2013. február 21., 06:002013. február 21., 06:00
A Háromszéki Fiatal Gazdák Szövetségének célja, hogy vállalja a fiatal termelők érdekképviseletét, továbbá segítséget kíván nyújtani abban, hogy a vidéki, mezőgazdasági termelést folytató fiatalok ne hagyják el szülőföldjüket. A szervezet továbbá meghonosítaná azokat a nyugati, bevállt modelleket, amelyeket a tagjai közül sokan megismertek az elmúlt években.
Az alakuló ülésen elhangzott továbbá, az egyesület programjait a gazdák érdekében álló témakörökből szervezetten állítják össze, értve ez alatt a különböző konferenciákat, fórumokat, szakmai utakat. Az egyesület vezetője, Orbán Miklós agrármérnök elmondta, a szervezet tagjai közül többen az agrárium valamely szakirányában végezték iskoláikat. „Az iskolai, egyetemi éveket követően pedig többnyire a családi gazdaságban vették ki aktívan a részüket. Ma már jó páran saját, önálló gazdaságot hoztak létre és vezetik is azt” – mondta a gazdaszövetség vezetője.