
Ahrițculesei sikerrel megvalósította a Hét vulkán kihívást is, megmászva a világ hét legmagasabb vulkánját
Fotó: Adrian Ahrițculesei Facebook-oldala
Adrian Ahrițculesei hegymászó hétfőn elindult Alaszkába, ahol az észak-amerikai kontinens legmagasabb csúcsát a 6194 méteres McKinley-hegyet (Denali) tervezi megmászni az úgynevezett Hét hegycsúcs kihívás keretében.
2026. június 01., 20:422026. június 01., 20:42
A petrozsényi hegymászónak ezt az utolsó csúcsot kell még meghódítania, hogy sikerrel teljesítse a kihívást.
A Hét hegycsúcs (Seven Summits) kihívás a hét kontinens (külön veszik Észak- és Dél-Amerikát) hét legmagasabb hegyének a megmászását feltételezi.
„Készen állok erre az expedícióra. Remélem, jó idő lesz, mert ez fontos az expedíció sikeréhez” – nyilatkozta az Agerpresnek hétfőn a petrozsényi hegymászó a frankfurti repülőtéren.
A petrozsényi hegymászó az Everest csúcsán
Fotó: Adrian Ahrițculesei Facebook-oldala
A június 1–21. közötti expedícióban egy évek óta Németországban élő román hegymászó lesz a társa, aki szintén részt vesz a kihívásban.
A két alpinista alaszkai idő szerint június elsején megérkezik Anchorage-be, majd 3-án mennek tovább a McKinley-hegyhez egy kisméretű repülővel. A hegymászást körülbelül 2800 méterről kezdik.
Ahrițculesei sikerrel megvalósította a Hét vulkán kihívást is, megmászva a világ hét legmagasabb vulkánját, közülük a legutolsót, az Antarktiszon található 4285 méter magas Sidley-hegyet 2023 januárjában.

Varga Csaba nagyváradi hegymászó ismét csúcsra tör, jelenleg már Nepálban van, az alaptáborban: célja a Föld 5. legmagasabb hegycsúcsa, a 8462 méter magas Makalu központi csúcsának az elérése pótlólagos oxigén és magashegyi teherhordók segítsége nélkül.
Látványos videófelvételt tett közzé közösségi oldalán a Maros-ártér Természetvédelmi Park vezetősége a Maros zajló tiszavirágzásról.
A Krónika új nyereményjátékában a kedvenc nyaralásos fotód értékes ajándékokat érhet!
Nem mindennapi látvány fogadta azt, aki szombaton Nagyszeben történelmi belvárosában járt, ugyanis egy helikopter körözött a város felett, miközben zenészek adtak elő műveket a földön. Az akció a filharmónia épületének korszerűsítéséhez kapcsolódott.
A hollandiai Assen bírósága 3 év és 11 hónap börtönbüntetésre ítélte a holland Drents Múzeumból tavaly januárban ellopott dák aranykincsek tolvajait – tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál pénteken.
Aradon mintegy 150 tömegközlekedési eszközön egy kattintással elérhető a megyei könyvtár digitális változata, így több ezer olvasmány közül válogathat az utazóközönség.
Rendőrségi ellenőrzés során vaddisznóhúst találtak abban az autóban, amelyben Nicolae Deme, az Arad Megyei Vadász- és Sporthorgász Egyesület (AJVPS) igazgatója is utazott – erősítette meg az Arad Megyei Rendőr-főkapitányság.
Vádat emelt Bukarest első kerületének ügyészsége egy férfi ellen, aki a fővárosi főpolgármester kabinetfőnökének adva ki magát fiktív WhatsApp-fiókokról Nicușor Dan nevében próbált ingyenjegyeket szerezni különféle eseményekre.
Ritkán hallani olyan kezdeményezésekről, amelyek egyszerűségük ellenére képesek változást hozni egy közösség életében. Borsaújfaluban egy ilyen példa hívta fel magára a figyelmet: a polgármester saját medencéjét bocsátotta a gyerekek rendelkezésére.
Május végén elárasztják az erdélyi piacokat a különböző cseresznyefajták, az igazi nyár közeledtét jelzik a fényes, bordó, piros vagy sárgás szemek.
Hatvan évvel első, mesekönyvben való megjelenése után kiállítással ünnepli Csipikét, Fodor Sándor legendás mesefiguráját a kolozsvári Quadro Galéria. A tárlat Rusz Lívia ikonikus, eredeti illusztrációit állítja középpontba.
szóljon hozzá!