Az erdélyi magyar közösség érdeke, hogy az RMDSZ jó kapcsolatot ápoljon a mindenkori magyar kormánnyal – állapította meg pénteki kolozsvári ülésén az RMDSZ csúcsvezetősége.
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre – jelentette be az országgyűlési választáson nyertes politikai alakulat elnöke, miniszterelnök-jelöltje pénteken, Budapesten.
Nicușor Dan államfő csütörtökön kijelentette, hogy a magyarországi országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnöke, Magyar Péter Európa-barát politikusnak vallja magát, és a későbbi lépései alapján lehet majd megítélni, hogy ez valóban így van-e.
Fene tudja, hogy – politikai értelemben – utoljára mikor tátongott ekkora szakadék az anyaországiak és a határon túliak között.
Bízunk benne, hogy az újonnan megalakuló országgyűlési többség és a jövőbeli magyar kormány kiemelt figyelemmel fogja illetni a külhoni magyar közösségek nemzetstratégiai ügyeit – szögezi le az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) országos elnöksége.
A Tisza Párt elnöke a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című, valamint az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában arról is beszélt, hogy kormánya megalakulása után új médiatörvényt fogadnak el és felfüggesztik a közmédia hírszolgáltatását.
Két nappal az országgyűlési választást követően is folyik a találgatás, vajon mi vezetett a Fidesz-KDNP több mint másfél évtizede tartó hatalmának megdöntéséhez, a Tisza Párt elsöprő győzelméhez.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke már a választás estéjén gratulált a magyarországi országgyűlési választások győztesének, Magyar Péternek.
AZ EMNT ügyvezető elnöke szerint meg kell előlegezni a bizalmat az új magyar kormánynak, amely reményei szerint támogatja majd a külhoni magyar politikai pluralizmust.
Bírálja az RMDSZ-nek a magyarországi választásokkal kapcsolatos álláspontját, a Fidesz támogatását a szövetség volt elnöke. Markó Béla szerint az RMDSZ jelenlegi vezetősége hibázott, ezért változásra van szükség az alakulat háza táján.
Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt vezetője, miniszterelnök-jelöltje hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel.
Dabis Attila a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) külügyi megbízottjaként László Györggyel, a testület állandó bizottságának tagjával közösen gratulált az országgyűlési választásokon a Tisza Párt által elért „átütő erejű választási győzelemhez”.
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.
A mai nap az ünneplés napja, a magyar nép ugyanis kifejezte akaratát és visszatért az európai útra, ami az alapvető szabadságjogok győzelmét jelenti – jelentette ki az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben hétfőn.
Bár korábban a Fidesz vezetéséhez állt közel, és Varga Judit igazságügyi miniszter férje volt, Magyar Péter a párttal történő két évvel ezelőtti szakítás után példátlan sikert ért el, hiszen jókora, kétharmados arányban győzte le Orbán Viktort.
A román kormány X-oldalán gratulált hétfő reggel Ilie Bolojan miniszterelnök Magyar Péter választási győzelméhez.
Elkerülhetetlen a magyar–magyar kapcsolatok újragondolása, az új kormány és a határon túli magyarok közötti együttműködés kiépítése – jelentette ki hétfő reggel Tánczos Barna, Románia RMDSZ-es miniszterelnök-helyettese.
Batthyány Lajos székében ülve, miniszterelnökként minden nap és a nap minden órájában hazánk biztonságáért és fejlődéséért, valamint a magyar emberek jólétéért fogok dolgozni – szögezte le Magyar Péter.