
Sok üdülővendég érkezik Szovátára, újra békebeli hangulat, gazdag programkínálat várja őket a fürdővárosban
Fotó: Szováta város önkormányzata
A múlt századi békebeli időkre emlékeztető gazdag és színes kulturális program várja a nyári szabadságukat Szovátán töltő turistákat. A Petőfi-parkban felállított színpadon szinte minden este más-más előadó szórakoztatja a promenádon tartózkodó vendégeket.
2021. július 24., 14:242021. július 24., 14:24
A járványügyi korlátozások miatti hosszas kihagyást követően ismét megpezsdül az élet a Maros megyei Szovátán, a fürdőtelep központjában. Egyelőre csütörtöktől vasárnapig, augusztus folyamán viszont naponta ingyenes kulturális műsor várja este a vendégeket.
Míg kezdetben a szervezőknek csak hétvégeken sikerült önkéntes fellépőket „biztosítaniuk”, a 2021-es turistaidényben 150 ezer lejes költségvetés áll rendelkezésükre.
Fülöp László polgármester a Krónikának elmondta, nem mondanak le a helyi és környékbeli fiatal tehetségekről, annál is inkább, hogy immár az ő fellépésüket is sikerül honorálni. Ugyanakkor sikerült szerződtetni néhány ismertebb fellépőt is, olyat, aki éppen valamelyik székelyföldi hétvégi fesztiválra tartva, vagy onnan visszatérve megszakítja az útját a Sóvidék központjában.
A szovátai népi és modern táncegyüttesek, zumba-aerobik és kangoo-csapatok, zenekarok és előadók mellett
Az előadások általában este 8 órakor, bizonyos esetekben 7-kor kezdődnek. Az események időpontjáról, valamint a fellépőkről pontos információt a VisitSovata Facebook-oldalon találnak az érdeklődők.
„A Bernády Közművelődési Egylet és a Turisztikai Információs Iroda közreműködésével szervezett kulturális rendezvénysorozat nagy népszerűségnek örvend mind a távolabbról érkezők, mind a helyi lakók körében. Akkorának, hogy már rég kinőttük a Petőfi-parkot és más helyszínben voltunk kénytelenek gondolkodni” – utalt az elöljáró a mintegy kétszáz méterrel odébb fekvő területre tervezett nyári színpadra.
Mint ismert,
A munkálatok ugyan még nem kezdődtek el, de Fülöp László derűlátó: nem zárja ki, hogy a 2022-es idényben sikerül felavatniuk a majdani nyári színpadot. „Megkötöttük a szerződést egy karácsonykői építkezési céggel, várunk egy utolsó jóváhagyást, és megejtjük az első kapavágást” – osztotta meg optimizmusát Székelyföld leggondozottabb fürdőjének a polgármestere. Erre a moldvai vállalkozó korábbi munkája, az óvoda felépítése és határidőre való átadása ad okot.
A szabadtéri színpadnak és a nyári programoknak Szovátán mintegy százéves hagyományuk van. A múlt század elején a 45-ös villa alagsorában volt egy kisebb előadóterem, ahol az úri fürdővendégek egymást szórakoztatták irodalmi, zenés estjeikkel. A művészvilág legkiemelkedőbb személyisége, Jászai Mari, a budapesti Nemzeti Színház ünnepelt színésznője nemcsak, hogy fellépett a fürdőn, hanem az üdülő vendégekből alkalmi társulatot is verbuvált, majd előadással rukkolt elő.
A kezdeteket idéző archív felvételek, Nadia Comăneci előtt tisztelgő pillanatok és a jubileumi évforduló hangulata határozta meg a 25. Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) péntek esti nyitógáláját.
Elkezdődtek pénteken a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) 25., jubileumi kiadásának vetítései Kolozsváron. A filmszemle versenyprogramjában magyar alkotás, Holtai Gábor Itt érzem magam otthon című játékfilmje is szerepel.
Változatos programokkal ünneplik a szecesszió világnapját június 13-án az erdélyi szecesszió központjainak számító Marosvásárhelyen és Nagyváradon.
Méhes Katit, a szatmárnémeti Harag György Társulat művésznőjét is beválogatta Tízen a filmért listájába a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF).
Lisa Simone amerikai jazz- és gospelénekes, Marcos Valle brazil zenészlegenda és Arooj Aftab pakisztáni Grammy-díjas zenész is fellép a június 5–7. közötti kolozsvári Jazz in the Park fesztiválon – közölték szerdán a szervezők.
Kortárs erdélyi magyar szerző, Karácsonyi Zsolt regénye alapján készült előadást mutat be a Kolozsvári Állami Magyar Színház.
A szenátus kinevezte a Román Kulturális Intézet (ICR) új vezetőségét keddi ülésén.
Premierre készül a Kolozsvári Magyar Opera: Anger Ferenc rendezésében mutatják be Giuseppe Verdi Nabucco című operáját. Az előadást a tervek szerint Erdély több városában láthatja a közönség.
Rendezői pályafutásáért Életműdíjjal tüntette ki Tompa Gábort, a Kolozsvári Állami Magyar Színház igazgatóját a Román Színházi Szövetség (UNITER).
Bírálta Cannes-ból való visszatérése után a román államot Cristian Mungiu filmrendező, aki Fjord című filmjével Arany Pálmát nyert a filmfesztivál szombat esti díjkiosztó gáláján.
szóljon hozzá!