
Magyar Péter miniszterelnök a rendszerváltó népünnepélyként meghirdetett rendezvényen
Fotó: MTI/Purger Tamás
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek – jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés alakuló ülése után, szombaton a Kossuth Lajos téren tartott ünnepségen.
2026. május 09., 19:182026. május 09., 19:18
2026. május 09., 20:062026. május 09., 20:06
Megválasztása után Magyar Péter a rendszerváltó népünnepélyként meghirdetett rendezvényen arról beszélt: az Országház, amely évekig „az elnyomás, a hatalmi gőg, a kivagyiság szimbóluma” volt, most „a tiétek”, visszavettétek”,
Azt is mondta: ezt a történetet nem pártközpontokban, nem propagandagépezetek írták. „Ti írtátok munkával, hazaszeretettel, reménységgel, aggodalommal, eltökéltséggel és derűvel. Ez itt most a ti rendszerváltásotok, a ti hazátok, a ti Országgyűlésetek” – fogalmazott Magyar Péter, köszönetet mondva ezért az embereknek.
Hozzátette: a földkerekség minden kontinense elámulva, irigységgel figyelte és figyeli a csodát, amit a magyar emberek véghez vittek és visznek, és egy világ tanulta meg kimondani, hogy „árad a Tisza”.
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat – jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.korábban írtuk

Bocsánatot kért, lemondásra szólított és elszámoltatást ígért székfoglaló beszédében Magyar Péter miniszterelnök
Kitért arra is: a magyar embereket éveken keresztül arra akarták tanítani, hogy csodák nincsenek, hogy a háború a béke, a szabadság a szolgaság, a tudatlanság erő; aki másképp gondolkodik, az kevésbé magyar, az kevésbé értékes, kevésbé része a hazának. De éppen az ellenkezőjét tanították meg az országnak és a nagyvilágnak, azt, hogy a leggonoszabb önkényt a leghétköznapibb emberek győzik le, hogy a hatalmi gépezet ellen nem egy másik hatalmi gépezet kell, hanem hús-vér emberek, akik postaládáról postaládára, házról házra járva, télben, fagyban, esőben, bármire képesek a hazájukért, a szomszédjukért, a rokonaikért, a közösségükért – fogalmazott a politikai közösségükről a Tisza Párt elnöke.
Kijelentette: „nélkületek nem szeretnénk és nem is fogunk kormányozni”. „Minden magyar embert képviselni fogunk, de ehhez ti is kelletek” – hangoztatta, arra kérve a közönséget, hogy továbbra is alapítsanak szigeteket, szervezzenek helyi közösségeket, ismerjék meg egymást, legyenek kíváncsiak egymásra és Magyarországra. Kiemelte: ez a csodálatos ország nem a gyűlölet országa, nem a félelem országa, nem a reménytelenség országa; Magyarország tehetséges, szabad, bátor és tisztességes emberek hazája.
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Elmondta azt is: szeretné meghálálni, amit a magyar emberektől az elmúlt években, hónapokban, hetekben kapott. „Mindig emlékezni fogunk a szabadságszerető, hazaszerető magyar emberek rendszerváltó erejére” – fogalmazott.
Felidézte, hogy az elmúlt két évben több mint hétszáz településén járt, számtalan emberrel találkozott, nekik üzente: „soha, de soha nem felejtem el nektek, amit ti tanítottatok nekem Magyarországról (…), nemcsak az országot, de engem is megváltoztattatok”.
A következő évek egyik legfontosabb feladataként azt jelölte meg, hogy „újra megtanuljunk közösségként tekinteni egymásra”. Arra kérte ezért támogatóit, forduljanak azokhoz a honfitársaikhoz is, akik most csalódottak, akik félnek, akik veszteségként élik meg ezt az időszakot.
Arra is kérte a magyarokat, hogy forduljanak oda azokhoz is, akik nélkülöznek, magányosak, akik elvesztették hitüket, akik úgy érzik, hogy őket már senki sem látja. Mert egy ország valódi ereje nem a győztesek parlamenti mandátumának számában mérhető, hanem abban, hogy hogyan bánunk a legelesettebb emberekkel – hangsúlyozta.
Hozzátette: most kezdődik igazán a munka, most kell közösségeket építeni, vitatkozni, segíteni egymásnak, megmutatni, hogy a politika lehet tisztességes, emberi, bátor, őszinte, szép és hasznos dolog. A miniszterelnök beszéde végén azt kérte a jelenlévőktől, vigyék el ezt a napot emlékbe magukkal, majd megköszönte a közösség munkáját, a sok kedvességet, biztatást, jó szót és szeretetet, amit kaptak. „Azt kérem, hogy öleljétek meg egymást, hogy énekeljetek, nevessetek, mert nagyon-nagyon hosszú és sokszor rögös út vezetett idáig, de ma végre szabad örülni és van miért örülni! Hát akkor örüljünk, és végre legyen tánc!” – zárta beszédét Magyar Péter.
A miniszterelnök beszédét zenei program követte, magyar és külföldi előadókkal.
Hétfő éjjel egy 30 éves szudáni állampolgár Belfastban több késszúrással megsebesített egy helyi férfit, mire bevándorlásellenes tüntetések robbantak ki, amelyek erőszakba torkolltak.
Újabb rakétacsapásokat hajtott végre az Egyesült Államok hadserege iráni célpontok ellen szerdára virradóra.
A természetes, a félszintetikus és a szintetikus opioidok használata, általában más anyagokkal kombinálva, továbbra is a kábítószerek okozta halálesetek vezető oka Európában – derült ki az EU Kábítószer-ügynökségének kedden közzétett éves jelentéséből.
A Kreml elfogadhatatlannak tartja azokat a feltételeket, amelyeket az európai országok támasztanak Oroszországgal szemben ahhoz, hogy közvetítői erőfeszítésekbe kezdjenek az ukrajnai konfliktus rendezéséért – jelentette ki Dmitrij Peszkov.
Még a börtönben is az ellopott dák műkincsekből próbál jövedelemre szert tenni a bűncselekmény egyik elkövetője – számolt be a holland sajtó.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
Ukrajna vezetői és szoros európai szövetségesei – az Egyesült Királyság, Franciaország és Németország – öt feltételt fogalmaztak meg egy „igazságos és tartós” megállapodás elérése érdekében, amely véget vetne az Oroszországgal folytatott háborúnak.
Ismét közvetlen katonai csapások történtek Irán és Izrael között, miután Irán rakétákat lőtt ki a zsidó államra.
Irán hét rakétát lőtt ki Kuvait és Bahrein irányába – közölte szombaton az amerikai hadsereg. Tájékoztatásuk szerint a rakéták közül hatot elfogtak, valamint a hetedik sem találta el a kijelölt célpontját – jelentette az AFP és a Reuters.
Nagy a bizakodás a magyar és az ukrán kormány között a kárpátaljai magyar közösség jogainak visszaadásáról megkötött megállapodás kapcsán – jelentette ki a Krónikának Zubánics László, az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) elnöke.
szóljon hozzá!