A Szociáldemokrata Párt (PSD) a költségvetés kidolgozása után dönt arról, hogy a kormánykoalíció tagja marad, vagy kilép – jelentette ki kedden a párt elnöke.
A kormány arra készül, hogy a jelenlegi szinten fagyassza be a minimálbért jövőre – közölte a Digi 24 hírcsatorna kormányzati forrásokra hivatkozva.
A vasárnapi időközi választások eredményeinek láttán a Szociáldemokrata Pártban (PSD) vannak olyan hangok, amelyek a kormányból való kilépésről beszélnek, mivel úgy vélik, hogy ellenzékben választási előnyt szerezhetnek – értesült a Mediafax.
Benyújtották pénteken a parlamentbe a Románia nem eladó – progresszívek nélküli kormány címet viselő bizalmatlansági indítványt, amelyben az Ilie Bolojan vezette kormány lemondását követelik a kezdeményezők.
Az Ilie Bolojan vezette progresszív kormány képtelen kezelni az ország pénzügyeit, az egészségügyet, az oktatást, a szociális védelmet, az igazságszolgáltatást és a közigazgatást, ezért a kabinetnek le kell mondania – áll a bizalmatlansági indítványban.
A Béke – Románia az első elnevezésű parlamenti frakció képviselői szerdán bejelentették, hogy összegyűjtötték a kormány elleni bizalmatlansági indítvány benyújtásához szükséges számú aláírást.
Több mint 4800 kormányzati alkalmazott írt alá egy levelet, amelyben a közszféra béreinek csökkentésére irányuló intézkedések leállítását követelik, és figyelmeztetnek, hogy olyan tiltakozásokat indítanak, amelyek megbéníthatják az állami intézményeket.
A kormány keddi rendkívüli ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezet végső formáját, módosítások nélkül – jelentette be a kormányszóvivő.
Hevesen bírálta Elena Lasconi, Câmpulung Muscel polgármestere, az érvénytelenített 2024. novemberi elnökválasztás első fordulójának második helyezettje a Bolojan-kormányt, mondván, hogy ez „az elmúlt 35 év legrosszabb kormánya”.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyja a bírák és ügyészek különnyugdíját szabályozó törvénytervezetet, majd valószínűleg kedden felelősséget vállal érte a parlamentben – jelentette be a román miniszterelnök.
Rendkívüli ülést tart péntek délután a kormány a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet jóváhagyására, miután a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) hivatalosan is közli az álláspontját a jogszabályjavaslatról.
Bizalmatlansági indítvány benyújtására készül az ellenzéki alakulatokból kivált szenátorokat tömörítő, Béke – Románia az első elnevezésű parlamenti frakció.
Tíz, az energia- és közlekedési szektorban tevékenykedő állami tulajdonú cég átalakításával kezdi el a kormány az állami vállalatok reformját – jelentette be Oana Gheorghiu miniszterelnök-helyettes hétfőn.
A fizetések nem csökkennek 10 százalékkal, minden intézmény szabadon dönthet arról, hogy konkrétan hogyan hajtja végre a közigazgatási reformtervezetben javasolt személyzeti kiadások csökkentésére irányuló intézkedést – jelentette ki Ioana Dogioiu.
A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet csütörtökön továbbítja a kormány a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácshoz véleményezésre – jelentette be a Bolojan-kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Jelen állás szerint nem lép hatályba a helyi ingatlan- és gépjárműadók emelése a tervezett időpontban, január elsején, miután az alkotmánybíróság csütörtökön úgy döntött: csak február 4-én tárgyal a jogszabály ellen benyújtott óvásról.
Ilie Bolojan miniszterelnök döntése szerint Oana Gheorghiu miniszterelnök-helyettes feladatköre többek között a beruházások és európai projektek minisztériuma, valamint az oktatási tárca költségvetési vonzatú jogszabályjavaslatainak jóváhagyása lesz.
A kormány jövő héten közzéteszi a felszámolásra javasolt állami tulajdonú vállalatok listáját – jelentette be Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken.