
Dr. Schwab Richárd (balra) neves belgyógyász-gasztroenterológus is előadást tart a vegán csúcstalálkozón
Fotó: Vegan Summit
Először rendeznek Magyarországon olyan nagyszabású vegán csúcstalálkozót, amely méretében és programjában Európa-szerte is ritkaságnak számít.
2025. szeptember 26., 18:162025. szeptember 26., 18:16
A Vegan Summit Budapest a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közlemény szerint az eddigi legnívósabb magyar vegán rendezvény, amelynek november 22-én az Europa Event Center ad otthont a magyar fővárosban. Mint írják, az érdeklődőket több tucat kiállítóval, ismert sztárfellépőkkel és ínycsiklandó vegán kóstolókkal várják. A több mint 600 résztvevő inspiráló előadásokból tanulhat, új kapcsolatokat építhet, és különleges, minőségi termékekkel ismerkedhet meg.
A fellépők között olyan hírességek és szakemberek is szerepelnek, mint:
„A Vegan Summit Budapest egy kifejezetten hiánypótló esemény. Olyan exkluzív és tartalmas élményt akarunk adni, amilyet Magyarországon a vegán közönség még nem tapasztalhatott. Szerencsére már a szervezés korai szakaszában is rengeteg elismerést kaptunk, ami megerősít abban, hogy valami újat és maradandót építünk” – fogalmazott Tóth Enikő, a rendezvény főszervezője.
Vida Raul, a Vegan Summit szakmai vezetője és nagykövete ugyanakkor azt hangsúlyozta, fontosnak tartják, hogy Magyarországon is legyen egy alkalom, amikor
– méghozzá egy elegáns, inspiráló közegben, a legismertebb hírességeket, szakembereket és vállalatokat is bevonva, ahol mindenki jól érezheti magát.
A teljesen vegán életmóddal, de már az állati eredetű termékek tudatos csökkentésével is gyakran kéz a kézben jár az egészséges életmódra való törekvés, valamint a Földünk és annak élővilágának tisztelete – hívják fel a figyelmet a szervezők. Mint írják, a Vegan Summiton sincs ez másképp – olyan témák kerülnek reflektorfénybe, mint a bélrendszerünk egészségének kritikus fontossága; a hatékony, de reális fenntarthatósági lépések; az étrendünk szerepe a klímaváltozásban; az elkötelezett állatmentők nélkülözhetetlen szerepe a társadalmunkban; az étrend összehangolása a női ciklussal – és még sok más.
A résztvevők vegán séfektől is tanulhatnak a budapesti rendezvényen
Fotó: Vegan Summit
Akik workshopokra is beneveznek, lehetőségük lesz Steiner Kristóffal, Nimrod Dagannal vagy Kovács Zoltánnal alkotni a konyhában, de a természetes szépség iránt érdeklődők sem maradnak program nélkül, ugyanis állatkísérlet-mentes és vegán kozmetikumokat is kipróbálhatnak.
A rendezvény célja, hogy a novemberi Vegán Világhónap idején méltó módon ünnepelje meg azokat, akik mindennapi tudatos döntéseikkel – legyenek ők vegánok vagy flexitáriánusok – hozzájárulnak a fenntarthatóbb, egészségesebb és etikusabb világ létrehozásához.
A szervezők hisznek a közös összefogás és az egyéni cselekvés erejében: éppen ezért azt vallják,
támogatva ezzel számos vegán kisvállalkozást és a nagyvállalatok innovatív törekvéseit egyaránt.
Kiállítóként egészen november elejéig tudnak jelentkezni azok a cégek és vállalkozók, akik minőségi, zöld és vegánkompatibilis termékkel vagy szolgáltatással kívánják elérni a tudatosságra nyitott, prémium vásárlókat. A kiállítói vagy támogatói jelentkezést a Vegan Summit hivatalos oldalán található elérhetőségeken tudják megtenni.
