2008. december 22., 17:242008. december 22., 17:24
Idén a legalacsonyabb háromszéki munkanélküliség 6 százalékos volt. Kelemen Tibor szerint azonban nem jellemző a tömeges elbocsátás, de a munkaadók folyamatosan megválnak egy-két alkalmazottjuktól. A leggyakoribb indoklás a munkaviszony felbontására a pénzügyi válság és a megrendelések hiánya. Kelemen szerint még ennél is rosszabb lenne a helyzet a háromszéki munkaerőpiacon, ha Brassó közelsége nem segítene. Pontos felmérés nem készült, de csak Erdővidékről naponta ötszázan ingáznak a szomszédos megyébe.
Decemberben Kovászna megyében 527 háromszékinek bontották fel a munkaszerződését és mindössze 92-őt alkalmaztak. Így 6608 munkanélkülit tartanak nyilván, közülük 5148 már nem kap munkanélküliségi segélyt. Kelemen Tibor elmondta a tömegesnek mondható elbocsátás az autóalkatrészeket gyártó vállalatnál várható: a 120 alkalmazottból negyvennek már novemberben felbontották a munkaszerződését, és januárban további 57 személyt küldenek el. Az egykori gépgyárban több ezren dolgoztak, az autóalkatrész-gyártó vállalat a gyár egyik magánosított részlege.