Hirdetés

Megfordult a világ

Még mielőtt bárkinek is olyan elrugaszkodott ötletei támadnának, miszerint ezentúl arra kapja a fizetését, hogy minél többet alszik, avagy mától aztán a zöld ablakban csakis, de csakis piros-fehér virág virít, ne adj’ Isten a taxis fizet a kliensnek, amiért elviheti valahova, sietve hozzáteszem: a világnak csakis az a része fordult meg, amelyben nemi identitásom komponensei találhatók. Nem kell azért feltétlenül transzvesztitákra és különféle fiziológiai elváltozásokra gondolni, egyszerűen csak arról van szó, hogy a férfiasság bizonyos összetéveszthetetlen jegyeit adott pillanatban hiába keresem tevékenységemben.

2006. november 15., 00:002006. november 15., 00:00

Vegyünk csak például egy szombati napot. Szabadnap, felkel az ember, reggelizik, megissza a teáját. (Már ez is jelez egyébként egyfajta elnõiesedést, hol van már az erõs feketekávé?) Aztán  immár kinyílt szemmel  körülnéz, és  bármennyire hihetetlen  érzékszervei szinte parancsolóan jelzik: sürgõs takarításra van szükség, nincs már egyetlen tiszta villa sem, a konyha padlóján az elmúlt hét szinte valamennyi hulladékából akad egy kis ízelítõ. Szóval akadnak tennivalók, csak ember is akadna hozzá. Sõt talán-talán fõzni sem ártana, üres zsebbel még csak a jól bevált étkezde is távoli álom marad.  Kezdjük a kellemesebb résszel. Virágöntözés. Ez még belefér, tekinthetjük ezt hobbinak. Nosza, elõ a seprût. Pillanatnyi habozás, vajon a szekrény alá érdemes-e benyúlni, á, hagyjuk, hát úgysincs ott por. Mosogatás közben bizony megfogalmazódik bennem, hogy inkább nem eszem többé, csak ne kelljen minden edényt elmosni. Ezek után a földtörlést kimondottan kellemes tevékenységnek találom, csak akkor szorul össze a gyomrom, ha arra gondolok, hogy ez mind semmi amellett, hogy hamarosan fõznöm kell. Nemsokára azonban kiegyezem magammal: sütök egy kis húst, annyi legyen elég.
Jóllakottan, elégedetten heverészek az ágyon, azon elmélkedve, hogy már csak egy jó kis havi vérzés hiányzik, hogy végképp nõvé váljak, mikor szól a telefonom. SMS-t kaptam, kolléganõmtõl. Képzeld, itt vagyok Milánóban, épp a San Siro-stadionban sétálok. Tudod, ahol az Inter meg az AC Milan focicsapat játszik.

Hirdetés

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

Hirdetés
Hirdetés