Hirdetés

Nettó 2250 lej bérpótlékot kap 75 ezer romániai egészségügyi dolgozó

•  Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Hetvenötezer, koronavírus-fertőzött páciens kezelését ellátó romániai egészségügyi dolgozó kap bruttó 2500 lejes havi bérkiegészítést – jelentette be hétfőn este Marcel Boloș európai uniós alapokért felelős miniszter.

Krónika

2020. április 06., 23:002020. április 06., 23:00

2020. április 07., 00:302020. április 07., 00:30

A tárcavezető a bukaresti kormány ülése után elmondta, az egészségügyi dolgozók ún. kockázati támogatásához szükséges finanszírozást európai uniós alapokból különíti el a kabinet. Boloș tájékoztatása szerint a bérpótlákból nem csak az orvosok részesülnek majd, hanem a koronavírussal fertőzött páciensek ellátásában részt vevő asszisztensek, ápolók, mentőorvosok, továbbá az őket kisegítő személyzet is.

A bruttó 2500 lejes havi juttatás után nem kell egészség- és társadalombiztosítást fizetni, ám levonják belőle a tíz százalékos jövedeleadót, így a nettó összeg 2250 lej lesz.

Hirdetés

Az uniós alapokért felelős miniszter tájékoztatásából nem derül ki, hogy az érintett 75 ezer egészségügyi dolgozó mennyi ideig részesül a többletjuttatásban. A hétfői kormányülésen a Ludovic Orban vezette kabinet elfogadott egy 810 millió euró értékű intézkedéscsomagot, amelynek költségeit európai uniós támogatásokból fogja lehívni. Ebből a keretből fogják kifizetni védőfelszerekések beszerzését 350 millió euró értékben, akárcsak az egészségügyi dolgozók plusz juttatását. A 810 millió eurós pénzkeretből még a járvány idején idősek ellátásával foglalkozó szociális munkások szolgáltatását, valamint a karanténban levők testhigiéniai termékekkel való ellátást biztosítják.

Mint arról beszámoltunk, Klaus Johannis államfő a múlt héten havi 500 eurót (2400 lej) is elérő extra juttatást kért a fertőzésveszélyes környezetben dolgozó egészségügyi alkalmazottak számára a Ludovic Orban vezette kormánytól. Az államfő úgy vélekedett, hogy a koronavírus-járvánnyal első vonalban harcoló, közvetlenül érintett egészségügyi alkalmazottak prémiumalapjára az európai uniós támogatásokból kellene pénzt elkülönítenie a kabinetnek.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 14., vasárnap

Volt alkotmánybíró: az államfőnek konzultálnia kellett volna a pártokkal a jelölt nevesítése előtt

Tudorel Toader volt alkotmánybíró szerint Nicușor Dan államfőnek konzultálnia kellett volna a parlamenti pártokkal, mielőtt Adrian Veșteát nevesítette miniszterelnök-jelöltnek.

Volt alkotmánybíró: az államfőnek konzultálnia kellett volna a pártokkal a jelölt nevesítése előtt
Hirdetés
2026. június 14., vasárnap

Az USR is eldönti hamarosan, hogy támogatja-e Adrian Veșteát

A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetősége vasárnap 19 órakor kezdődő ülésén dönti el, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt – tájékoztatott a párt sajtószóvivője, Cristian Seidler.

Az USR is eldönti hamarosan, hogy támogatja-e Adrian Veșteát
2026. június 14., vasárnap

Tovább mélyül a válság a PNL-ben: Veștea békülne, Falcă kizárná

Adrian Veștea szerint miniszterelnök-jelölése nem fenyegetést, hanem felelősséget jelent a Nemzeti Liberális Párt (PNL) számára. Ezzel szemben Gheorghe Falcă PNL-s európai parlamenti képviselő vasárnap Veștea kizárását kérte a pártból.

Tovább mélyül a válság a PNL-ben: Veștea békülne, Falcă kizárná
2026. június 14., vasárnap

Az RMDSZ hamarosan dönt, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt kormányfőt

Az RMDSZ vezetősége vasárnap 18 órakor kezdődő ülésén dönti el, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt kormányfőt – nyilatkozta Csoma Botond a Digi 24 televíziónak.

Az RMDSZ hamarosan dönt, hogy támogatja-e Adrian Veștea kijelölt kormányfőt
Hirdetés
2026. június 14., vasárnap

Ki az új miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea?

A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.

Ki az új miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea?
2026. június 14., vasárnap

„Gyorsabban csalódtunk benned, mint Iohannisban” – Dühödt kommentáradat zúdult Nicușor Danra

Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.

„Gyorsabban csalódtunk benned, mint Iohannisban” – Dühödt kommentáradat zúdult Nicușor Danra
2026. június 14., vasárnap

FRISSÍTVE – Visszalépett Eugen Tomac, Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással Nicușor Dan

Miután Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízatását, Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát, Brassó Megye Tanácsának elnökét és a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnökét kérte fel kormányalakításra.

FRISSÍTVE – Visszalépett Eugen Tomac, Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással Nicușor Dan
Hirdetés
2026. június 14., vasárnap

Sokakat őrizetbe vettek a Jupiter hadművelet keretében

Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.

Sokakat őrizetbe vettek a Jupiter hadművelet keretében
2026. június 13., szombat

A magyar elvárásokat is figyelembe venné Eugen Tomac területi-közigazgatási reformja

Az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogram szerint a területi-közigazgatási reform a kormány ,,nulladik számú prioritása”, és előfeltétele annak, hogy a program többi fejezetében felvázoltak működjenek.

A magyar elvárásokat is figyelembe venné Eugen Tomac területi-közigazgatási reformja
2026. június 13., szombat

Nicușor Dan a bányászjárásról: „vállalni kell a történelmet”

Nicușor Dan államfő koszorút helyezett el szombat reggel az 1990. június 13. és 15. közötti bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművénél.

Nicușor Dan a bányászjárásról: „vállalni kell a történelmet”
Hirdetés
Hirdetés