
Hiánypótló. Lehetséges a csapatmunka akkor is, ha mindenki otthon marad
Fotó: Pixabay
A koronavírus-járvány miatt kihirdetett szükségállapot ideje alatt egyre többen végeznek otthonukból távmunkát, sok esetben csapatmunkában úgy, hogy nincsenek egy légtérben – nekik nyújt most ingyenes segítséget az erdélyi magyar fiatalok hiánypótló kezdeményezése.
2020. március 19., 13:002020. március 19., 13:00
Hiánypótló, az országban egyedi internetes felületet hozott létre néhány vállalkozó kedvű erdélyi magyar fiatal, akik a koronavírus terjedése miatt kihirdetett szükségállapotra reagálva ideiglenesen ingyenessé tették szolgáltatásukat.
A jelenleg fennálló helyzetben ugyanakkor az ilyen csatlakozási felületeknek még inkább felértékelődik a létjogosultsága, és olyan szervezetek számára is hasznossá válnak, amelyek amúgy közös helyiségben dolgoznak. Az új lehetőséget Fischer Ottó, a vállalkozás egyik megálmodója és technikai felelőse mutatta be a Krónikának.
„A platform létrehozásának ötlete egy évvel ezelőtt pattant ki a fejünkből Kiss Levente társammal, amikor hosszú keresés után nem találtunk olyan épkézláb oldalt a világhálón, amelynek a használata nem igényelné már alapból egy külön tanfolyam elvégzését. Ugyan több internetes honlapon is találtunk hasznos funkciókat, viszont egyik sem egyesítette ezeket, mindegyiknek voltak hiányosságai” – mesélt a kezdetekről a marosvásárhelyi fiatal, akitől azt is megtudtuk, hogy az országban ők az elsők, akik ennyire sokrétű távmunka-szolgáltatást hoztak létre.
Fischer Ottó: a felület lehetőséget ad a cégen belüli gördülékeny kommunikációra
Mint Fischer Ottó a Krónikának elmagyarázta,
Ennek segítségével ugyanis közös helyen lehet tárolni minden adatot a cégről, alkalmazottakról és a futó vagy a jövőben megvalósítandó projektekről. „Az illető felület ugyanakkor lehetőséget ad a cégen belüli gördülékeny kommunikációra, a határidők és tennivalók megszabására, valamint a munkaelosztás teljes áttekintésére is” – vázolta fel az új felület erősségeit az ötletgazda.
A fiatal erdélyi vállalkozó azt is megfogalmazta, kinek ajánlják a frissen piacra dobott kezelőfelület használatát. „Főként olyan jellegű munkafolyamatoknál hasznos, ahol fontos a kommunikáció, a csapatmunka és az azon belüli feladatmegszabás. A felület lehetővé teszi, hogy a munkatársak határidőre elvégezzék a megbízatásukat. A platform több helyen is értesíti őket, ha egy munkarészt nem végeztek el időben, és segíti őket abban is, hogy milyen további teendőket kell elvégezniük az adott munkanapon. Az olyan cégeknek, amelyeknek az aktivitásuk legfőképpen online zajlik, különösen ajánlott” – mutatott rá a felület hasznosságára a honlap fejlesztője.
A jelenlegi helyzetre való tekintettel a Prisma Platform is támogatni próbálja a különböző vállalkozásokat. Így azok, akik a következő időszakban iratkoznak fel az oldalra, ingyenesen használhatják a felület nyújtotta lehetőségeket. „Nagyon sok cég kényszerül most otthoni munkára, amely nagyban megnehezíti az alkalmazottak közötti kommunikációt. Mi ebben próbálunk most nekik segíteni az ingyenességgel, így a mindennapi teendőiket problémamentesen elvégezhetik a következő hetekben is” – közölte a felület társalapítója.
Romániában valósítja meg első hibrid energiaprojektjét a francia ENGIE – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
Közel 14 százalékkal nőtt tavaly a romániai háztartások havi átlagjövedelme a hivatalos statisztikák szerint. Egy friss felmérés közben azt mutatja, hogy a lakosság 41 százalékának az elmúlt egy évben csökkent a jövedelme.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján.
Bár úgy tűnik, még mindig megosztja a romániai társadalmat az ázsiai vendégmunkások foglalkoztatása, napról napra több nepálit, indiait vagy éppen Srí Lanka-it láthatunk az erdélyi városok utcáin. De miért éri meg ázsiaiként Romániában munkát vállalni?
Az Európai Bizottság 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Pavăl testvérek leküzdötték az utolsó akadályt is: a Dedeman tulajdonosaié lehet a Carrefour romániai üzletága. A Versenytanács úgy döntött ugyanis, hogy a Carrefour Románia felvásárlása nem versenyellenes.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint májusban 11 970 személynek folyósítottak különleges nyugdíjat, 13-mal többnek, mint előző hónapban.
Az első négy hónapban 2,508 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1 százalékkal (24 500 toe-val) kevesebbet, mint 2025 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szombaton közölt adataiból.
szóljon hozzá!