Hirdetés

Vasile Miriuță: elárultak, gúnyt űztek a munkámból

•  Fotó: Sport.ro

Fotó: Sport.ro

Könnygázzal, vízágyúval és fizikai erővel kellett a csendőrségnek megfékeznie a Dinamo-szurkolók egy részét, miután azok az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának zárómérkőzésén erőszakosan nekirontottak a kerítésnek, hogy számon kérjék csapatuk Viitorul elleni 4-0-ás vereségét.

Vásárhelyi-Nyemec Réka

2017. október 31., 17:472017. október 31., 17:47

A rendfenntartók gyors közbelépésének köszönhetően a helyzet nem fajult el teljesen a nézőtéren – a főlelátót „támadó" ultrák közül páran orvosi ellátásra szorultak –, a pályán viszont Aurelian Chițu (7. perc), George Țucudean (23. p.), Eric de Oliveira (52. p.) és Ionuț Vână (80. p.) góljai felszínre hozták a Ștefan cel Mare úti együttesnél lévő fegyelmi problémákat.

A sportsajtó már korábban megtudta, hogy öt Dinamo-játékos hajnalig italozott a múlt csütörtöki kupameccset megelőző éjszaka. Steliano Filipet, Costachét, Muțiut, Hancát, Dudeát és Nedelcearut emlegették a „vétkesek" között, utóbbi kettő pedig „visszaesőnek" számít, hiszen az utánpótlás-válogatottból szintén alkoholfogyasztás miatt küldték el őket.

Hirdetés

A klub illetékesei eddig nem akartak a fegyelmi problémákról beszélni, hétfő este viszont Vasile Miriuță vezetőedzőnél betelt a pohár: szerinte futballistái egy része „elárulta” őt a Viitorul ellen mutatott hozzáállásával. Úgy tudja, hogy már érkezése előtt is voltak hasonló problémák a kereten belül, mert egyesekből hiányzik a hivatástudat.

„A szurkolóknak igazuk van. Megengedhetetlen az, ami történt. Gúnyt űztek a munkámból, a társaikból és a Dinamóból. De mit tehettem volna? Szedjem ki édesanyámat, isten nyugtassa, a sírból, és küldjem pályára? Costache, ha hajnalig mulatott, persze hogy izomszakadást szenvedett.

Idézet
Sajnálom, mert ők a jövő, akikre építkezünk – és ezt csinálják?! De nem állhatok őrt az ajtajuk előtt. Ha hivatásos játékosként, ennyi idősen ezt művelték az edzőtáborban, akkor bizonyára otthon is ezt teszik”

– nyilatkozott. Közölte, Ionuț Negoiță tulajdonos mindent elkövet a klub érdekében, épp szeptemberben emelte meg a futballisták bérét. Kocsit, házat adott nekik. Jómaga is kiállt mellettük és ezen a rangadón adott nekik egy második esélyt, de visszaéltek a bizalmával, és tönkretették mindazt a munkát, amivel az elmúlt napokban igyekezett feloldani az öltözőn belüli feszültséget.

Idézet
Rájuk sem bírok nézni. Ezek nem dinamósok. Van pár fiatal gyerek, inkább játszatom őket, mert legalább tudom, hogy mindent megtesznek a pályán, és ha decemberben menesztenek, akkor azzal a tudattal távozom, hogy minden tőlem telhetőt megpróbáltam"

– ecsetelte. Megjegyezte, a folytatásban „megpróbálják a lehetetlent lehetővé tenni", mert ő még hisz abban, hogy kiharcolhatják a felsőházi rájátszásba jutást.

A Viitorul elleni vereség miatt ugyanis a Dinamo 21 ponttal maradt a hetedik helyen, és három pont választja el az utolsó, még playoffot jelentő helyen tanyázó Astrától. A Viitorul már előrelépett az ötödik pozícióba, és legközelebb azzal a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-val játszik, amelynek mélyrepülését az edzőváltás sem állította meg. A hétfő este hóesésben befejezett, Botoșani elleni hazai meccsét 2-0-ra veszítette el – Hadnagy 79. percbeli kiállítása miatt emberhátrányban –, ezért 11 ponttal maradt a 12. helyen a tizennégy csapatos mezőnyben. 

A labdarúgó-Liga 1 állása:

1. FCSB 16 10 5 1 34-10 35
2. CFR 16 10 4 2 25-10 34
3. Craiova 16 9 5 2 26-17 32
4. Botoşani 16 8 4 4 22-14 28
5. Viitorul 16 8 2 6 21-13 26
6. Astra 16 6 6 4 22-16 24
7. Dinamo 16 6 3 7 21-19 21
8. Iaşi 16 5 6 5 20-23 21
9. Temesvár 16 6 3 7 14-25 21
10. Voluntari 16 5 5 6 17-18 20
11. Chiajna 16 5 2 9 18-21 17
12. Sepsi OSK 16 3 2 11 11-28 11
13. Medgyes 16 2 4 10 7-26 10
14. Juventus 16 1 5 10 9-27 8

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 24., szerda

A címvédőnek fújhat legközelebb Kovács István a vb-n

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.

A címvédőnek fújhat legközelebb Kovács István a vb-n
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Messi új világbajnoki rekordot állított fel

Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.

Messi új világbajnoki rekordot állított fel
2026. június 21., vasárnap

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető

Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető
2026. június 20., szombat

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok

Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon

Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon
2026. június 10., szerda

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok

A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok
2026. június 04., csütörtök

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál

A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál
Hirdetés
2026. május 31., vasárnap

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van

Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van
2026. május 30., szombat

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG

Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG
2026. május 30., szombat

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot

Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot
Hirdetés
Hirdetés