A Bolojan-kormány pénteken délután elfogadta a második deficitcsökkentő csomagot. Néhány hetes késlekedés után a kabinet úgy döntött, hogy a tervezett intézkedéseket hat külön törvénytervezetbe osztja.
Az első számú prioritás a második deficitcsökkentő csomag kormányzati felelősségvállalással történő elfogadása – jelentette ki hétfőn a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) szenátusi frakcióvezetője.
Románia gazdasági helyzete annyira súlyos, hogy bárki is kerüljön hatalomra és bárki is legyen a miniszterelnök, ha Ilie Bolojan „holnap távozik”, akkor is meg kell hozni a szükséges intézkedéseket – jelentette ki Cătălin Drulă.
Bírálta csütörtökön a Facebook-oldalán a magánnyugdíj-kifizetéseket szabályozó törvénytervezetet Claudiu Năsui volt gazdasági miniszter.
Jóváhagyott a kormány csütörtöki ülésén egy határozatot, amely szerint lakást utalnak ki Traian Băsescu volt államfő számára. Az erről szóló határozatot azonban Băsescu kérésére, biztonsági okokból titkosították.
A fizetési időszak kezdetén a teljes összeg 30 százaléka vehető fel egy összegben a II. pillérben összegyűlt magánnyugdíjnak – döntötte el a román kormány csütörtöki ülésén.
A Nemzeti Liberális Párt kedden egyhangúlag megszavazta, hogy a liberálisok támogatják az adóügyi intézkedéseket tartalmazó második deficitcsökkentő csomagot, ezzel szemben a Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a tervezet módosításra szorul.
Újabb szociáldemokrata párti (PSD) politikus utasította el, hogy a párt közösen kormányozzon a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR).
A haderőfejlesztésre szánt forrásokat nem érintik a megszorítások – jelentette ki pénteken egy konstancai sajtóeseményen a román védelmi miniszter.
Romániában több mint 50 százalékkal csökkent a felsőoktatási ösztöndíjalap a kormány júliusban hatályba léptetett deficitcsökkentő intézkedéseinek hatására, ami hallgatók tízezreit fosztja meg a támogatástól.
Első olvasatban tárgyalta csütörtöki ülésén a kormány annak a sürgősségi rendeletnek a tervezetét, amelyik szabályozza azoknak a beruházásoknak a helyzetét, amelyeket a továbbiakban nem finanszíroznak.
A Romániai Községek Szövetségének képviselőivel tartott csütörtöki találkozóján Ilie Bolojan kormányfő kijelentette, hogy a közpénzekkel való felelős gazdálkodás nagy esélyt ad az országnak a jelenlegi nehéz időszak átvészelésére.
A járóbeteg-ellátásban dolgozó orvosok szakmai szövetsége (APMA) szerdán felszólította a kormány és az Országos Egészségbiztosítási Pénztárt (CNAS), hogy tartsák be a korábbi ígéreteiket, mert a mulasztásuk veszélyezteti a szakrendelők működését.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán arra kérte a kormány alárendeltségébe tartozó intézmények vezetőit, hogy húsz százaléklakkal csökkentsék alkalmazottaik számát.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) ősszel kormányra kíván kerülni, ha támogatást kap egy bizalmatlansági indítvány – jelentette ki az AUR elnöke, George Simion kedd este.
A kormány arra készül, hogy elhalassza a magánnyugdíjhoz való hozzáférést módosító törvénytervezetet – közölte az Economica.net gazdasági portál.
A polgármesterek dönthetnek arról, hogy mi történik a szerencsejátékokkal a településükön – jelentette be hétfő este Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Még csak az hiányozna – így kommentálta Cseke Attila fejlesztési miniszter azt, hogy a legnagyobb kormánypárt, a Szociáldemokrata Párt (PSD) kiléphet a koalícióból.