
A legnépszerűbb modell a Dacia Logan volt
Fotó: Facebook/DaciaRomania
Alig 7660 járművet helyeztek forgalomba januárban Romániában, ami csaknem 47 százalékkal elmarad az egy évvel korábban jegyzett adattól – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók és -Importőrök Egyesülete (APIA) által nyilvánosságra hozott adatsorokból.
2021. február 16., 07:412021. február 16., 07:41
2021. február 16., 07:442021. február 16., 07:44
A személygépkocsik esetében 52,2 százalékos visszaesést jegyeztek a vizsgált időszakban.: januárban 5913 személygépkocsit helyeztek forgalomba, amelyek a regisztrált járművek 77 százalékát tették ki.
Az APIA jelentésében emlékeztetett ugyanakkor arra, hogy a januári csökkenés négy egymást követő olyan hónap után következett be, amikor a forgalomba helyezett járművek száma emelkedett.

Tavaly 23,7 százalékkal, decemberben 3,3 százalékkal csökkent a forgalomba helyezett új autók száma az Európai Unióban az egy évvel korábbihoz képest.
ezeknek a járműveknek a piaci részesedése januárban elérte a 14,3 százalékot a tavaly januárban jegyzett 5,4 százalékhoz képest.
A gépkocsigyártók és -importőrök egyesületének statisztikái szerint a januárban új gépjárművet (személyautót és haszonjárművet) vásárlók közül
A legnépszerűbb modell a Dacia Logan volt (365 eladott egységgel, ami 75,8 százalékkal elmarad az egy évvel korábbi adattól), majd a Ford Puma (237 darab, 13-szoros növekedés tavaly januárhoz viszonyítva), a Ford Focus (225 darab, –16 százalék), a Hyundai I20 (189 darab, –28,4 százalék) és a Dacia Sandero (189 darab, –79,7 százalék) következik a sorban.
Visszaestek tavaly az autóeladások
A gépjárművek és motorkerékpárok nagy- és kiskereskedelmében, karbantartásában és javításában elért üzleti forgalom volumene tavaly 8,7 százalékkal csökkent 2019-hez képest, elsősorban az autóeladás visszaesése miatt (–14,3 százalék) – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból. Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint a jelzett időszakban az autóalkatrészek és -tartozékok forgalma 6,1 százalékot zsugorodott. A motorkerékpár és a kapcsolódó alkatrészek forgalma viszont nőtt, a motorkerékpár-javítás bevétele szinte megduplázódott (+86,6 százalék). Jelentősen, 36,2 százalékkal esett vissza a nyers adatok szerint a szolgáltatások forgalma, elsősorban a turisztikai irodák (–51,8 százalék), a szerencsejáték-termek, a szálloda- és vendéglátóipar (32,9 százalék) tevékenységének beszűkülése miatt. Az egyetlen terület, ahol növekedést regisztráltak, a fodrászat és egyéb szépségápolási tevékenységek voltak, +27,1 százalékkal. Ha a 2020. decemberi adatokat a novemberivel hasonlítjuk össze, kiderül, a szolgáltatások üzleti forgalma – a nyers adatok szerint – 7,9 százalékkal nőtt, elsősorban a szabadidős tevékenységek (+52,4 százalék), a fodrászat és szépségápolással kapcsolatos szolgáltatások (+18,4 százalék) jelentős javulása miatt.

A romániai járművezetőket nem tántorítja el a hideg évszak, és télen is ugyanolyan gyakran használják az autót, mint az év többi részében – derül ki a Mol Románia által 2020. december 12. és 18. között, a Mol MultiBonus hűségprogramban részt vevő ügyfelek körében végzett online felmérésből, amelyben több mint 200

A Covid-19 járvány kezdete óta a járművezetők 65 százaléka lényegesen kevesebbszer használja a tömegközlekedést, a megkérdezettek 76 százaléka inkább saját személygépkocsival utazik – közölte szerdán a LeasePlan flottakezelő.
A kánikula gazdaságra gyakorolt hatását vette górcső alá a Román Nemzeti Bank (BNR) friss jelentése.
Összeállításunkban aradi, bánsági és dél-erdélyi falugazdászok értékelik az aratás előtti helyzetet.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2,346 milliárd lejes nyereséggel zárta a 2025-ös évet, amelynek 80 százalékát, 1,877 milliárd lejt az államkasszába utalták – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban, minden korábbi 12 hónapos időszakot felülmúlva ezzel – újságolta el Dragoș Pîslaru.
Egyelőre sem Magyarország, sem Románia nem áll készen az euró bevezetésére – derül ki az Európai Bizottság 2026-os konvergenciajelentéséből, amelyben értékeli az euróövezeten kívüli tagállamok felkészültségét az egységes valuta bevezetésére.
Nem csak nekünk tűnik úgy, hogy évről évre több tini vállal nyári melót, hanem számadatok is igazolják a trendet. Ki egy kis zsebpénzért, egy fesztiválbelépőért, ki tapasztalatszerzés céljából, ki a tandíjért, mások egészen más okok miatt.
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.
Bár úgy tűnik, még mindig megosztja a romániai társadalmat az ázsiai vendégmunkások foglalkoztatása, napról napra több nepálit, indiait vagy éppen Srí Lanka-it láthatunk az erdélyi városok utcáin. De miért éri meg ázsiaiként Romániában munkát vállalni?
szóljon hozzá!