
A 24 éves Norrisnak ez az idei és pályafutása során is a harmadik futamgyőzelme
Fotó: Facebook/F1.com
Lando Norris, a McLaren brit versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Szingapúri Nagydíjon, ezzel hét pontot hozott az összetettben élen álló, címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappenen, a Red Bull holland pilótáján.
2024. szeptember 22., 17:172024. szeptember 22., 17:17
2024. szeptember 22., 17:542024. szeptember 22., 17:54
A 24 éves Norrisnak ez az idei és pályafutása során is a harmadik futamgyőzelme.
Verstappen második lett, mögötte Norris csapattársa, az ausztrál Oscar Piastri ért célba harmadikként.
Az F1-es pályafutása 350. futamát teljesítő, hétszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton (Mercedes) hatodik lett, míg a karrierje 200. nagydíján rajthoz álló Carlos Sainz Jr. (Ferrari) a hetedik pozícióban zárt.
A versenynaptárban 2008 óta szereplő szingapúri pályán - ahol 2020-ban és 2021-ben a koronavírus-járvány miatt nem rendeztek viadalt – ez volt az első F1-es futam, amelyen egyszer sem kellett a pályára hajtania a biztonsági autónak.
A rajtnál Verstappen egy kicsit beragadt, így Norrisnak a vártnál könnyebb volt megtartania a vezető pozíciót. Hamilton az első féktávon majdnem megtámadta Verstappent, de végül besorolt harmadiknak a holland címvédő mögé.
A folytatásban Norris körről körre növelni tudta előnyét az élen, hátrébb pedig "vonatozás" kezdődött, az élmezőnyben száguldók közül senki nem kockáztatott túlzott mértékben.
A kerékcserék sorát a lágy gumikeverékkel startoló Hamilton kezdte meg a 18. körben, jóval később, a 30. körben következett Verstappen, Norris pedig egy körrel később kapott friss abroncsokat. A McLaren brit versenyzőjének eddigre olyan nagy előnye volt már, hogy simán visszaállt az élre, majd miután a mezőnyből mindenki új gumikat kapott, rendeződött a sorrend.
A harmadik pozíciót Hamilton elveszítette, mert nem működött jól az autóján a kemény keverékű gumi.
A dobogós helyet George Russell "örökölte meg" mercedeses csapattársától, viszont a másik McLarent vezető Piastri nagy lendülettel érkezett mögötte.
A hajrának Piastri már harmadikként vághatott neki, mert viszonylag könnyen meg tudta előzni Russellt, ennek köszönhetően üldözőbe vehette Verstappent, aki több mint 18 másodperccel volt előtte 17 körrel a leintés előtt.
A sorrend viszont a dobogós helyeken már nem változott, Norris magabiztosan diadalmaskodott, Verstappen a dobogón ünnepelhette 180. Red Bull-os F1-es futamát, Piastri pedig fontos pontokat szerzett a konstruktőri vb-pontversenyben élen álló McLarennek.
legutóbb június 23-án, Barcelonában diadalmaskodott a Spanyol Nagydíjon. Norris és Piastri ebben a szezonban minden eddigi hétvégén pontszerző volt, rajtuk kívül ezt senki más nem mondhatja el magáról a mezőnyből.
A világbajnoki idény egy hónap szünet után, október 20-án az Egyesült Államok Nagydíjával folytatódik az austini Texasban.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) újabb mérkőzésre delegálta a nagykárolyi Kovács Istvánt, aki negyven év után az első romániai futballbíró, aki világbajnokságon vezetett meccset.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
szóljon hozzá!