
Magyar Péter miniszterelnök a rendszerváltó népünnepélyként meghirdetett rendezvényen
Fotó: MTI/Purger Tamás
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek – jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés alakuló ülése után, szombaton a Kossuth Lajos téren tartott ünnepségen.
2026. május 09., 19:182026. május 09., 19:18
2026. május 09., 20:062026. május 09., 20:06
Megválasztása után Magyar Péter a rendszerváltó népünnepélyként meghirdetett rendezvényen arról beszélt: az Országház, amely évekig „az elnyomás, a hatalmi gőg, a kivagyiság szimbóluma” volt, most „a tiétek”, visszavettétek”,
Azt is mondta: ezt a történetet nem pártközpontokban, nem propagandagépezetek írták. „Ti írtátok munkával, hazaszeretettel, reménységgel, aggodalommal, eltökéltséggel és derűvel. Ez itt most a ti rendszerváltásotok, a ti hazátok, a ti Országgyűlésetek” – fogalmazott Magyar Péter, köszönetet mondva ezért az embereknek.
Hozzátette: a földkerekség minden kontinense elámulva, irigységgel figyelte és figyeli a csodát, amit a magyar emberek véghez vittek és visznek, és egy világ tanulta meg kimondani, hogy „árad a Tisza”.
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat – jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.korábban írtuk

Bocsánatot kért, lemondásra szólított és elszámoltatást ígért székfoglaló beszédében Magyar Péter miniszterelnök
Kitért arra is: a magyar embereket éveken keresztül arra akarták tanítani, hogy csodák nincsenek, hogy a háború a béke, a szabadság a szolgaság, a tudatlanság erő; aki másképp gondolkodik, az kevésbé magyar, az kevésbé értékes, kevésbé része a hazának. De éppen az ellenkezőjét tanították meg az országnak és a nagyvilágnak, azt, hogy a leggonoszabb önkényt a leghétköznapibb emberek győzik le, hogy a hatalmi gépezet ellen nem egy másik hatalmi gépezet kell, hanem hús-vér emberek, akik postaládáról postaládára, házról házra járva, télben, fagyban, esőben, bármire képesek a hazájukért, a szomszédjukért, a rokonaikért, a közösségükért – fogalmazott a politikai közösségükről a Tisza Párt elnöke.
Kijelentette: „nélkületek nem szeretnénk és nem is fogunk kormányozni”. „Minden magyar embert képviselni fogunk, de ehhez ti is kelletek” – hangoztatta, arra kérve a közönséget, hogy továbbra is alapítsanak szigeteket, szervezzenek helyi közösségeket, ismerjék meg egymást, legyenek kíváncsiak egymásra és Magyarországra. Kiemelte: ez a csodálatos ország nem a gyűlölet országa, nem a félelem országa, nem a reménytelenség országa; Magyarország tehetséges, szabad, bátor és tisztességes emberek hazája.
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Elmondta azt is: szeretné meghálálni, amit a magyar emberektől az elmúlt években, hónapokban, hetekben kapott. „Mindig emlékezni fogunk a szabadságszerető, hazaszerető magyar emberek rendszerváltó erejére” – fogalmazott.
Felidézte, hogy az elmúlt két évben több mint hétszáz településén járt, számtalan emberrel találkozott, nekik üzente: „soha, de soha nem felejtem el nektek, amit ti tanítottatok nekem Magyarországról (…), nemcsak az országot, de engem is megváltoztattatok”.
A következő évek egyik legfontosabb feladataként azt jelölte meg, hogy „újra megtanuljunk közösségként tekinteni egymásra”. Arra kérte ezért támogatóit, forduljanak azokhoz a honfitársaikhoz is, akik most csalódottak, akik félnek, akik veszteségként élik meg ezt az időszakot.
Arra is kérte a magyarokat, hogy forduljanak oda azokhoz is, akik nélkülöznek, magányosak, akik elvesztették hitüket, akik úgy érzik, hogy őket már senki sem látja. Mert egy ország valódi ereje nem a győztesek parlamenti mandátumának számában mérhető, hanem abban, hogy hogyan bánunk a legelesettebb emberekkel – hangsúlyozta.
Hozzátette: most kezdődik igazán a munka, most kell közösségeket építeni, vitatkozni, segíteni egymásnak, megmutatni, hogy a politika lehet tisztességes, emberi, bátor, őszinte, szép és hasznos dolog. A miniszterelnök beszéde végén azt kérte a jelenlévőktől, vigyék el ezt a napot emlékbe magukkal, majd megköszönte a közösség munkáját, a sok kedvességet, biztatást, jó szót és szeretetet, amit kaptak. „Azt kérem, hogy öleljétek meg egymást, hogy énekeljetek, nevessetek, mert nagyon-nagyon hosszú és sokszor rögös út vezetett idáig, de ma végre szabad örülni és van miért örülni! Hát akkor örüljünk, és végre legyen tánc!” – zárta beszédét Magyar Péter.
A miniszterelnök beszédét zenei program követte, magyar és külföldi előadókkal.
A moldovai polgárok többsége elveti a Romániával való egyesülést – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Románia még a kereskedelmi repülőjáratok rovására is támogatta az Egyesült Államok Irán elleni katonai műveleteit – jelentette ki Mark Rutte.
Ukrajna úgy véli, hogy sikerült megszereznie a Fehér Ház támogatását egy olyan művelethez, amelynek célja, hogy Oroszországot érdemi tárgyalásokra kényszerítse – közölte a Kyiv Independent saját értesülésekre hivatkozva.
Magyarország elhalasztott egy olyan alapvető eljárási lépést, amely elengedhetetlen az Ukrajna és Moldova által benyújtott EU-csatlakozási kérelmek előrehaladásához – közölte a brüsszeli ügyekben jártas Politicoval két uniós diplomata.
Irán hétfőn kijelentette, hogy az ENSZ nukleáris felügyeleti szervezetével való együttműködése „a jelenlegi eljárások szerint” folytatódik.
Észak-Komárom gasztronómiai ízvilágát, történelmét és pezsgő kulturális életét bemutató, Kárpát-medencei újságíró-találkozót szerveztek a felvidéki városban. Ebből az alkalomból beszélgettünk Keszegh Béla, Észak-Komárom polgármesterével.
Az Európai Unió eltökélt abban, hogy Moldova uniós csatlakozásának minden szakaszában támogatást nyújtson, és a bővítési folyamat révén egy erős és prosperáló országot üdvözöljön majd az európai családban.
A „tisztítótűz-művelet” elindítását jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben Magyarország „orbáni maffiától” történő megszabadítása érdekében.
Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.
Négy ember meghalt, 28-an pedig megsebesültek egy dróncsapás során a Krím-félszigeten – közölte Szergej Akszjonov, a Moszkva által kinevezett kormányzó, miközben számos robbanásról és tűzről érkeztek hírek.
szóljon hozzá!