Hirdetés

Egyre több a munkanélküli Hargita megyében

Két százalékponttal meghaladja a Hargita megyében regisztrált munkanélküliségi ráta az országos átlagértéket – közölte tegnapi sajtótájékoztatóján Tiberiu Pănescu, a Hargita megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség igazgatója. Jelenleg a megye területén 10619 állástalan él, így a munkanélküliségi ráta 7,6 százalékos, ami által a megye egyik az ország tíz legnagyobb munkanélküliségi rátával rendelkező megyéjének.

Bálint Eszter

2009. március 31., 10:322009. március 31., 10:32

Az országos ráta 5,3 százalékos. Tiberiu Pănescu arról is tájékoztatott, hogy további négy munkáltató jelezte már az ügynökségnél, hogy elbocsátásokra kényszerül, összesen 138 alkalmazottjuktól kénytelenek a közeljövőben megválni. Ez a szám – tette hozzá derűlátóan a munkaerő-elhelyező ügynökség vezetője – jóval alacsonyabb a márciusban regisztráltnál, amikor összesen 250 személy került a megye területén utcára, igaz akkor a bejelentett elbocsátások száma elérte a 284-et.

Eközben a meghirdetett állások száma jóval az igények szintje alatt marad, Hargita megye területén összesen 180 állás áll betöltetlenül, olyan körülmények között, hogy alig egy éve még a munkanélküliek több mint hatszáz állás közül választhattak. Tiberiu Pănescu ugyanakkor úgy látja, hogy a jövő sem tűnik túl kecsegtetőnek az állástalanok számára. Nemhogy új munkahelyek jönnének létre, várhatóan emelkedni fog a munkanélküliek száma.

„Negatív kilátásokkal kell számolni. Olyan jelzések érkeznek folyamatosan hozzánk, amelyek szerint egyre több munkáltató készül ideiglenesen felfüggeszteni tevékenységét, alkalmazottait pedig kényszerszabadságra küldi. Mindennek az az oka, hogy drasztikus mértékben visszaestek a különböző megrendelések mind a hazai, mind pedig a külföldi piacokról” – fogalmazott Pănescu.

Hirdetés

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

Hirdetés
Hirdetés