
Fotó: Haáz Vince
Emil Bocnak szavazott bizalmat egy újabb polgármesteri mandátumhoz a kolozsvári választópolgárok 46 százaléka, a függetlenként versenybe szálló Sabin Sărmaș a második a voksok 32 százalékával – számolt be az Actual de Cluj helyi portál, miután a szavazókörök nagyjából 80 százalékában összeszámolták a voksokat.
2024. június 10., 08:552024. június 10., 08:55
2024. június 10., 13:252024. június 10., 13:25
Boc amúgy csaknem 30 százalékot veszített 2020 óta, amikor a szavazatok 75 százalékával választották újra.
Azt írták, a Kolozs megyei önkormányzat élén is marad a nemzeti liberális párti (PNL) Alin Tișe. akire a választópolgárok 41 százaléka voksolt.
A megyei tanácsban is a várakozásokon alul teljesített a PNL, amíg 50 százalék feletti eredményt vártak, a voksok alig 37 százalékát sikerült beseperniük. A szociáldemokraták (PSD) 18 százalékot, az egyesült jobboldal (ADU) 22 százalékot, az AUR pedig 17 százalékot hozott a portál információi szerint.
A kolozsvári helyi közgyűlésben a PNL-nek 38 százaléka, az RMDSZ-nek 16 százaléka, a PSD-nek pedig 13 százaléka lehet a részeredmények szerint.
A második helyen az RMDSZ-es Biró Rozália végzett 14,93 százalékkal, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) színeiben induló Csomortányi István pedig csak a hatodik helyet tudta megszerezni a szavazatok 2,36 százalékával, ami amúgy jócskán elmarad az akkor még az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) színeiben versenybe szálló Zatykó Gyula által 2020-ban összehozott 3,72 százaléktól is.
A nagyváradi városi közgyűlésben a PNL-nek a jelenlegi állás szerint 56,24 százaléka, az RMDSZ-nek 17,53 százaléka, a PSD-nek 11,85 százaléka van, újoncként pedig ott lesz az AUR is, a szélsőséges, magyarellenes alakulatnak a váradiak 6,41 százaléka szavazott bizalmat.
Így a városi tanácsban a PNL-nek 17, az RMDSZ-nek 5, a PSD-nek 3, az AUR-nak 2 tanácsosa lesz.
akire a szavazók 65 százaléka voksolt, a második az RMDSZ-es Cseke Attila 17 százalékkal.
A megyei közgyűlés a városihoz hasonlóan alakulhat: a PNL 58, az RMDSZ 18. a PSD 11, az AUR pedig 4,97 százalékot szerzett a nem végleges eredmények szerint.
ahol a szavazókörök 85 százalékos feldolgozottsága mellett úgy tűnik, hogy Allen Colibannak nem sikerült újráznia, hanem visszatér a város élére a liberális George Scripcaru, jelen állás szerint 4000 szavazattal gyűjtött többet, mint a jelenlegi elöljáró.
A Brassó Megyei Tanácsot a jelenleg regnáló, PNL-s Adrian Veștea vezetheti újabb négy évig, miután vasárnap megszerezte a szavazatok 40,49 százalékát.
„Ma győztesként állunk a temesváriak előtt. A temesváriak az előrelépésre szavaztak. A temesvári polgárok ma arra szavaztak, hogy beruházzunk az oktatásba, és biztosítsuk, hogy Temesváron minden gyermek hozzáférjen a minőségi oktatási infrastruktúrához. A temesváriak az egészségügybe, egy új városi kórház építésébe, a város infrastruktúrájába, a minőségi tömegközlekedésbe való további befektetések mellett szavaztak, hogy mindannyiunk életminősége javuljon” – mondta győzelmi beszédében Fritz.
Kijelentette azt is, hogy az ADU képes lesz megnyerni a parlamenti és az államelnök-választásokat, mert ezeken „már nem fog működni a helyhatósági és a parlamenti választások összevonásának trükkje”.
Ami a Temes megyei közgyűlést illeti, sokak meglepetésére a szociáldemokrata Alfred Simonis lett a befutó a párhuzamos számlálás eredményei szerint, a kormánykoalíció jelöltje maga mögé utasította a megyei tanács jelenlegi elnökét, a PNL színeiben megválasztott, most viszont az ADU képviseletében elinduló Alin Nicát.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) adatai szerint újrázhat Nagyszebenben Astrid Fodor, aki azt követően, hogy a 107 választókörből 94-ben összeszámolták a voksokat, 39,74 százalékot tudhat magáénak.
Cikkünk frissül

Jelentős fölénnyel Szakács-Paál István, az RMDSZ jelöltje nyerte meg a polgármester-választást Székelyudvarhelyen a vasárnap rendezett helyhatósági választáson. Szatmárnémetiben Kereskényi Gábor bejelentette győzelmét, Marosvásárhely Soós Zoltán jól áll.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
szóljon hozzá!