Az ország 34 megyéjére és Bukarestre érvényes sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt. Délen továbbra is marad a kánikula.
Az elmúlt 24 órában hat megye 15 településén volt szükség a katonai tűzoltók közbelépésére az eső és az erős szél okozta károk elhárítására.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia 35 megyéjére és Bukarestre.
Jelentős csapadékra és a szél megélénkülésére figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére.
Záporok, zivatarok várhatók csütörtökön Erdélyben, Moldvában, Munténia északkeleti, illetve Dobrudzsa északi régióiban – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 15 megye folyóira.
Nyolc megyére és Bukarestre narancssárga, több régióra sárga riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hőség miatt szerdán. Erdélyben és a Partiumban zivatarok is várhatók.
Zivatarokra figyelmeztető sárga riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) több nyugati megyére.
Fokozott légköri instabilitásra vonatkozó elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsátott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 26 megyéjére.
Heves szélre és szélviharra vonatkozó másodfokú (narancssárga jelzésű) riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Olténiára, Munténiára, Erdély és Moldva túlnyomó részére és Dobrudzsa nyugati felére.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) nyolc megye folyóira.
Zivatarokra figyelmeztet csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több északi, központi és keleti megyéjére. Keleten és délkeleten továbbra is nagy lesz a hőség.
Viharos időjárásra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat Románia 21 megyéjére.
Zivatarokra figyelmeztető narancssárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Az ország jelentős részén kánikula lesz a következő napokban, 38 Celsius-fok körüli csúcsértékekkel, de záporokra, zivatarokra is számítani lehet a következő két hétben.
Országszerte zivatarokra lehet számítani csütörtökön, sárga és narancssárga riasztást is kiadott az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kilenc megyére érvényes, változékony időjárásra vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton.
Felhőszakadásokra vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat az ország tizenkét megyéjére.