Hirdetés

A romániai alkalmazottak csaknem fele kötelezővé tenné az oltást, harmaduk viszont nem hisz a vakcina jótékony hatásában

•  Fotó: Jakab Mónika

Fotó: Jakab Mónika

A romániai alkalmazottak csaknem fele (48 százalék) gondolja úgy, hogy kötelezővé kellene tenni a koronavírus elleni oltást, azt mondják, ettől éreznék biztonságban magukat munkahelyükön – derül ki egy, a BestJobs állásközvetítő portál által készített felmérésből.

Krónika

2021. május 28., 12:092021. május 28., 12:09

Sőt, a megkérdezett munkavállalók 57 százaléka mondta azt, hogy nagyobb biztonságban érezné magát, ha tudná, hogy minden kollégája felvette már a Covid-19 elleni vakcinát. 10 százalék gondolja úgy, az a legfontosabb, hogy ő megkapta az oltást.

33 százalékra rúg viszont azoknak az aránya, akik nem hisznek az oltásban.

Hirdetés

„Amikor szóba kerül az irodákba való visszatérés, az alkalmazottak továbbra is aggódnak egészségükért, tartanak attól, hogy megfertőződhetnek. Aggodalmuk legfőbb oka a távolságtartási, illetve a higiéniai szabályok betartása” – közölték a közvélemény-kutatás készítői.

Az alkalmazottak 27 százaléka gondolja úgy, hogy az irodai munkához való visszatérés esetében a munkáltatónak meg kellene könnyítenie a munkavállalók hozzáférését az oltáshoz, 21 százalék szigorúbb takarítási és fertőtlenítési szabályokat vár.

20 százalék eközben azt szeretné, ha a továbbiakban is többnyire otthonról dolgozhatna.

korábban írtuk

Újabb lazítások jönnek: nyitnak a diszkók, fesztiválozhatnak is a beoltottak
Újabb lazítások jönnek: nyitnak a diszkók, fesztiválozhatnak is a beoltottak

Újabb lazításokat jelentett be csütörtökön este Florin Cîțu kormányfő és Raed Arafat belügyi államtitkár. A június elsején életbe lépő intézkedések között szerepel, hogy kinyithatnak a diszkók és bárok, illetve nőhet a kulturális és sportrendezvények résztvevőinek száma, ha mindenki be van oltva. 

Alacsonyabb, 15 százalékos azoknak az aránya, akik azt kérnék, hogy ne kelljen a vállalaton kívüli személyekkel munkaügyben találkozniuk, 13 százalék pedig elvárná, hogy mindig értesítsék a cégen belüli megbetegedésekről.

„Amennyiben mégis köteleznék a visszatérést az irodába, a munkavállalók 22 százalékát aggodalommal töltené el az épületek szellőzése, 21 százalék pedig attól tart, hogy nem kapna elég védőfelszerelést és fertőtlenítőt.

Idézet
A megfertőződés kockázata mellett az alkalmazottak a leginkább attól tartanak, hogy nem találnak jobb munkahelyet (26%), hogy többet kell dolgozniuk ugyanannyi fizetésért (15%). 8 százalék tart attól, hogy csökkenhet a fizetése”

– közölték a felmérés készítői.

korábban írtuk

„A vakcina normalitást tartalmaz” – Új kommunikációs kampányt indított a kormány
„A vakcina normalitást tartalmaz” – Új kommunikációs kampányt indított a kormány

Kommunikációs kampányt indított a kormány csütörtökön annak érdekében, hogy megpróbálja felpörgetni az egyre lanyhuló oltakozási hajlandóságot a lakosság körében.

A BestJobs a május 17–24. időszakban, az online térben, 1026 romániai internetfelhasználó körében készítette a közvélemény-kutatást.

korábban írtuk

„Minden bizonnyal” lesz negyedik hullám, és a beoltottságtól függ a súlyossága
„Minden bizonnyal” lesz negyedik hullám, és a beoltottságtól függ a súlyossága

„Minden bizonnyal” lesz negyedik hulláma a koronavírus-járványnak, ennek kiterjedtsége a beoltott személyek számától függ majd – véli a Temes megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) vezetője.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 21., vasárnap

Veștea be is terjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök bejelentette: beterjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját. Erről Veștea vasárnap késő este a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben adott hírt.

