Hirdetés
Tovább csökkentek az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon

Tovább csökkentek az üzemanyagárak a romániai töltőállomásokon

Jelentősen csökkentette az üzemanyagok árát péntekre virradóra a Romániában piacvezető Petrom – a lépés mögött nagy valószínűséggel a kőolaj világpiaci árának a csökkenése áll.

2026. április 06., hétfő

Nicușor Dan: Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái

Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.

Nicușor Dan: Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái
2026. április 03., péntek

Újra 10 lej felett a gázolaj a Petromnál, miközben a kormány a jövedéki adó csökkentésére készül

Miközben a bukaresti kormány arra készül, hogy pénteki rendkívüli ülésén elfogadja a gázolaj jövedéki adójának ideiglenes csökkentését előirányzó sürgősségirendelet-tervezetet, a piacvezető Petrom újra megemelte a dízel árát.

Újra 10 lej felett a gázolaj a Petromnál, miközben a kormány a jövedéki adó csökkentésére készül
Hirdetés
2026. április 01., szerda

Lejtmenetben az üzemanyagárak? Látványosan csökkent a gázolaj ára a Petrom-kutaknál, a benzin is valamivel olcsóbb lett

Hivatalos bejelentés nem történt, és sokáig a Peco-online.ro ármonitor sem mutatta, de szerda reggel néhány töltőállomásán csökkentette az üzemanyagok árát a piacvezető Petrom.

Lejtmenetben az üzemanyagárak? Látványosan csökkent a gázolaj ára a Petrom-kutaknál, a benzin is valamivel olcsóbb lett
2026. március 31., kedd

Újabb drágulások az üzemanyagpiacon, a prémium gázolaj már a 11 lejes árszintet is átlépte

Kisebb megállás után kedden folytatódott az üzemanyagok drágulása a romániai töltőállomásokon: a legnagyobb piaci szereplőnek számító Petrom ezúttal 5 banival emelte a benzin literenkénti árát, míg a gázolaj ára 10 banival nőtt.

Újabb drágulások az üzemanyagpiacon, a prémium gázolaj már a 11 lejes árszintet is átlépte
Hirdetés
2026. március 30., hétfő

Lépcsőzetesen csökkentené a kormány az üzemanyag jövedéki adóját – kérdés, mennyit érzünk majd ebből a kutaknál

Több lépcsőben mérsékelheti a jövedéki adót a bukaresti kormány az üzemanyagárak emelkedésének hatására. Sajtóértesülések szerint a csökkentés mértéke nem egyszeri döntés lesz, hanem a kőolaj világpiaci árának és a referenciaárak alakulásához igazodik.

Lépcsőzetesen csökkentené a kormány az üzemanyag jövedéki adóját – kérdés, mennyit érzünk majd ebből a kutaknál
2026. március 28., szombat

Nincs megállás: újabb drágulás a romániai töltőállomásokon

Egyelőre nem sikerült megállítani az üzemanyagárak növekedését: a szombati nap is újabb drágulással indult a romániai töltőállomásokon.

Nincs megállás: újabb drágulás a romániai töltőállomásokon
Hirdetés
2026. március 27., péntek

Drágul az üzemanyag, újra az LPG felé fordulnak az autósok, de vajon megéri?

A dráguló benzin és gázolaj hatására ismét sokan fordulnak a LPG, azaz cseppfolyósított gáz felé, de a váltás nem csak pénzügyi kérdés: szigorúan szabályozott műszaki és jogi folyamat, amelyet nem szabad félvállról venni.

Drágul az üzemanyag, újra az LPG felé fordulnak az autósok, de vajon megéri?
2026. március 26., csütörtök

Válsághelyzetet hirdetett a kormány az üzemanyagpiacon, további intézkedések jöhetnek

Válsághelyzet hirdetett az üzemanyag-drágulás nyomán a kőolajtermékek piacán csütörtökön a bukaresti kormány azáltal, hogy hosszas huzavona, bojkott, politikai csörte nyomán végre elfogadta a vonatkozó sürgősségi rendeletet.

Válsághelyzetet hirdetett a kormány az üzemanyagpiacon, további intézkedések jöhetnek
2026. március 26., csütörtök

Újabb drágítás a töltőállomásokon, miközben az ország a válsághelyzet kihirdetésére vár

Csütörtökön folytatódott a drágítás a romániai töltőállomásokon. Igaz, ezúttal csak a gázolaj ára emelkedett literenként 9 banival, a benzin ára az előző napi szinten maradt.

