
Fotó: Sport.ro
Könnygázzal, vízágyúval és fizikai erővel kellett a csendőrségnek megfékeznie a Dinamo-szurkolók egy részét, miután azok az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának zárómérkőzésén erőszakosan nekirontottak a kerítésnek, hogy számon kérjék csapatuk Viitorul elleni 4-0-ás vereségét.
2017. október 31., 17:472017. október 31., 17:47
A rendfenntartók gyors közbelépésének köszönhetően a helyzet nem fajult el teljesen a nézőtéren – a főlelátót „támadó" ultrák közül páran orvosi ellátásra szorultak –, a pályán viszont Aurelian Chițu (7. perc), George Țucudean (23. p.), Eric de Oliveira (52. p.) és Ionuț Vână (80. p.) góljai felszínre hozták a Ștefan cel Mare úti együttesnél lévő fegyelmi problémákat.
A sportsajtó már korábban megtudta, hogy öt Dinamo-játékos hajnalig italozott a múlt csütörtöki kupameccset megelőző éjszaka. Steliano Filipet, Costachét, Muțiut, Hancát, Dudeát és Nedelcearut emlegették a „vétkesek" között, utóbbi kettő pedig „visszaesőnek" számít, hiszen az utánpótlás-válogatottból szintén alkoholfogyasztás miatt küldték el őket.
A klub illetékesei eddig nem akartak a fegyelmi problémákról beszélni, hétfő este viszont Vasile Miriuță vezetőedzőnél betelt a pohár: szerinte futballistái egy része „elárulta” őt a Viitorul ellen mutatott hozzáállásával. Úgy tudja, hogy már érkezése előtt is voltak hasonló problémák a kereten belül, mert egyesekből hiányzik a hivatástudat.
„A szurkolóknak igazuk van. Megengedhetetlen az, ami történt. Gúnyt űztek a munkámból, a társaikból és a Dinamóból. De mit tehettem volna? Szedjem ki édesanyámat, isten nyugtassa, a sírból, és küldjem pályára? Costache, ha hajnalig mulatott, persze hogy izomszakadást szenvedett.
– nyilatkozott. Közölte, Ionuț Negoiță tulajdonos mindent elkövet a klub érdekében, épp szeptemberben emelte meg a futballisták bérét. Kocsit, házat adott nekik. Jómaga is kiállt mellettük és ezen a rangadón adott nekik egy második esélyt, de visszaéltek a bizalmával, és tönkretették mindazt a munkát, amivel az elmúlt napokban igyekezett feloldani az öltözőn belüli feszültséget.
– ecsetelte. Megjegyezte, a folytatásban „megpróbálják a lehetetlent lehetővé tenni", mert ő még hisz abban, hogy kiharcolhatják a felsőházi rájátszásba jutást.
A Viitorul elleni vereség miatt ugyanis a Dinamo 21 ponttal maradt a hetedik helyen, és három pont választja el az utolsó, még playoffot jelentő helyen tanyázó Astrától. A Viitorul már előrelépett az ötödik pozícióba, és legközelebb azzal a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val játszik, amelynek mélyrepülését az edzőváltás sem állította meg. A hétfő este hóesésben befejezett, Botoșani elleni hazai meccsét 2-0-ra veszítette el – Hadnagy 79. percbeli kiállítása miatt emberhátrányban –, ezért 11 ponttal maradt a 12. helyen a tizennégy csapatos mezőnyben.
A labdarúgó-Liga 1 állása:
1. FCSB 16 10 5 1 34-10 35
2. CFR 16 10 4 2 25-10 34
3. Craiova 16 9 5 2 26-17 32
4. Botoşani 16 8 4 4 22-14 28
5. Viitorul 16 8 2 6 21-13 26
6. Astra 16 6 6 4 22-16 24
7. Dinamo 16 6 3 7 21-19 21
8. Iaşi 16 5 6 5 20-23 21
9. Temesvár 16 6 3 7 14-25 21
10. Voluntari 16 5 5 6 17-18 20
11. Chiajna 16 5 2 9 18-21 17
12. Sepsi OSK 16 3 2 11 11-28 11
13. Medgyes 16 2 4 10 7-26 10
14. Juventus 16 1 5 10 9-27 8
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!