
Matteo Politinak a bukaresti közegészségügyi igazgatóság adott orvosi bélyegzőt
Fotó: Facebook
Hazájában is követett el hasonló cselekedeteket az olasz álorvos – közölte szerda este Ionuţ Dana, a Bukarest első kerületi rendőr-főkapitányság vezetője.
2019. február 07., 11:212019. február 07., 11:21
A parancsnok szerint a magát orvosnak kiadó Matteo Politi, hasonló tetteket követett el Olaszországban is, ahol egyébként szintén nem szerepel az orvosok névjegyzékében. Az álorvost más uniós tagországban is elítélték már csalásért.
A rendőrség, miután felvették kapcsolatot az olasz hatóságokkal, megállapította azt is, hogy
Matteo Politit, aki álorvosként illegálisan végzett műtéteket Romániában, szerdán fogták el a román-magyar határon – közölte a határrendészet közleménye. A dokumentum szerint az olasz állampolgár szerda hajnalban, a kürtösi határátkelőnél, a Bukarest-Budapest vonattal akarta elhagyni az országot. A férfi, akinek nevére csalás gyanújával állítottak ki előállítási parancsot, az úti okmányok ellenőrzésénél bukott le.
A sajtó kedden cikkezett arról az olasz álorvosról, aki engedély nélkül dolgozott öt romániai klinikán.
A fővárosi közegészségügyi igazgatóság leszögezi, Matteo Politi nevére 2018 márciusában állította ki az orvosi bélyegzői sorszámot az Orvosi Információs és Biostatisztikai Iroda. Az intézmény vezetősége belső kivizsgálást tart, és a törvényes eljárás értelmében a közegészségügyi igazgatóság fegyelmi bizottságának bevonásával veszik górcső alá, miként történhetett meg, hogy a hivatal egyik tisztviselője jóváhagyta Matteo Politi kérelmét – derül ki a DSP honlapján közzétett tájékoztatásból.
Ebben azt is közli az intézmény, hogy
Az Orvosi Információs és Biostatisztikai Iroda széles körű ellenőrzésbe kezdett annak megvizsgálására, hogy milyen körülmények között bocsátották ki az orvosi bélyegzői kódokat a 2018-as év folyamán. A közegészségügyi igazgatóság ugyanakkor leszögezi, mélységesen sajnálja a történteket, és mindent megtesz, hogy hasonló eset a jövőben ne ismétlődhessen meg.
A sajtóban kedden jelent meg a hír, miszerint egy hamis plasztikai sebész Románia öt egészségügyi intézményében végzett műtéteket anélkül, hogy erre joga lenne.
Sorina Pintea egészségügyi miniszter az eset kapcsán azt nyilatkozta, az általa vezetett szaktárca nem ismerte el az olasz férfi orvosi oklevelét, ennek hiányában pedig
–tette hozzá Pintea.
Az orvosi kamara közölte az Agerpres hírügynökséggel, hogy Politi Matteo nem szerepel tagjai között, és ideiglenes működési engedélyt sem állított ki ilyen névre.
Ahhoz, hogy valaki orvosi hivatását gyakorolhassa Románia területén, vagy tagja kell hogy legyen az orvosi kamarának, vagy ideiglenes engedéllyel kell rendelkeznie, amelyet szintén az orvosi kamara állít ki.
Az orvosi kamara büntetőjogi feljelentést tett, a minisztérium pedig szintén kivizsgálást indított az ügyben.
Te is kívülről fújod a legnagyobb slágereket? Otthon vagy a zene világában, vagy csak egyszerűen imádod a fesztiválhangulatot? Akkor itt a te időd! Itt a Krónika legújabb nyereményjátéka!
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Egyre erősödik a forróság és kiterjed egész Romániára – figyelmeztetnek a meteorológusok, akik narancssárga és sárga hőségriasztásokat adtak ki, amelyek csütörtök reggeltől péntek 21 óráig érvényesek.
Elena Ceaușescu eltitkolt balesete igazság vagy városi legenda? – erről közölt bejegyzést szerdán a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (CNSAS).
A felmelegedő tengerek kedvező feltételeket teremtenek a Vibrio vulnificus nevű kórokozó terjedéséhez.
Mi lehet a jól sikerült, ízes, megfelelően sós, ropogós kovászos uborka titka? Mostanra úgy tűnik, az volt a kulcsmondat, amit a Székelyföldön hallottunk valamikor régen: ez a bevált módszer egyik nyitja.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Két szibériai tigris látta meg a napvilágot nemrég a nagyváradi állatkertben – a cukiságbombák már várják is a „babalátogatókat”. Igaz, még csak egy üvegfalon át lehet megtekinteni a két kistigrist.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
Az UV-sugárzás kockázatairól sok szó esik, de vajon mennyi napfényre van szüksége a szervezetnek? Kiss Melinda marosvásárhelyi bőrgyógyásszal a napfény szerepéről, az UV-terhelés veszélyeiről és a bőrrák megelőzéséről beszélgettünk.
szóljon hozzá!