Hirdetés

Háromszéken a legtöbb állástalan

Erdélyben a decemberi legmagasabb szintű munkanélküliséget Kovászna megyében regisztrálták. Kelemen Tibor, a Kovászna megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség igazgatója elmondta, Háromszéken az idei esztendő legmagasabb munkanélküliségi mutatója a decemberi 7,2 százalékos érték.

Bíró Blanka

2008. december 22., 17:242008. december 22., 17:24

Idén a legalacsonyabb háromszéki munkanélküliség 6 százalékos volt. Kelemen Tibor szerint azonban nem jellemző a tömeges elbocsátás, de a munkaadók folyamatosan megválnak egy-két alkalmazottjuktól. A leggyakoribb indoklás a munkaviszony felbontására a pénzügyi válság és a megrendelések hiánya. Kelemen szerint még ennél is rosszabb lenne a helyzet a háromszéki munkaerőpiacon, ha Brassó közelsége nem segítene. Pontos felmérés nem készült, de csak Erdővidékről naponta ötszázan ingáznak a szomszédos megyébe.

Decemberben Kovászna megyében 527 háromszékinek bontották fel a munkaszerződését és mindössze 92-őt alkalmaztak. Így 6608 munkanélkülit tartanak nyilván, közülük 5148 már nem kap munkanélküliségi segélyt. Kelemen Tibor elmondta a tömegesnek mondható elbocsátás az autóalkatrészeket gyártó vállalatnál várható: a 120 alkalmazottból negyvennek már novemberben felbontották a munkaszerződését, és januárban további 57 személyt küldenek el. Az egykori gépgyárban több ezren dolgoztak, az autóalkatrész-gyártó vállalat a gyár egyik magánosított részlege.
 

Hirdetés

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

Hirdetés
Hirdetés