Hirdetés

„Visszaeső” maszktalan születésnapozás – Ismét megsértették az óvintézkedéseket Ludovic Orban vendégei

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

Ismét nem sikerült a koronavírus miatti szabályokat betartani Ludovic Orban, a képviselőház és a PNL elnöke születésnapi ünnepségén. A parlament épületében megtartott eseményen – hasonlóan a tavalyi esethez – ezúttal is többen nem viseltek maszkot.

Balogh Levente

2021. május 26., 18:322021. május 26., 18:32

A tavalyi incidens után ismét csak a koronavírus-járvány miatt hozott óvintézkedéseket megsértve ünnepelték Ludovic Orban, a képviselőház és a kormány fő erejét adó Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökének születésnapját.

A politikus 58 . születésnapját a parlament egyik termében ünnepelték kedden este, és a beszámolók szerint legalább harmincan vettek részt rajta.

Hirdetés

A meghívottak jókora csoportban, kezükben ajándékos tasakokkal vonultak az ünnepségnek helyszínül szolgáló terembe. Ekkor még eleget tettek a szabályoknak, ugyanis a folyosón maszkot viseltek. Ugyanakkor az eseményről kiszivárgott képek alapján odabent erről már sokan „megfeledkeztek”: több meghívott is szájmaszk nélkül látható.

Orban ugyanakkor szerdán tagadta, hogy előre megszervezett partit tartott volna. Állítása szerint csupán annyi történt, hogy néhány párttársa hívatlanul megjelent, hogy felköszöntse.

Mint mondta, korábban, a nap folyamán megkérdezték tőle, hogy mikor köszönthetik fel, és mivel közölte, hogy este nyolcig dolgozik, ezt követően érkeztek meg felköszönteni, ő pedig nem tudta visszautasítani őket.

Közölte, azért nem az irodájában köszöntötték fel, mert ott este negyed kilencig a koalíciós egyeztetés zajlott. Állítása szerint a spontán ünnepségre egyesek korábban érkeztek, és a maszk nélküli embereket ábrázoló felvételek még azelőtt készültek, hogy ő odaért volna.

Idézet
„Miután a koalíciós ülésen meghoztuk a döntéseket, odamentem a párttársaimhoz, és természetesen megkértem őket – már azokat, akik nem tartották be a szabályokat –, hogy tartsák be az óvintézkedéseket. De evés közben nem lehet maszkot viselni”

– mentegetőzött. Egyben azt állította: szinte mindenki oltott volt azok közül, aki felköszöntötte. Hozzátette: nem tudja, hányan vettek részt az eseményen. Az ügy kapcsán a sajtó megszólaltatta Florin Cîţu miniszterelnököt is, aki nem kívánta kommentálni az esetet, arra hivatkozva, hogy éppen koalíciós egyeztetésen tartózkodott.

A kormányfő ugyanakkor az újságírók unszolására elismerte, hogy ilyen rendezvényeket elvileg a tervek szerint csak elsejétől lehetne szervezni, mivel akkortól lépnek hatályba a járvány miatt bevezetett korlátozások újabb lazításai. Ugyanakkor később megjegyezte, hogy amennyiben maszkot viselnek a résztvevők, beltérben is lehet ünnepelni. Mindazonáltal a képeken egyértelműen látható, hogy ezt a szabályt a vendégek közül sokan nem tartották be.

Lucian Bode belügyminiszter igyekezett elkerülni, hogy minősítse a történteket, mint mondta, mivel ő nem vett részt az eseményen, nem tudja besorolni.

Mint ismeretes, tavaly, csupán hetekkel a beltéri maszkviselésre vonatkozó szabály bevezetése után ugyanilyen incidens történt. Akkor egy olyan kép szivárgott ki, amelyen az volt látható, hogy az akkor még miniszterelnökként tevékenykedő Orban irodájában több miniszter társaságában ül, maszk nélkül, emellett – őt is beleértve – többen is dohányoztak, ami ugyancsak tilos. A kép kiszivárgása nyomán minden résztvevőt megbírságoltak. 

