
A Golovin Vlagyimir irányította kézilabda-válogatott alaposan megszenvedett a távol-keletiekkel szemben
Fotó: Magyar női kézilabda-válogatott/Facebook
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar női kézilabda-válogatott 26-26-os döntetlent játszott Japánnal, ezzel negyeddöntőbe jutott a holland-német közös rendezésű világbajnokságon. A magyar kézilabda-válogatott végig tudása alatt játszott a péntek esti találkozón, és a sírból hozta vissza egálra a mérkőzést.
2025. december 05., 20:302025. december 05., 20:30
2025. december 05., 23:202025. december 05., 23:20
A távol-keleti együttes 4-1-re ellépett Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány csapatától, amely egy több mint 13 perces japán gólcsend után már 8-5-re vezetett. Az Eb-bronzérmes először a 24. percben, Albek találatát követően fordított, aki ráadásul két kiállítást is kiharcolt. Emberelőnyben a magyar válogatottnál ritkán látható kétbeállós játékot is bevetette Golovin, viszont hátrányukat a szünetig egy találatra faragták a távol-keletiek.
Kovács Anett három, Vámos Petra öt góllal vette ki részét a negyeddöntőt érő döntetlenből
Fotó: Magyar női kézilabda-válogatott/Facebook
A fordulás után gyors egymásutánban szélről, hétméteresből és beállóból is hibázott támadásban a magyar válogatott, a japánok pedig visszavették a vezetést (10-12). Ebben a periódusban is Vámos Petra jó egyéni megoldásai értek gólt, a kapuba pedig érkezett Szemerey Zsófi, a rivális azonban tovább növelte a különbséget (11-14), Golovin Vlagyimir időt is kért. A játék képe azonban nem változott, a japán hálóőr betalált az üres kapuba.
Az utolsó tíz percre fordulva három gól volt a magyarok hátránya, a záró öthöz érve kettő. Szemerey ekkor egymás után hétméterest és az azt követő kipattanót is kivédte, az 57. percben, 23-23-nál emberhátrányban egyenlített a nemzeti csapat. Kiélezett hajrában végül meglett a negyeddöntőt érő egy pont.
A magyar kézilabda-válogatott a középdöntő utolsó fordulójában, vasárnap romániai idő szerint 21.30-tól az Eb-ezüst-, olimpiai és világbajnoki bronzérmes dánokkal a csoportelsőségért csap össze. Ám ennek a találkozónak az eredményétől függetlenül a nemzeti csapat már biztosan a legjobb nyolc közé jutott. Ez legutóbb a 2013-as világbajnokságon sikerült, akkor nyolcadikként zárt a válogatott.
A magyarok által a középdöntő első mérkőzésén legyőzött Románia válogatottja ugyancsak pénteken fölényesen, 37-17 (21-7) arányban legyőzte Szenegál együttesét. A zetelaki származású Kerekes Éva erősítette romániai trikolóroknak már nincs esélyük a negyeddöntőbe jutni, a 9-12. helyért folytatják majd a tornán.
Eredmény, középdöntő, 2. forduló, I. csoport:
MAGYARORSZÁG-Japán 26-26 (7-8)
ROMÁNIA-Szenegál 37-17 (21-7)
A csoport állása: 1. (és negyeddöntős) Dánia 8 pont, 2. (és negyeddöntős) MAGYARORSZÁG 7, 3. Románia 4, 4. Japán 3, 5. Svájc 2, 6. Szenegál 0

Magyarország válogatottja 34-29-re felülmúlta a román csapatot a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokság középdöntő-csoportjának nyitómérkőzésén, szerdán. Győzelmével a magyar válogatott nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé.
Lionel Messi lett a labdarúgó-világbajnokságok történetének legeredményesebb gólszerzője, miután hétfő este megszerezte 17. találatát a torna döntő szakaszában.
Kipipálta élete első világbajnoki mérkőzését Kovács István nagykárolyi labdarúgó-játékvezető: európai idő szerint vasárnap reggel debütált a Tunézia-Japán mérkőzés sípmestereként.
Aranyérmet nyert – ezzel megvédte címét – a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban.
Pályafutása során először kap megbízást vb-mérkőzés vezetésére Kovács István: a nagykárolyi születésű futballbíró a világbajnokságok történetének 1000. meccsén fújhatja a sípot.
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
szóljon hozzá!