Újabb drágítás a töltőállomásokon, miközben az ország a válsághelyzet kihirdetésére vár
2026. március 25., szerda

Késik a kormányrendelet, tovább drágult az üzemanyag – Már a Petromnál is átlépte a 10 lejt a standard gázolaj ára

A szerda virradóra eszközölt drágítást követően már a legkiterjedtebb romániai töltőállomás-hálózattal rendelkező Petromnál is átlépte a 10 lejes lélektani határt a standard gázolaj literenkénti ára.

Késik a kormányrendelet, tovább drágult az üzemanyag – Már a Petromnál is átlépte a 10 lejt a standard gázolaj ára

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
2026. március 19., csütörtök

Nicușor Dan az üzemanyagok drágulásáról: a kormány a napokban bejelent egy intézkedéscsomagot

A kormány a következő napokban bejelenti az energiaárakra vonatkozó intézkedéscsomagot – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan az üzemanyagok drasztikus drágulásával kapcsolatos kérdésre válaszolva.

Nicușor Dan az üzemanyagok drágulásáról: a kormány a napokban bejelent egy intézkedéscsomagot
Hirdetés
2026. március 19., csütörtök

Tovább galoppozik az üzemanyagok ára; akad, ahol a prémium gázolaj átlépte a 10 lejes lélektani küszöböt

Miközben tovább késik a hatósági fellépés az üzemanyagárak drasztikus emelkedésének megfékezése érdekében, a kőolaj világpiaci árának alakulását lekövetve, csütörtökön tovább drágult mind a benzin, mind a gázolaj a romániai töltőállomásokon.

Tovább galoppozik az üzemanyagok ára; akad, ahol a prémium gázolaj átlépte a 10 lejes lélektani küszöböt
2026. március 18., szerda

Padlógázzal nőtt tovább az üzemanyagok ára, a Versenytanács nem lát kartellezést a töltőállomások működtetői között

Szerdán is folytatódott az iráni konfliktus kirobbanása által kiváltott dráguláshullám a romániai töltőállomásokon: a piacvezető Petrom a benzin literenkénti árát újabb 10 banival, a gázolajét pedig újabb 15 banival emelte meg.

Padlógázzal nőtt tovább az üzemanyagok ára, a Versenytanács nem lát kartellezést a töltőállomások működtetői között
2026. március 17., kedd

Újabb látványos drágítás a töltőállomásokon – Az energiaügyi miniszter még mindig csak forgatókönyvekről beszél

Kedd kora reggel a legkiterjedtebb romániai töltőállomás-hálózattal rendelkező Petromnál is átlépte a 9 lejes lélektani határt a standard gázolaj literenkénti ára, miután a kútjaiknál gyakorolt árszint a dízel esetében 15 banival nőtt.

Újabb látványos drágítás a töltőállomásokon – Az energiaügyi miniszter még mindig csak forgatókönyvekről beszél
Hirdetés
2026. március 13., péntek

Gázolaj: március végére minden bizonnyal eléri a 10 lejt literenként

Románia újabb üzemanyag-drágulás előtt áll: a gázolaj literenkénti ára már átlépte a 9 lejt, és a piaci folyamatok alapján március végére elérheti a 10 lejt – figyelmeztetett Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.

Gázolaj: március végére minden bizonnyal eléri a 10 lejt literenként
2026. március 12., csütörtök

Újra jelentősen nőtt az üzemanyagok ára, elemzők szerint vészesen közeleg a 10 lejes szint a gázolaj esetében

Csütörtökön is tovább emelkedett az üzemanyagok ára a romániai töltőállomásokon: a piacvezető Petrom újra nagyléptékben emelte mind a benzin, mind a gázolaj árát. Ez már a hatodik drágítás volt a közel-keleti konfliktus kirobbanása óta.

Újra jelentősen nőtt az üzemanyagok ára, elemzők szerint vészesen közeleg a 10 lejes szint a gázolaj esetében
Hirdetés
2026. március 12., csütörtök

Pánikvásárlás? Látványosan megnőtt az üzemanyagok iránti kereslet Romániában

Az iráni konfliktus kirobbanása óta eltelt tíz napban Romániában négyszer több benzint és gázolajat értékesítettek, mint az év bármelyik időszakában – irányította rá a figyelmet egy televíziós nyilatkozatban Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.

Pánikvásárlás? Látványosan megnőtt az üzemanyagok iránti kereslet Romániában
Hirdetés
Hirdetés