Veștea be is terjesztette a parlament elé kormánya névsorát és programját
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Simion nekiment a kormánynak, amiért külföldről importál munkásokat

A kormány azzal próbálja ellensúlyozni a munkaerőhiányt, hogy évente több tízezer munkavállalót hoz be az Európai Unión kívülről, ahelyett, hogy olyan politikákat fogadna el, amelyek a diaszpórában élő románok hazatérését és a bérek emelését célozzák.

Simion nekiment a kormánynak, amiért külföldről importál munkásokat
2026. június 21., vasárnap

Bolojan: a PNL kisebbségi kormány támogatásáról szóló megállapodásra tesz javaslatot

A PNL nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan frissen újraválasztott pártelnök.

Bolojan: a PNL kisebbségi kormány támogatásáról szóló megállapodásra tesz javaslatot
2026. június 21., vasárnap

Vállalják a kormányzást a szociáldemokraták

A Szociáldemokrata Párt (PSD) vezetősége vasárnap megszavazta, hogy belép az Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányába – nyilatkozták politikai források a Hotnews.ro portálnak.

Vállalják a kormányzást a szociáldemokraták
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Források: a Veșteát támogató liberálisok megtámadják a bíróságon a PNL kongresszusán elfogadott határozatokat

Az Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt támogató liberális politikusok megtámadják a bíróságon a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi kongresszusán elfogadott határozatokat az Agerpres által idézett politikai források szerint.

Források: a Veșteát támogató liberálisok megtámadják a bíróságon a PNL kongresszusán elfogadott határozatokat
2026. június 21., vasárnap

Újraválasztották a PNL elnökévé Ilie Bolojant, Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt egyelőre nem zárták ki

Az előzetes várakozással ellentétben nem zárta ki a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusán a pártból Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt, a párt eddigi első alelnökét.

Újraválasztották a PNL elnökévé Ilie Bolojant, Adrian Veştea kijelölt miniszterelnököt egyelőre nem zárták ki
2026. június 20., szombat

Nem Veștea a legesélyesebb miniszterelnök-jelölt a politikai folyamatokat latolgató előrejelzési piac szerint

A Polymarket előrejelzési platformon Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminisztert tartják a legesélyesebbnek arra, hogy Románia következő miniszterelnöke legyen, a tárcavezető így megelőzi Adrian Veștea kijelölt miniszterelnököt.

Nem Veștea a legesélyesebb miniszterelnök-jelölt a politikai folyamatokat latolgató előrejelzési piac szerint
Hirdetés
2026. június 20., szombat

Kormányfőhelyettessel és miniszterrel erősíti vezetői csapatát a PNL-ben Bolojan

Oana Gheorghiu ügyvivő miniszterelnök-helyettes és Dragoș Pîslaru ügyvivő európai forrásokért felelős miniszter belépett a Nemzeti Liberális Pártba (PNL) – közölte több sajtóorgánum pártbeli források alapján.

Kormányfőhelyettessel és miniszterrel erősíti vezetői csapatát a PNL-ben Bolojan
2026. június 20., szombat

Bár a támogatása még kérdéses, készül a Veștea-kormány programja

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán közölte, hogy találkozott Luca Niculescuval, Románia OECD-csatlakozási folyamatának koordinátorával, akit külügyminiszternek javasol a kormányában.

Bár a támogatása még kérdéses, készül a Veștea-kormány programja
2026. június 20., szombat

Veștea diktatúrát kiált és mégsem akar a PNL elnöke lenni

Mégsem száll harcba Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök Ilie Bolojan pártelnök, ügyvivő miniszterelnök ellen a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki posztjáért a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.

Veștea diktatúrát kiált és mégsem akar a PNL elnöke lenni
Hirdetés
Hirdetés