Hirdetés

Összeverekedtek egymással és a magyarokat gyalázták a román szurkolók válogatottjuk Andorra elleni meccsén

Különmeccset vívtak egymással a román válogatott szurkolói Andorrában •  Fotó: Videófelvétel/Orangesport.ro

Különmeccset vívtak egymással a román válogatott szurkolói Andorrában

Fotó: Videófelvétel/Orangesport.ro

Újfent kiviselték magukat a román labdarúgó-válogatott szurkolótábora botrányos megnyilvánulásairól elhíresült kemény magjának tagjai, akik Andorrában összeverekedtek egymással, ugyanakkor a magyarokat és Magyarországot szidalmazták.

Rostás Szabolcs

2023. március 26., 01:292023. március 26., 01:29

2023. március 26., 12:542023. március 26., 12:54

Románia nemzeti együttese a Franciaország és Spanyolország között elterülő törpeállammal szembeni összecsapással kezdte meg Európa-bajnoki selejtezőmérkőzését. A főváros, Andorra la Vella Nacional stadionjában szombaton este rendezett találkozót az Edward Iordănescu irányította trikolórok nyerték – nem túl meggyőző játékkal – 2-0 arányban, ám az összecsapás sokkal inkább más miatt marad fenn a sporttörténelemben.

A bukaresti sportsajtó helyszíni tudósításai szerint ugyanis a román válogatott ultrái a mérkőzés első perceiben összeverekedtek egymással.

Hirdetés

A kevés férőhellyel ellátott andorrai „arénában” helyet foglaló mintegy háromezer szurkoló közül kétezren románok voltak, nagyon sokan közülük Spanyolországban élnek. Szép számban elutaztak ugyanakkor a Pireneusok keleti részén fekvő országba az Uniți Sub Tricolor (Trikolór alatt egyesültek) elnevezésű szurkolói csoport tagjai is, mégpedig elsősorban megünnepelni, hogy tíz évvel ezelőtt ugyancsak egy Andorra elleni meccs alkalmával alakult a tábor.

•  Fotó: Videófelvétel Galéria

Fotó: Videófelvétel

Erre már a szombat esti találkozó első perceiben görögtüzekkel és füstbombákkal emlékeztek, eddig tisztázatlan okokból ugyanakkor össze is verekedtek egymással. A Gazeta Sporturilor sportlap tudósítója szerint a biztonsági őrök számos hőzöngő román drukkert kivezettek a létesítményből, közben a román szurkolótábor „józanabbik” fele elhatárolódott honfitársaitól, és rázendített: „Szégyelljétek magatokat!”.

Az Orangesport.ro szerint a balhé egyik főszereplője bizonyos Andrei Preda, az FCU Craiova 1948 futballklub vezérszurkolója volt, a portál által közzétett videófelvételen ki is vehető, hogy benne volt a verekedés sűrűjében. Predát az olténiai gárda tulajdonosának, Adrian Mititelunak a riválisaként emlegeti a román sajtó, márpedig a tetőtől talpig tetovált szurkolóról könnyen beazonosítható, hogy ott volt a Sepsi OSK és az FCU 1948 január 29-ei, botrányba fulladt mérkőzésén, amelyet a vendégszurkolók magyarellenes skandálása miatt a játékvezető félbeszakított, majd a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) újrajátszatott.

•  Fotó: Videófelvétel Galéria

Fotó: Videófelvétel

Ugyanakkor a Gazeta Sporturilor arról is beszámolt, hogy a román ultrák idegen-, egészen pontosan magyarellenes rigmusokat is skandáltak.

Mégpedig a magyarokat orális szexuális aktusra felszólító szövegek hangzottak el: „Ale, ale, ale, sz….k meg, bozgor” (a románok a leginkább hazátlanként fordítható kifejezéssel gyalázzák a magyarokat), „Magyarország lesz…ja”, és persze nem hiányozhatott a klasszikus „Ki a magyarokkal az országból!” rigmus. Mindez Andorrában…

•  Fotó: Videófelvétel Galéria

Fotó: Videófelvétel

A GSP szerint arra való tekintettel, hogy az Uniți Sub Tricolor ultrái visszaesőnek számítanak, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) büntetést kockáztat az európai szakszövetség (UEFA) részéről, amely akár azzal is sújthatja a román válogatottat, hogy valamelyik hazai mérkőzését szurkolók nélkül, üres lelátókkal játssza a jövőben. A román szurkolók eme csoportjának tagjai egyébként rendszeresen okoznak botrányt, ragadtatják magukat idegengyűlölő megnyilvánulásra futballmérkőzéseken. Így történt a trikolórok legutóbbi, tavaly szeptemberben Bosznia-Hercegovina válogatottja elleni hivatalos mérkőzésén, amikor összeverekedtek az ellenfél szurkolóival.

Románia válogatottja kedden este Fehéroroszország ellen folytatja szereplését az Európa-bajnoki selejtezőben hazai pályán.

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 22., hétfő

Messi új világbajnoki rekordot állított fel

Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.

Messi új világbajnoki rekordot állított fel
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető

Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.

Jubileumi meccsen debütált a labdarúgó-vébén a partiumi magyar játékvezető
2026. június 20., szombat

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok

Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.

Kardvívás: a románokat legyőzve sorozatban harmadszor Európa-bajnokok a magyarok
2026. június 17., szerda

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon

Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.

Nem akármilyen meccsen mutatkozhat be Kovács István a világbajnokságon
Hirdetés
2026. június 10., szerda

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok

A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok
2026. június 04., csütörtök

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál

A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál
2026. május 31., vasárnap

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van

Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van
Hirdetés
2026. május 30., szombat

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG

Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG
2026. május 30., szombat

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot

Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot
2026. május 30., szombat

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci

Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci
Hirdetés
Hirdetés