Hatalmas érdeklődés övezi a hétfőn megnyílt kolozsvári autós oltóközpontot, már nyitás előtt hosszú kocsisor alakult ki. Az ország második drive-through oltási központjában akár 1000 embert is beolthatnak naponta.
2021. április 26., 14:512021. április 26., 14:51
2021. április 26., 16:262021. április 26., 16:26
Csak egy karnyújtás. Ki sem kell szállni az autóból az új kolozsvári oltóponton
Fotó: Jakab Mónika
Hatalmas érdeklődés övezi a hétfőn megnyílt kolozsvári autós oltóközpontot, már nyitás előtt hosszú kocsisor alakult ki. Az ország második drive-through oltási központjában akár 1000 embert is beolthatnak naponta.
2021. április 26., 14:512021. április 26., 14:51
2021. április 26., 16:262021. április 26., 16:26
Csak egy karnyújtás. Ki sem kell szállni az autóból az új kolozsvári oltóponton
Fotó: Jakab Mónika
„Először örülök annak, hogy Kolozsváron dugó van” – jegyezte meg Tasnádi István Szilárd Kolozs megyei prefektus a hétfőn megnyílt autós oltóközpontot övező hatalmas érdeklődésre utalva. Déva után a kincses városban üzemel az ország második drive-through oltási központja. A 13 órára meghirdetett nyitás előtt már hosszú kocsisor kígyózott a Horia Demian Sportcsarnok előtti téren, illetve az odavezető úton.
Fotó: Jakab Mónika
A jelenlevők többsége kolozsvári vagy Kolozs megyei volt, viszont érkeztek Beszterce-Naszód és Máramaros megyéből is. Sokan az időpontfoglalás nélküli oltás lehetősége miatt választották a frissen megnyílt központot, ugyanis – mint többen mondták – már hosszú ideje várólistán vannak, és még nem kerültek sorra. Mások szerint az oltáskampány nem megy épp olyan zökkenőmentesen, mint ahogyan azt sokan hangoztatják, hiszen egy, a második körben vakcinára jogosult fogyatékkal élő személy még mindig nem kapott időpontot.
Fotó: Jakab Mónika
Több embert a napokon belül esedékes külföldi utazása sarkallta az autós központ választására, sokan pedig a Pfizer–BioNTech-oltás miatt jöttek erre a helyszínre. De olyan is volt, aki nem hisz a vakcina pozitív, védő hatásában, de foglalkozása miatt beoltatta magát, illetve az autós oltóközpontot „rendkívül vagánynak vélte”.
Fotó: Jakab Mónika
Az országban még újszerű központ legnagyobb előnye tehát, hogy nem szükséges időpontfoglalás. Az oltásra jelentkezők érkezésüktől fogva eligazításban részesülnek, felmutatják személyazonossági igazolványukat, és lehetőség szerint az előzetesen kitöltött nyomtatványt (letölthető a vaccinare-covid.gov.ro oldalról). Aki nem rendelkezik kitöltött kérdőívvel, a helyszínen kitöltheti, és ehhez igény szerint segítséget is kaphat. Az oltást közvetlenül a gépkocsiban kapja meg a jelentkező, miután az egészségügyi személyzet vagy egy önkéntes megmérte testhőmérsékletét.
Hosszú sorok alakultak ki a sportcsarnok közelében található útkereszteződés több irányában is
Fotó: Jakab Mónika
Tasnádi István Szilárd szerint az oltás üteme attól is függ majd, hogy hány személy ül az autóban, és hogy kitöltötték-e előre a kérdőívet, ezzel gyorsítva a folyamatot. A prefektus rámutatott, ha ötpercenként 4 embernek sikerül beadni a vakcinát, elérhetik a napi 1000 beoltott embert (Déván az első két napban 1241 személy kapta meg az oltást). Hétfőn 500 adag vakcinával nyitották meg a kolozsvári központot, viszont nem számították ekkora érdeklődésre, de igény szerint hoznak még oltást, illetve a személyzet létszámát is tervezik növelni.
Fotó: Jakab Mónika
Az oltás után a többi központhoz hasonlóan biztosított az orvosi felügyelet, a személyzet ez idő alatt kiállítja az oltási igazolást, és beírja a dátumot, amikor is a jelentkező megkapja a második, emlékeztető vakcinát. A kolozsvári autós oltóközpont hétfőtől vasárnapig 8 és 20 óra között üzemel.
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
A sofőröknek oltás után félre kellett húzniuk, várakozniuk kellett egy ideig
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
A szélvédőkre írták az oltás idejét
Fotó: Jakab Mónika
Fotó: Jakab Mónika
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Balog Adalbert biológussal, a Sapientia egyetem tanárával arról beszélgettünk, hogy mit jelent a génmódosítás a növénynemesítésben, milyen technológiák jelentek meg az elmúlt években.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
Kánikulára figyelmeztető két sárga, vagyis elsőfokú riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kilőttek egy medvét, amely három héten át naponta behatolt az emberek által lakott területekre Brassó Rakodó nevű negyedében. – közölte az önkormányzat.
szóljon hozzá!