmi Ügynökség adminisztrátorának, és Elise Stefanik republikánus képviselőt az Egyesült Államok ENSZ-nagykövetének.
Azt is bejelentette, hogy Tom Homan, aki előző kormányában a Bevándorlási és Vámhivatal megbízott igazgatója volt, az ország határainak felügyeletét fogja ellátni.
Hétfőn két forrás is azt mondta a CNN-nek, hogy valószínűleg
Trump első fontos bejelentése a múlt héten volt, amikor közölte, hogy kampánymenedzsere, Susie Wiles lesz a Fehér Ház kabinetfőnöke, az első nő, aki valaha is ebben a pozícióban dolgozott.

Donald Trump Mar-a-Lago-i klubja az elmúlt 48 órában kétféle emberrel volt tele: azokkal, akik a megválasztott elnök új kormányában szeretnének állást kapni, és azokkal, akik megpróbálják befolyásolni őt.
A moldovai polgárok többsége elveti a Romániával való egyesülést – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Románia még a kereskedelmi repülőjáratok rovására is támogatta az Egyesült Államok Irán elleni katonai műveleteit – jelentette ki Mark Rutte.
Ukrajna úgy véli, hogy sikerült megszereznie a Fehér Ház támogatását egy olyan művelethez, amelynek célja, hogy Oroszországot érdemi tárgyalásokra kényszerítse – közölte a Kyiv Independent saját értesülésekre hivatkozva.
Magyarország elhalasztott egy olyan alapvető eljárási lépést, amely elengedhetetlen az Ukrajna és Moldova által benyújtott EU-csatlakozási kérelmek előrehaladásához – közölte a brüsszeli ügyekben jártas Politicoval két uniós diplomata.
Irán hétfőn kijelentette, hogy az ENSZ nukleáris felügyeleti szervezetével való együttműködése „a jelenlegi eljárások szerint” folytatódik.
Észak-Komárom gasztronómiai ízvilágát, történelmét és pezsgő kulturális életét bemutató, Kárpát-medencei újságíró-találkozót szerveztek a felvidéki városban. Ebből az alkalomból beszélgettünk Keszegh Béla, Észak-Komárom polgármesterével.
Az Európai Unió eltökélt abban, hogy Moldova uniós csatlakozásának minden szakaszában támogatást nyújtson, és a bővítési folyamat révén egy erős és prosperáló országot üdvözöljön majd az európai családban.
A „tisztítótűz-művelet” elindítását jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben Magyarország „orbáni maffiától” történő megszabadítása érdekében.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Négy ember meghalt, 28-an pedig megsebesültek egy dróncsapás során a Krím-félszigeten – közölte Szergej Akszjonov, a Moszkva által kinevezett kormányzó, miközben számos robbanásról és tűzről érkeztek hírek.
1 hozzászólás