 

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 21., vasárnap

Veștea be is terjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök bejelentette: beterjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját. Erről Veștea vasárnap késő este a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben adott hírt.

Veștea be is terjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Simion nekiment a kormánynak, amiért külföldről importál munkásokat

A kormány azzal próbálja ellensúlyozni a munkaerőhiányt, hogy évente több tízezer munkavállalót hoz be az Európai Unión kívülről, ahelyett, hogy olyan politikákat fogadna el, amelyek a diaszpórában élő románok hazatérését és a bérek emelését célozzák.

Simion nekiment a kormánynak, amiért külföldről importál munkásokat
2026. június 21., vasárnap

Bolojan: a PNL kisebbségi kormány támogatásáról szóló megállapodásra tesz javaslatot

A PNL nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan frissen újraválasztott pártelnök.

Bolojan: a PNL kisebbségi kormány támogatásáról szóló megállapodásra tesz javaslatot
2026. június 21., vasárnap

Vállalják a kormányzást a szociáldemokraták

A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetősége vasárnap megszavazta, hogy belép az Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányába – nyilatkozták politikai források a Hotnews.ro portálnak.

Vállalják a kormányzást a szociáldemokraták
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Források: a Veșteát támogató liberálisok megtámadják a bíróságon a PNL kongresszusán elfogadott határozatokat

Az Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt támogató liberális politikusok megtámadják a bíróságon a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi kongresszusán elfogadott határozatokat az Agerpres által idézett politikai források szerint.

Források: a Veșteát támogató liberálisok megtámadják a bíróságon a PNL kongresszusán elfogadott határozatokat
2026. június 21., vasárnap

Újraválasztották a PNL elnökévé Ilie Bolojant, Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt egyelőre nem zárták ki

Az előzetes várakozással ellentétben nem zárta ki a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusán a pártból Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt, a párt eddigi első alelnökét.

Újraválasztották a PNL elnökévé Ilie Bolojant, Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt egyelőre nem zárták ki
2026. június 20., szombat

Nem Veștea a legesélyesebb miniszterelnök-jelölt a politikai folyamatokat latolgató előrejelzési piac szerint

A Polymarket előrejelzési platformon Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminisztert tartják a legesélyesebbnek arra, hogy Románia következő miniszterelnöke legyen, a tárcavezető így megelőzi Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt.

Nem Veștea a legesélyesebb miniszterelnök-jelölt a politikai folyamatokat latolgató előrejelzési piac szerint
Hirdetés
2026. június 20., szombat

Kormányfőhelyettessel és miniszterrel erősíti vezetői csapatát a PNL-ben Bolojan

Oana Gheorghiu ügyvivő miniszterelnök-helyettes és Dragoș Pîslaru ügyvivő európai forrásokért felelős miniszter belépett a Nemzeti Liberális Pártba (PNL) – közölte több sajtóorgánum pártbeli források alapján.

Kormányfőhelyettessel és miniszterrel erősíti vezetői csapatát a PNL-ben Bolojan
2026. június 20., szombat

Bár a támogatása még kérdéses, készül a Veștea-kormány programja

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán közölte, hogy találkozott Luca Niculescuval, Románia OECD-csatlakozási folyamatának koordinátorával, akit külügyminiszternek javasol a kormányában.

Bár a támogatása még kérdéses, készül a Veștea-kormány programja
2026. június 20., szombat

Veștea diktatúrát kiált és mégsem akar a PNL elnöke lenni

Mégsem száll harcba Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök Ilie Bolojan pártelnök, ügyvivő miniszterelnök ellen a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki posztjáért a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.

Veștea diktatúrát kiált és mégsem akar a PNL elnöke lenni
Hirdetés
Hirdetés