
Fotó: Czeglédy Zsolt/MTI
Számos kategóriával – többek között fogyatékkal élőkkel és állami intézmények alkalmazottaival – egészül ki azok listája, akik a második körben jogosultak a koronavírus elleni vakcinára.
2021. január 20., 16:562021. január 20., 16:56
2021. január 20., 17:162021. január 20., 17:16
Kibővítette a kormány szerdai ülésén azok körét, akik jogosultak a vakcinára a koronavírus elleni oltási kampány pénteken indult második körében. Mint ismert, ebben a 65 évnél idősebbek, a krónikus betegek és a stratégiai ágazatok dolgozói érintettek.

Az előre meghirdetett oltásközpontok mindössze egyharmada üzemelt be országszerte, és hiába is nyitnának új oltópontokat, mert nem áll rendelkezésre több vakcina – többek között ezért tartja elhibázottnak az oltáskampány második fordulójának lebonyolítását László Attila, az RMDSZ szakpolitikusa. Mint mondta, a lakoss&am
A szerdai kormánydöntés értelmében bekerülnek közéjük a fogyatékkal élők, a mozgásképtelenek, az immundepressziós személyek, ezek kísérői, illetve a velük egy háztartásban élők és a hajléktalanok. Emellett az olyan állami intézmények „kulcsfontosságú” dolgozói, mint a parlament, az alkotmánybíróság, az elnöki hivatal, a kormány, a gazdasági és társadalmi tanács, az ombudsmani hivatal, a törvényhozási tanács, a nemzeti bank, a minisztériumok és az azoknak alárendelt intézmények, a védelmi és rendészeti szervek, a bírósági végrehajtók, a hivatalos fordítók, az ügyvédek, a tengerészek, az olajfúrótornyok személyzete, a temetkezési vállalkozások,
Cseke Attila közigazgatási miniszter bejelentette, az önkormányzatokban dolgozók is megkaphatják az oltást, már az oltáskampány második szakaszában. „Az önkormányzatok működése fontos a helyi közösségek fejlődése szempontjából, az ott dolgozók fontos feladatköröket látnak el. Az oltáskampány megszervezése során kiálltunk a helyi közösségekért” – közölte Cseke Attila. A második szakaszban hasonlóképpen megkaphatják a koronavírus elleni vakcinát a nemzeti és olimpiai csapatok sportolói, valamint az egyénileg kvalifikált sportolók és ezek munkatársai is.
Novák Eduárd ifjúsági és sportminiszter szerint a szerdai kormányülésen elfogadott intézkedés jó hír a romániai sportélet szereplőinek, és nagy siker az Ifjúsági és Sportminisztériumnak, hiszen lehetővé teszi, hogy a sporteseményeken való részvétel és az ezekre való felkészülés biztonságos legyen, minimális egészségügyi kockázattal járjon. Az RMDSZ-es tárcavezető hozzátette, az oltás után a romániai sportolók biztonságban készülhetnek a tokiói olimpiára, ami az idei év legfontosabb megmérettetése.
Az előjegyzés továbbra is elektronikus úton zajlik. Florin Cîţu miniszterelnök a kormányülést követően azt mondta: amennyiben elegendő mennyiségű oltás érkezik – a tervek szerint heti 220 ezer –, hamarabb, már márciusban elkezdődhet a kampány harmadik hulláma. A kormány tagjai egyébként szerdán oltatták be magukat.

A bukaresti Carol Davila katonai kórházban kapják meg szerda délelőtt a koronavírus elleni oltást a bukaresti kormány tagjai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást – jelentette ki Sorin Grindeanu, a párt elnöke a Nicușor Dan államfővel a kormányalakításról tartott keddi egyeztetést követően.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Az Adrian Veștea vezette kormány hétfő esti parlamenti elutasítása nyomán Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Újabb egyeztetéseket várnak Nicușor Dan államfővel a parlamenti pártok, miután az Adrian Veștea, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöke által vezetett kormány nem kapott bizalmat a hétfőn késő este megrendezett parlamenti szavazáson.
Hétfőn késő este megkezdődött a kétkamarás bukaresti parlament ülése, napirendjén az Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt által javasolt kormányról szóló szavazással.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ feloszlatására irányuló kérelmeket nyújtott be egy brassói férfi a bukaresti bírósághoz.
Bár Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kész megvizsgálni az AUR által szorgalmazott gazdasági intézkedéseket, George Simion szerint pártja egyelőre nem támogatja az új kabinet beiktatását.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) nem szavaz bizalmat az Adrian Veştea kijelölt miniszterelnök, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kizárás előtt álló első alelnöke vezette kormánynak – jelentette be George Simion, az AUR elnöke.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
szóljon hozzá!