Feljelentést tesz az RMDSZ az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál a szélsőségesen nacionalista George Simion AUR-vezér Marosvásárhelyen elhangzott uszító beszéde miatt.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke szerint nem a PNL, hanem a Szociáldemokrata Párt (PSD) miatt került ki a kormányból az RMDSZ.
A 2023-as évhez méltatlan politikai játék volt az RMDSZ kormányból való kizárása – jelentette ki csütörtöki nagyváradi sajtótájékoztatóján Cseke Attila volt fejlesztési miniszter.
Avram Iancu-emlékévet hirdetett a román parlament a 2024-es választási évre a móc szabadságharcos születésének bicentenáriuma alkalmából; a bukaresti képviselőház kedden jóváhagyta a vonatkozó törvénytervezetet, az RMDSZ ellene szavazott.
Megkezdődött az őrségváltás a román kormánynál, a minisztériumokban és a különböző hivatalokban, ahol az RMDSZ tisztségviselői egymás után állnak fel székükből a szövetség ellenzékbe kerülése nyomán.
A bukaresti kormánykoalíció román pártjai mindent a jövő évben esedékes választásokat megelőző kampány logikájának vetnek alá, többek között ennek tulajdonítható, hogy az RMDSZ kiszorult a kormányból – mutatott rá a Krónikának Pászkán Zsolt elemző.
Azzal vádolta Cătălin Drulă a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) kongresszusán tartott sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy az elmúlt évben bátorította a szélsőségességet.
Kovászna megye RMDSZ-es javaslatra kinevezett prefektusának nem áll szándékában lemondani, de ha az új kormány erre utasítja, akkor távozik tisztségéből. Maradna a többi prefektus, alprefektus is.
Hiába a korábbi hangzatos szólamok: a héten ismét csak bebizonyosodott, hogy Romániában a stabilitásnál és az adott szónál sokkal fontosabbak a pártok politikai és főleg anyagi érdekei.
Minősíthetetlen hangvételű kirohanást intézett Radu Cristescu, a kormány vezető erejét jelentő Szociáldemokrata Párt (PSD) Szatmár megyei képviselője az RMDSZ ellen annak kapcsán, hogy a magyar szervezet kiszorult az új kormányból.
A várakozásoknak megfelelően bizalmat szavazott csütörtökön a bukaresti parlament a két kamara együttes ülésén a Marcel Ciolacu szociáldemokrata pártelnök vezette kormánynak.
Esterházy Pétertől származó idézettel kommentálta Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke, hogy Klaus Iohannis államfő nem volt hajlandó kezet fogni az RMDSZ küldöttségével a kormányalakítási tárgyalásokon.
Az RMDSZ vezetése alatt a fejlesztési minisztérium volt az első tárca, amelyik megnyitotta a pályázást a helyreállítási alapra az önkormányzatok számára és valamennyi finanszírozási szerződést megkötött – jelentette ki Cseke Attila távozó miniszter.
Az RMDSZ nem szavaz bizalmat a Marcel Ciolacu szociáldemokrata pártelnök vezette kormánynak a várhatóan csütörtökön megtartandó parlamenti bizalmi szavazáson – közölte Kelemen Hunor, a szövetség elnöke szerdán.
Nicolae Ciucă, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke szerdán kijelentette, hogy soha nem volt konfliktusos a viszonya az RMDSZ-szel, és Kelemen Hunor szövetségi elnökkel továbbra is párbeszédet folytat a parlamenti támogatás érdekében.
Az RMDSZ nem köt az új, kétpárti kormánykoalícióval a kormány külső parlamenti támogatásáról szóló megállapodást – jelentette ki szerdán a Krónikának Csoma Botond, a szervezet képviselőházi frakcióvezetője.
Borúlátó üzenettel búcsúzik tisztségétől Novák Károly Eduárd, aki a leköszön bukaresti kormányban RMDSZ-es színekben töltötte be az ifjúsági és sportminiszteri tisztséget.