A résztvevők ugyanakkor jótékonysági adománygyűjtést is támogatnak a rendezvény meglátogatásával, a szervezők ugyanis minden megvásárolt jegy árából 500 forintot a Malacvédő Alapítványnak ajánlanak fel. Ez a szervezet elhagyott és bántalmazott törpemalacoknak segít szerető otthonra találni, hogy társként, ne pedig ételként tekintsenek rájuk.
A társadalom még mindig gyakran gondol úgy a vegán közösségre, mint túlbuzgó, szélsőséges aktivistákra, akikkel nehéz szót érteni, és követhetetlen dietetikai elvárásaik vannak – ám a szervezők ezt a tévhitet is felülírnák.
Látják az igényt, hogy a vegánok és az életmód iránt még csak érdeklődők ugyanúgy vágynak a minőségi feltöltődésre, tudatos önfejlesztésre, intelligens eszmecserére és az elegáns közegre, amit
A Vegan Summit célja továbbá, hogy megjutalmazza azokat a civileket és vállalatokat, akik az idei év során aktívan tettek azért, hogy az egészséges életmód, a bolygó védelme és az állatok iránti empátia egyre több ember számára a mindennapok részévé váljon.
Jelentkezni vagy jelölni az alábbi kategóriák szerint lehet októbertől.
Lakossági:
Vállalati:
A profi zsűrit – akik kilétét a szervezők szeptember végén leplezik le – magyar hírességek és vezető pozícióban lévő szakemberek alkotják. A nyerteseket nemcsak rangos díjátadóval ünnepelik meg, de több százezer forint értékű nyereményekkel is jutalmazzák.
A Vegan Summitról további információkat a rendezvény hivatalos weboldalán találhatnak az érdeklődők.

Kezdetben sokan a növényi alapú étrend egészségre gyakorolt pozitív hatása miatt vonták ki teljesen étkezésükből az állati eredetű eledeleket, idővel viszont az erdélyi vegánok számára az állatok jogainak tiszteletben tartása került előtérbe.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
Az Európai Unió tagállamai megállapodásra jutottak a légi utasok jogait érintő több módosításról, többéves tárgyalássorozatot és vitát követően, amelyben a hatóságok, a légitársaságok és a fogyasztóvédelmi szervezetek is részt vettek.
A hidegebb tavasz miatt többhetes késéssel ugyan, de már virágzik székelyföldi élőhelyein Európa leglátványosabb vadon élő orchideája, a fokozottan védett boldogasszony papucsa (Cypripedium calceolus).
Júniusban az erdélyi piacok, udvarok illatvilágát sok helyen meghatározza a bodzavirág. Sokaknak a frissen készített bodzapezsgő jut eszébe azonnal, mások télire tesznek el vízzel hígítandó bodzaszörpöt.
Látványos videófelvételt tett közzé közösségi oldalán a Maros-ártér Természetvédelmi Park vezetősége a Maros zajló tiszavirágzásról.
A Krónika új nyereményjátékában a kedvenc nyaralásos fotód értékes ajándékokat érhet!
Nem mindennapi látvány fogadta azt, aki szombaton Nagyszeben történelmi belvárosában járt, ugyanis egy helikopter körözött a város felett, miközben zenészek adtak elő műveket a földön. Az akció a filharmónia épületének korszerűsítéséhez kapcsolódott.
A hollandiai Assen bírósága 3 év és 11 hónap börtönbüntetésre ítélte a holland Drents Múzeumból tavaly januárban ellopott dák aranykincsek tolvajait – tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál pénteken.
Aradon mintegy 150 tömegközlekedési eszközön egy kattintással elérhető a megyei könyvtár digitális változata, így több ezer olvasmány közül válogathat az utazóközönség.
Rendőrségi ellenőrzés során vaddisznóhúst találtak abban az autóban, amelyben Nicolae Deme, az Arad Megyei Vadász- és Sporthorgász Egyesület (AJVPS) igazgatója is utazott – erősítette meg az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!