
Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter
Fotó: Gov.ro
A kormánykoalíció „megy tovább”, és Vlad Voiculescu miniszter továbbra is az egészségügyi tárca élén marad – jelentette ki Dan Barna, az USR–PLUS szövetség társelnöke.
2021. április 12., 14:362021. április 12., 14:36
2021. április 12., 15:192021. április 12., 15:19
Dan Barna hétfőn a parlamentben kijelentette, a kormánykoalíció elhivatottan dolgozik a kormányprogram célkitűzéseinek megvalósításain, és megmarad jelenlegi összetétele. A koalíciós pártok egyeztetése kapcsán azt mondta, azon terítékre került a közszolgálati rádió és televízió, a vendéglátó szektor (HoReCa), valamint az egészségügy problémája is.
Vlad (Voiculescu – szerk. megj.) továbbra is az egészségügyi minisztérium élén marad, egy pillanatig sem került szóba a koalíción belül, hogy Vladot menesztenénk vagy hogy lemondana” – szögezte le az Agerpres szerint Dan Darna.
Az USR–PLUS társelnöke szerint a koalíción belül „nyílt”, „férfias” párbeszédre került sor a témában, a hangsúly a kommunikáció javításán volt. „A tárgyalás nem a leváltásokról szólt, hanem arról, hogy miként lehetne javítani a kommunikációt kormányon belül, a minisztériumok között, hogy sokkal világosabbak legyenek az üzenetek, illetve hogy az olyan döntéseket, mint például a Foişor-kórház kiürítését érintő volt, idejében meg lehessen vizsgálni” – fogalmazott.
Dan Barna leszögezte, a Foişor-kórház Covid-kórházzá alakítására vonatkozó döntés „technikai szempontból helyes volt és szükséges”, azokat terheli a felelősség a kialakult helyzetért, akik megszervezték az egészségügyi intézmény kiürítését.

Lássuk, van-e még becsület Romániában – vetette fel vasárnap a bukaresti Foişor klinika COVID-19 kórházzá alakítását övező botrány kapcsán Florin Cîţu miniszterelnök. A kormányfő lemondásokat emlegetett, miután részt vett a beavatkozásokat irányító és koordináló országos központ (CNCCI) ülé
Ezt megelőzően Marcel Ciolacu pártelnök közölte, a Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn újabb egyszerű indítványt nyújt be Vlad Voiculescu egészségügyi miniszter ellen. Ciolacu hétfő délelőtt sajtótájékoztatót tartott, amelyen arról számolt be, hogy a PSD országos politikai bizottságának ülésén terítékre került a Foişor-kórház pácienseinek ügye, és a helyzetet „abszolút felháborítónak” tartja a párt vezetősége. Ezért újabb egyszerű indítványt nyújtanak be az egészségügyi miniszter ellen, és „a helyzet súlyosságára való tekintettel” kérik a képviselőház házbizottságát, hogy a beadványról még ezen a héten ejtsék meg a szavazást.
Nem végeznek teszteket, abbahagyták az iskolai teszteléseket, Románia világszinten a tizedik helyre került az elhalálozások szempontjából. Lehet, hogy Cîţu miniszterelnök úr azt óhajtja, hogy világelsők legyünk, csak ez szolgálhat magyarázattal Vlad Voiculescu miniszter úr tisztségben tartására, akinek a mentegetőzése egyszerűen szánalmas. Kiállni és azt nyilatkozni, hogy boldogak voltak azok az emberek, akiket éjnek idején költöztettek ki a Foişor-kórházból, ez egyszerűen azt bizonyítja, hogy Vlad Voiculescu úrnak üres a lelke is, a feje is” – jelentette ki az ellenzéki párt vezetője.
Ciolacu hozzátette: Vlad Voiculescut az USR–PLUS szövetség kellene hogy leváltsa az egészségügyi tárca éléről.
Annak ellenére, hogy az AUR többször is kizárta a Veștea-kabinet támogatását, a kijelölt miniszterelnök hétfőn délután bejelentette: még a parlamenti bizalmi szavazás előtt találkozik George Simionnal, a párt elnökével.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) nem szavaz bizalmat az Adrian Veştea kijelölt miniszterelnök, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kizárás előtt álló első alelnöke vezette kormánynak – jelentette be George Simion, az AUR elnöke.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
Nicuşor Dan leváltásának szükségességét vetette fel Ludovic Orban volt nemzeti liberális párti miniszterelnök.
Hétfő késő estére már le is tudhatják az Adrian Veştea kijelölt kormányfő által összeállított kormányról szóló bizalmi szavazást a parlamentben.
Elkezdődött hétfőn az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
A Nemzeti Liberális Pártban (PNL) Adrian Veștea a leggyengébb láncszem – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, a párt elnöke a kijelölt miniszterelnökről.
Bár Adrian Veștea kijelölt minisztereln9k, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) kizárás előtt álló első alelnöke vasárnap este beterjesztette leendő kormánya névsorát, továbbra sincs sok esély arra, hogy a parlament bizalmat szavazzon neki.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök bejelentette: beterjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját. Erről Veștea vasárnap késő este a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben adott hírt.
A kormány azzal próbálja ellensúlyozni a munkaerőhiányt, hogy évente több tízezer munkavállalót hoz be az Európai Unión kívülről, ahelyett, hogy olyan politikákat fogadna el, amelyek a diaszpórában élő románok hazatérését és a bérek emelését célozzák.
szóljon hozzá!