
A belső ellenzék nehezményezi, hogy a városvezetés RMDSZ-es segédlettel eladósítja Marosvásárhelyt
Fotó: Haáz Vince
Az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének megújulását sürgeti a szövetség több politikusa, akik mindaddig nem kívánnak semmilyen tisztséget betölteni.
2019. június 17., 13:012019. június 17., 13:01
2019. június 17., 13:052019. június 17., 13:05
Mintha összebeszéltek volna vagy beintésre mondanának le különböző funkcióikról a marosvásárhelyi RMDSZ tisztségviselői. Amint beszámoltunk róla, az első Furó Judit volt, aki mindössze személyes és egészségügyi okokra hivatkozva, tíz nappal ezelőtt „letette” a városi tanácsosi mandátumát. Néhány nap múlva viszont kitálalt. Teljesen visszatetszőnek tartotta, hogy

Nem maradt visszhang nélkül Furó Judit marosvásárhelyi RMDSZ-tanácsos visszalépése az önkormányzati testületből. Az eredetileg kizárólag egészségi és személyes okokra hivatkozó képviselő kitálalt a közvélemény előtt.
Az önkormányzati képviselőt Tamási Zsolt követte, aki nem volt hajlandó Furó helyét átvenni a tanácsosi testületben. A katolikus iskola igazgatója a sajtónak átküldött levélben hosszasan taglalja az okokat. Tamási egészen a 2016-os választások előtti időszakra kanyarodik vissza, arra a rövid periódusra, amikor megvalósulni látszott az összefogás listája.
„A polgármesterjelöltünk mögötti egységes felsorakozás mellett bíztam benne, hogy a városi tanácsosi listán is az egyéni érdekek és kapcsolatok helyett az összefogás alapján fog készülni a rangsorolás. Volt is egy tiszavirágéletű, összefogás alapján készült lista, amelyen engem a harmadik helyre rangsorolt a Maros megyei Területi Állandó Tanács.
S azt is tudtam, hogyha a közösségünk megosztottsága marad, akkor az önkormányzati frakciónk a nem a város és közösségünk érdekét képviselő városvezetés árnyékában kényszerpályákra kényszerülhet. S ezzel nem tudtam volna azonosulni” – írja Tamási Zsolt.
„Ezért nem tudok azonosulni egy olyan közkatonai szereppel, amelyben olyan döntések meghozatalára kényszerülhetnék, amelyre a városi szervezet vezetői a frakciófegyelem alapján kérhetnének, s amelyről tudnám, hogy nem a mi érdekeinket szolgálja” – indokolja döntését Tamási. A nyilvánosságnak szánt levelében nemcsak az önkormányzati frakciónak, hanem az RMDSZ vezetőinek is üzen, amikor leírja, hogy nincs más út, csak a szervezet teljes megújítása és egy olyan csapat kiépítése, amellyel a közösségért érdemes vállalni a napi politikát és szolgálatot.
Tamási Zsolt visszalépése után Furó Judit helyét a lista 14. helyezettje, Boros Gyula kisvállalkozó készül átvenni.
Míg Vass Levente városi elnök a péntek délelőtti sajtótájékoztatóján többek közt az eddigi le- és visszamondásokról beszélt,
Ezennel bejelentette, hogy visszavonul a marosvásárhelyi szervezetben betöltött minden tisztségéből és vállalásából, amíg az itt található áldatlan és méltatlan állapotok meg nem szűnnek. Egyébként Soós is osztja Tamási véleményét, miszerint a következő választásokig a szervezetnek meg kell újulnia. „Sokan és sokat hallgattak és hallgatnak, habár nem értenek és nem értünk egyet azzal, ami az elmúlt három évben történt a marosvásárhelyi politikában. Nem ezért küzdöttünk és nem ezért vállaltam közel négy éve a jelöltséget a korrupcióval vádolt, sajnos még mindig regnáló városvezetéssel szemben. Igyekeztünk véget vetni a városunkat kiszipolyozó, a közpénzeket nem hatékonyan felhasználó, a jövőnket elherdáló városvezetésnek. Sajnos azt kell tapasztalnom, hogy az elmúlt húsz év talán legkártékonyabb korszakát éljük” – vélekedik a néhány hónapja körzeti elnöki tisztségbe választott Soós. A három évvel ezelőtti jelölt meg is magyarázza: véleménye szerint
A közösségi oldalán közzétett üzenete Vass Leventének is szól: „Fontosnak tartom egy új városi vezetés létrehozását, amely nem függ a Florea-érdekektől, és amelyben feladatot kapna városunk jelenleg kizárt értelmisége. Csak így van esély 2020-ban nyerni. Legyen ez egy ösztönző lépés a változás irányába!” Szintén a körzeti elnökségéről mondott le időközben Kovács Róbert, a hegyimentő-szolgálat vezetője is.
A lemondási hullámról kérdezett Vass Levente elmondta, mindenkinek jogában áll elutasítani vagy elfogadni és utólag visszamondani egy tisztséget.
– válaszolta a helyi szervezet elnöke, emlékeztetve, hogy 2012-ben a listavezető személy nem vállalt munkát az önkormányzati testületben, rá három évre, egy másik megüresedett helyre a lista 24. helyezettjének kellett belépnie kis időre a tanácsba. Lapunknak nyilatkozva Vass úgy vélekedett, egyáltalán nem a véletlen műve, hogy tíz nap leforgása alatt többen mondtak le, mint az utóbbi három év alatt összesen. Szerinte egyértelmű, hogy a lemondások többsége összefüggésben áll egymással, ugyanakkor azt sem zárja ki, hogy „valaki a régi gárdából” befolyásolja a ki- vagy visszalépő személyeket.
A meteorológiai szolgálat újabb elsőfokú hőségriasztásokat adott ki: szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés. De több erdélyi megyében viharos időjárásra is számítani kell.
Jól haladnak a munkálatok a Marosvásárhelyt Nyárádszeredával összekötő autópálya-szakaszon – derül ki a közlekedési tárca illetékesének tájékoztatásából.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
szóljon hozzá!