
Eredetileg futsal tornából nőtte ki magát a magyarországi multisport esemény
Fotó: Simó Szabolcs
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem versenyzői, a marosvásárhelyi Tragumúrák csapata, valamint a Nagyváradi Egyetem képviselői is díjnyertesen tértek haza a múlt héten szervezett 15. Kárpát-medencei Egyetemek Kupájáról (KEK).
2024. március 05., 15:362024. március 05., 15:36
Magyarország legnagyobb egyetemi multisport eseményén közel 50 egyetem mintegy 1900 sportolója vett részt az anyaországból, Kárpátaljáról, Erdélyből, Délvidékről és Felvidékről – közölte kedden szerkesztőségünkkel a szervező Budapesti Egyetemi Atlétikai Club (BEAC) sajtóosztálya.
Mint írták, a csütörtöki budapesti megnyitó ünnepségen felszólalt többek között Deli Gergely, a társszervező Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) rektora, Simon Gábor, a BEAC igazgatója és a KEK alapítója, Kövér László, a KEK fővédnöke.
Kövér László (középen) a Kárpát-medencei sport fontosságát hangsúlyozta a megnyitón
Fotó: Simó Szabolcs
A pénteki és a szombati napokon 15 sportágban (futsal, alumni foci, nagypályás labdarúgás, kosárlabda, röplabda, asztalitenisz, sakk, darts, futás, tájfutás, e-sport, cheerleading, polefitness, tánc, vízilabda) mérettetek meg az egyetemisták, a szervezők szerint ilyen széles kínálat még sohasem volt a versenyen. A csapatsportok közül futsalban és alumni futsalban is erdélyi győzelem született: a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, illetve a marosvásárhelyi Tragumúrák csapat nyert.
Röplabdában a női és férfi versenyen is anyaországi csapatok nyerték az aranyat (BGE-PSZK, Óbudai Egyetem), míg kosárlabdában a nőknél az ELTE emelte fel a kupát, a férfiaknál a Testnevelési Egyetem.
Az egyetemi kupa legújabb sportága idén a vízilabdatorna volt
Fotó: Simó Szabolcs
A szervezők közleménye alapján a Ludovika Campuson rajtoló szombati KEK Run elnevezésű futóversenyre rekordmennyiségű nevezés érkezett: közel 500-an futottak. Köztük Marosi Ádám olimpiai bronzérmes, többszörös világbajnok öttusázó, Dr. Christián László, az NKE oktatási rektorhelyettese, Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Becsei András, az OTP Bank Retail Divíziójának vezérigazgató-helyettese, Szalay Krisztián, az ELTE sportügyek rektori biztosa, Juhász Péter, a MEFS főtitkára, Gór-Nagy Miklós világbajnok vízilabdázó, az MVLSZ Sportszakmai Bizottságának elnöke, Herczeg Lilla, a Decathlon Magyarország kommunikációs igazgatója. Mint kifejtették, többféle távra lehetett nevezni: 1,1 km, 5 km, 10 km, 15 km. „Évről-évre nagyobb résztvevői igényeket kell kiszolgálnunk, ami azt bizonyítja, hogy a KEK Run az elmúlt négy évben meghatározó futóversennyé vált” – fogalmazott Radványi Alexandra, a verseny főszervezője.
A futóversenyre rekordmennyiségű nevezés érkezett
Fotó: Simó Szabolcs
Az NKE csarnokában tartott szombati záróceremónián, ahol profi bemutatót tartott a BEAC Cheerleading csapata, átadták a helyezett csapatok és egyéni versenyzők díjait. „15 év munkája érett be a hétvégén. Az eddigi legnagyobb és legjobb KEK-et szerveztük meg. Jó volt látni a sok száz sportolót a sportcsarnokokban, uszodában vagy épp a futópályán. Az év egyik legjobb hétvégéje ez, nem csak nekünk szervezőknek, hanem minden sportolónak az egész Kárpát-medencében” – összegezte a multisport eseményt Simon Gábor.
Varga Barnabás labdájára még mindig tart a jótékonysági licit
Fotó: Simó Szabolcs
A Kárpát-medencei Egyetemek Kupája fontosnak tartja a társadalmi felelősségvállalást, ennek jegyében idén is a karácsfalvai (Ukrajna) Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum diákjainak gyűjt adományt. A résztvevő csapatok és az Országgyűlés Hivatala pénzadománnyal, továbbá sportszerekkel támogatják az intézményt, az adjukössze.hu oldalán pedig még tart
Szavazni az alábbi linken lehet: https://shorturl.at/zFVY7
A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.
A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.
Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.
Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.
Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Nem jött össze a címvédés a Nagyváradi VSK-nak a román vízilabda-bajnokságban, miután a mindent eldöntő, ötödik mérkőzést elbukta hazai medencében a bukaresti Steaua ellen.
A Két keréken Los Angelesbe elnevezésű projekt által szeretne bizonyítani, példát mutatni és közösséget építeni Blága Emőke látássérült versenyző, Péter Ágnes pilóta és Ruzsa Lehel edző.
A Nagyváradi VSK a címvédést jelentő tizenegyedik bajnoki címéért, míg a bukaresti Steaua huszonegyedik aranyáért küzd a román férfi vízilabda-bajnokság döntőjében, amelyben jelenleg döntetlenre áll a két nagy rivális párharca.
Sokkal többe kerül Románia legnagyobb sportcsarnoka, mint ahogyan azt tervezték: a bukaresti kormány rábólintott az eleve méregdrága, erdélyi „Colosseumnak” is nevezett brassói sportlétesítmény új sarokszámaira.
szóljon hozzá!