
Fotó: Haáz Vince
Az eddig elhangzottakkal ellentétben nem pénteken, hanem csak vasárnap lépnek életbe a kormány által csütörtökön elfogadott új járványügyi korlátozások – közölte hivatalos Facebook-oldalán a kormány. Az információt a stratégiai kommunikációs törzs (GCS) is megerősítette, közlése szerint a megyei vészhelyzeti bizottságoknak 48 óra alatt kell felmérni a települések fertőzöttségi szintjét, így minden korlátozás vasárnaptól lép érvénybe.
2021. március 26., 14:122021. március 26., 14:12
2021. március 26., 23:002021. március 26., 23:00
Miközben a kormány illetékesei a szigorítások bejelentésekor azt mondták, hogy a korlátozások kiterjesztése már pénteken gyakorlatba ültetik, kiderült, erre mégsem kerül sor, a határozat ugyanis még nem látott napvilágot a Hivatalos Közlönyben. A rendeletet végül pénteken este tették közzé a Hivatalos Közlönyben.
A kormány által csütörtökön este jóváhagyott szigorítások kapcsán kialakult káoszban pénteken délután a stratégiai kommunikációs törzs (GCS) is megszólalt. A járványhelyzet felügyeletével megbízott testület a Hotnews hírportál beszámolója szerint közölte: az újabb korlátozásokról szóló kormányhatározat pénteken jelenik meg, és
Mint írták, a helyzetfelmérés a megyei egészségügyi igazgatóságok (DSP) adataira alapul.
– hangsúlyozta a GCS, cáfolva azokat a korábbi bejelentéseket, miszerint a szigorításokat már péntek délutántól alkalmazni kellene a 4 ezrelék feletti fertőzöttségi szintű településeken.
„Pontosítás a vészhelyzeti bizottságnak az új intézkedésekkel kapcsolatos határozatáról. Ma megjelenik a Hivatalos Közlönyben a határozat, ám mivel a kereskedelmi egységeknek rövid idejük lett volna alkalmazkodni az új rendelkezésekhez, Arafat úrral megbeszélést folytattunk, és arra jutottunk, hogy a korlátozások március 28-án, vasárnap lépnek hatályba” – közölte Florin Cîțu kormányfő Facebook-oldalán.
A miniszterelnök bejegyzését kicsivel később a kormány hivatalos Facebook-oldalán is közzétették, így hivatalosnak tekinthető.
A csütörtök esti bejelentések szerint a kormányhatározatot a Hivatalos Közlönyben való pénteki megjelenése után, azonnali hatállyal gyakorlatba kellett volna ültetni. Tasnádi István Szilárd, Kolozs megye prefektusa ezzel szemben pénteken újságírói érdeklődésre közölte: Raed Arafat belügyminisztériumi államtitkártól, az országos vészhelyzeti bizottság vezetőjétől arról értesült, hogy az intézkedések szombaton lépnek hatályba.
Fotó: Kolozs megyei rendőrség
Mint arról beszámoltunk, az új járványügyi intézkedéseket sorjázó, csütörtökön elfogadott kormányhatározat értelmében azokon a településeken, ahol az utóbbi két hétben az újonnan diagnosztizált koronavírus-fertőzések aránya
de hétköznap marad a 21 órás záróra és a 22 órakor kezdődő, hajnali 5 óráig tartó kijárási tilalom. Négy ezrelékes fertőzési ráta felett bezárnak az edzőtermek.
A járvány lassulása esetén csak akkor oldják fel a korlátozásokat, ha a fertőzési ráta 7 illetve 3,5 ezrelék alá csökken. Az üzletekben tartózkodók számát is korlátozni fogják, de ezt nem a csütörtökön hozott kormányhatározat, hanem egy később megjelenő miniszteri rendelet fogja szabályozni.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
szóljon hozzá!