
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A műtőasztalon égési sérüléseket szenvedett nő ügyében végzett ellenőrzések nyomán összesen harmincezer lejre büntette meg az Állami Egészségügyi Felügyelet a bukaresti Floreasca sürgősségi kórházat, valamint a beavatkozást végző csapat valamennyi tagját – tájékoztatott az egészségügyi minisztérium.
2020. január 06., 14:462020. január 06., 14:46
2020. január 06., 15:282020. január 06., 15:28
A kórház vezetősége által végzett belső vizsgálat nyomán menesztették Mircea Beuran professzort a sebészeti részleg osztályvezetői tisztségéből – számolt be az Agerpres. A minisztérium közleményében kifejti, a belső vizsgálat arra a következtetésre vezetett, hogy emberi hiba okozta az incidenst.
Emellett az Állami Egészségügyi Felügyelet bírságot rótt ki az ellenőrzések nyomán észlelt rendellenességek miatt a műtétet végző csapat minden tagjára, összesen 30 ezer lej értékben – derül még ki a tájékoztatásból. A szaktárca ugyanakkor közli, hogy az egészségügyi felügyelet és a minisztérium ellenőrző testülete által az ügyben készített jelentés következtetéseit kedden ismertetik.
A bukaresti sürgősségi kórház azt követően rendelt el belső vizsgálatot, hogy egy 2019. december 22-én végzett műtét során a páciens égési sérüléseket szenvedett a műtőasztalon testének 30 százalékán. A beteg december 29-én meghalt.

Gondatlanságból elkövetett emberölés gyanúja miatt hivatalból vizsgálatot indított a bukaresti rendőrség gyilkossági osztálya a Floreasca sürgősségi kórházban, a műtőasztalon égési sérüléseket szenvedett páciens ügyében.
Szintén hétfőn kiderült, felfüggeszti tevékenységét a bukaresti Floreasca kórház több orvosa, asszisztense és ápolója; állításuk szerint csak a súlyos eseteket fogják ellátni.
A sürgősségi kórház több alkalmazottja által aláírt közleményben leszögezik,
aggasztónak tartják, hogy milyen mértékben sérül több tekintélyes orvos és az ország egyik legnevesebb kórházának jó hírneve. „Sajnálatos, hogy még a vizsgálat lezárása előtt menesztik tisztségéből Mircea Beuran professzort” – fogalmaznak.
Az aláírók ugyanakkor kérik az egészségügyi minisztériumtól, vizsgálja ki azt is, mi vezetett az incidenshez. „Jelezni szeretnénk, hogy rendkívül súlyos helyzetben van a kórház, és a történtek bármikor megismétlődhetnek, a kórházban dolgozó bármely orvossal. Ezért az orvosok tevékenységük felfüggesztése mellett döntöttek, mind saját érdekünkben, mind a páciensek érdekében, hogy védjük egymást” – áll a közleményben, amely hozzáteszi, hogy az elkövetkezőkben – a vonatkozó törvényeknek megfelelően – csak a súlyos eseteket fogják ellátni.
Jelentős könnyítést hozhat az autósok számára a héten elfogadott törvénytervezet: ha a rendőr az adatbázisokból ellenőrizni tudja a sofőr adatait, a jövőben nem büntetnék meg azért, mert otthon felejtette a jogosítványát vagy más kötelező okmányait.
Romániában keresel munkát? A Jooble összegyűjti az összes román állást egy helyen. Olvasd el tippjeinket, és találj munkát gyorsan!
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Zajlanak a lehetséges kormányról szóló egyeztetések, miután Nicușor Dan államfő közölte: péntekre várja a nyugatbarát pártok javaslatait egy lehetséges új kabinetről.
Nicușor Dan államfő egyik tanácsadója megpróbálta meggyőzni George Simiont, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, hogy szavazzon bizalmat az Adrian Veștea vezette kormánynak a hétfő esti parlamenti szavazáson.
Péntekre várja Nicuşor Dan államfő, hogy a Nyugat-barát pártok javaslatokat tegyenek neki a következő kormányra vonatkozóan.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel közös kisebbségi kormány alakítását szorgalmazza – derül ki Dominic Fritz USR-elnök szerda esti Facebook-bejegyzéséből.
Üzembe helyezték és integrálták a román hadsereg légvédelmi rendszerébe a Merops drónelhárító rendszert, amelyet az Egyesült Államok adott át Romániának – tájékoztatott szerdán a védelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerdán Kihirdette az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-ig meghosszabbító jogszabályt.
szóljon hozzá!