
Nem csak kávégépet gyártanak. Még nem tudni, mi készül majd a DeLonghi szalontai üzemében
Fotó: Facebook/De'Longhi
Több millió eurós beruházásokra készülnek Bihar megyében: sajtóinformációk szerint Nagyszalonta mellett a DeLonghi fejleszt és gyárt majd háztartási gépeket, míg Nagyváradon repülőgépeknek és autóknak készülnek lítiumos akkumulátorokat előállítani.
2020. január 18., 18:222020. január 18., 18:22
2020. január 18., 18:232020. január 18., 18:23
Több tízmillió eurós tranzakció nyomán háztartásigép-gyárat készül alapítani a Nagyszalonta közelében található Madarászon az olasz DeLonghi – számoltak be értesülésekre hivatkozva a Bihar megyei hírportálok. Mint egybehangzóan írták,
Ez lesz az olasz óriás második romániai üzeme, a Kolozs megyei Nemeszsukon kávéfőzőket, mixereket és blendereket gyártanak.
Sajtóhírek szerint a beruházott összeg több tízmillió euróra rúg, és ez lesz az elmúlt évek legnagyobb Bihar megyei befektetése. Bár a DeLonghi és a Jász-Plasztik Kft. egyelőre nem adott ki hivatalos tájékoztatást, a kiszivárgott információk szerint az már biztos, hogy a hajdúváros közeli Madarász település mellett működő üzem kapuján kész háztartási gépek jönnek majd ki, nem alkatrészek. A tárgyalásokhoz közel álló források szerint az egyeztetések előrehaladott állapotban vannak, és a tranzakcióról szóló szerződést a felek várhatóan már a hónap végén alá is írják, a termelés pedig egyes hírek szerint már tavasszal el is kezdődhet.
Ami pedig az alkalmazottak illeti,
Olyan információk is napvilágot láttak, hogy a DeLonghi eredetileg azt tervezte, a Jász- Plasztik megvásárlása után az ott dolgozóknak Zsukon kínál állást, ám a többségében szalontai vagy a környékbeli falvakban élő alkalmazottak nem kívántak elköltözni a szomszédos megyébe.
Az olasz csoport éves üzleti forgalma meghaladja a 2 milliárd eurót, és olyan brandeket is gyárt a DeLonghi mellett, mint a Kenwood, az Ariete, a Simac, a Climaveneta vagy a D’Radiators. Háztartási gépek széles skálája készül üzemeikben a kávégéptől a porszívón át a légkondicionáló berendezésig, vagy mikrohullámú sütőktől a különböző konyhai robotokig.
A Jász-Plasztik Kft. madarászi leányvállalata éveken keresztül a különböző felsőkategóriás műanyag termékek, építőanyagok és festékek mellett például Samsung televíziókat és képernyőket is gyártott.
Közben Nagyváradon is újabb nagy értékű beruházás körvonalazódik:
A beruházás értéke eléri a 6,6 millió eurót, amiből 4,6 millió eurót európai uniós alapok tesznek ki. A váradi ipari parkokat kezelő helyi fejlesztési ügynökség közleménye szerint a beruházásról szóló szerződést tavaly augusztusban írták alá, az uniós finanszírozás pedig az év végén kapott zöld utat. A gyárban elektromos és hibrid meghajtású autók, repülőgépek, valamint telekomcégek, megújuló energiával foglalkozó vállalatok számára gyártanak majd akkumulátorokat. A közlemény szerint a beruházásnak köszönhetően 40 új állás jön létre.
A 2015-ben megalapított Atnom cég Octavian Mircea Crișan nagyváradi üzletember tulajdonában van, aki Nagy-Britanniában és Dániában tanult és szerzett szakmai tapasztalatot.
Július 1-jétől, szerdától lépnek életben az új európai uniós vámszabályok. Az EU-n kívüli webáruházakból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után – minden termékkategóriára külön – 3 eurós vámot kell fizetni.
A kánikula gazdaságra gyakorolt hatását vette górcső alá a Román Nemzeti Bank (BNR) friss jelentése.
Összeállításunkban aradi, bánsági és dél-erdélyi falugazdászok értékelik az aratás előtti helyzetet.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2,346 milliárd lejes nyereséggel zárta a 2025-ös évet, amelynek 80 százalékát, 1,877 milliárd lejt az államkasszába utalták – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban, minden korábbi 12 hónapos időszakot felülmúlva ezzel – újságolta el Dragoș Pîslaru.
Egyelőre sem Magyarország, sem Románia nem áll készen az euró bevezetésére – derül ki az Európai Bizottság 2026-os konvergenciajelentéséből, amelyben értékeli az euróövezeten kívüli tagállamok felkészültségét az egységes valuta bevezetésére.
Nem csak nekünk tűnik úgy, hogy évről évre több tini vállal nyári melót, hanem számadatok is igazolják a trendet. Ki egy kis zsebpénzért, egy fesztiválbelépőért, ki tapasztalatszerzés céljából, ki a tandíjért, mások egészen más okok miatt.
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.
szóljon hozzá!