Hirdetés

Erdélyi sportsikerek a jubileumi Kárpát-medencei Egyetemek Kupáján

Eredetileg futsal tornából nőtte ki magát a magyarországi multisport esemény •  Fotó: Simó Szabolcs

Eredetileg futsal tornából nőtte ki magát a magyarországi multisport esemény

Fotó: Simó Szabolcs

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem versenyzői, a marosvásárhelyi Tragumúrák csapata, valamint a Nagyváradi Egyetem képviselői is díjnyertesen tértek haza a múlt héten szervezett 15. Kárpát-medencei Egyetemek Kupájáról (KEK).

Krónika

2024. március 05., 15:362024. március 05., 15:36

Magyarország legnagyobb egyetemi multisport eseményén közel 50 egyetem mintegy 1900 sportolója vett részt az anyaországból, Kárpátaljáról, Erdélyből, Délvidékről és Felvidékről – közölte kedden szerkesztőségünkkel a szervező Budapesti Egyetemi Atlétikai Club (BEAC) sajtóosztálya.

Mint írták, a csütörtöki budapesti megnyitó ünnepségen felszólalt többek között Deli Gergely, a társszervező Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) rektora, Simon Gábor, a BEAC igazgatója és a KEK alapítója, Kövér László, a KEK fővédnöke.

Hirdetés
Idézet
A jó célok kitűzésével és egymásból erőt merítve a mai világban mindent el lehet érni, ebben pedig kiemelkedően fontos szerep hárul a KEK-re, hiszen a sport által gyarapodik a kapcsolati tőke a Kárpát-medence világában” – hangsúlyozta az Országgyűlés elnöke.
Kövér László (középen) a Kárpát-medencei sport fontosságát hangsúlyozta a megnyitón •  Fotó: Simó Szabolcs Galéria

Kövér László (középen) a Kárpát-medencei sport fontosságát hangsúlyozta a megnyitón

Fotó: Simó Szabolcs

A pénteki és a szombati napokon 15 sportágban (futsal, alumni foci, nagypályás labdarúgás, kosárlabda, röplabda, asztalitenisz, sakk, darts, futás, tájfutás, e-sport, cheerleading, polefitness, tánc, vízilabda) mérettetek meg az egyetemisták, a szervezők szerint ilyen széles kínálat még sohasem volt a versenyen. A csapatsportok közül futsalban és alumni futsalban is erdélyi győzelem született: a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, illetve a marosvásárhelyi Tragumúrák csapat nyert.

Az idén bemutatkozó vízilabdatornán hét csapat vett részt, a döntőben a Nagyváradi Egyetem egy góllal verte az ELTE-t.

Röplabdában a női és férfi versenyen is anyaországi csapatok nyerték az aranyat (BGE-PSZK, Óbudai Egyetem), míg kosárlabdában a nőknél az ELTE emelte fel a kupát, a férfiaknál a Testnevelési Egyetem.

Az egyetemi kupa legújabb sportága idén a vízilabdatorna volt •  Fotó: Simó Szabolcs Galéria

Az egyetemi kupa legújabb sportága idén a vízilabdatorna volt

Fotó: Simó Szabolcs

A szervezők közleménye alapján a Ludovika Campuson rajtoló szombati KEK Run elnevezésű futóversenyre rekordmennyiségű nevezés érkezett: közel 500-an futottak. Köztük Marosi Ádám olimpiai bronzérmes, többszörös világbajnok öttusázó, Dr. Christián László, az NKE oktatási rektorhelyettese, Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Becsei András, az OTP Bank Retail Divíziójának vezérigazgató-helyettese, Szalay Krisztián, az ELTE sportügyek rektori biztosa, Juhász Péter, a MEFS főtitkára, Gór-Nagy Miklós világbajnok vízilabdázó, az MVLSZ Sportszakmai Bizottságának elnöke, Herczeg Lilla, a Decathlon Magyarország kommunikációs igazgatója. Mint kifejtették, többféle távra lehetett nevezni: 1,1 km, 5 km, 10 km, 15 km. „Évről-évre nagyobb résztvevői igényeket kell kiszolgálnunk, ami azt bizonyítja, hogy a KEK Run az elmúlt négy évben meghatározó futóversennyé vált” – fogalmazott Radványi Alexandra, a verseny főszervezője.

A futóversenyre rekordmennyiségű nevezés érkezett •  Fotó: Simó Szabolcs Galéria

A futóversenyre rekordmennyiségű nevezés érkezett

Fotó: Simó Szabolcs

Az NKE csarnokában tartott szombati záróceremónián, ahol profi bemutatót tartott a BEAC Cheerleading csapata, átadták a helyezett csapatok és egyéni versenyzők díjait. „15 év munkája érett be a hétvégén. Az eddigi legnagyobb és legjobb KEK-et szerveztük meg. Jó volt látni a sok száz sportolót a sportcsarnokokban, uszodában vagy épp a futópályán. Az év egyik legjobb hétvégéje ez, nem csak nekünk szervezőknek, hanem minden sportolónak az egész Kárpát-medencében” – összegezte a multisport eseményt Simon Gábor.

Varga Barnabás labdájára még mindig tart a jótékonysági licit •  Fotó: Simó Szabolcs Galéria

Varga Barnabás labdájára még mindig tart a jótékonysági licit

Fotó: Simó Szabolcs

A Kárpát-medencei Egyetemek Kupája fontosnak tartja a társadalmi felelősségvállalást, ennek jegyében idén is a karácsfalvai (Ukrajna) Sztojka Sándor Görögkatolikus Líceum diákjainak gyűjt adományt. A résztvevő csapatok és az Országgyűlés Hivatala pénzadománnyal, továbbá sportszerekkel támogatják az intézményt, az adjukössze.hu oldalán pedig még tart

a jótékonysági licit arra a futball labdára, amellyel Varga Barnabás, a Ferencváros csatára mesternégyest rúgott az FTC–MTK örökrangadón.

Szavazni az alábbi linken lehet: https://shorturl.at/zFVY7

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 10., szerda

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok

A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak.

A rekordok világbajnokságán a spanyolok és a franciák a favoritok
Hirdetés
2026. június 04., csütörtök

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál

A szurkolók Szoboszlai Dominikot választották az idény legjobbjának az angol bajnokságban szereplő Liverpool labdarúgócsapatánál.

Szoboszlai Dominikot választották a szezon legjobbjának a Liverpoolnál
2026. május 31., vasárnap

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van

Szoboszlai Dominik bekerült az angol labdarúgó-bajnokság álomcsapatába, amelyet a szurkolók szavazatai alapján állítottak össze, és a honlapján tett közzé a Premier League.

A szurkolók szerint Szoboszlai a Premier League idényének legjobbjai között van
2026. május 30., szombat

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG

Megvédte címét a Paris Saint-Germain a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjében, ugyanis 1–1-es döntetlent és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte az Arsenalt.

BL-döntő: Budapesten védte meg címét a Paris SG
Hirdetés
2026. május 30., szombat

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot

Azonnali hatállyal távozik a Liverpool FC labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról Arne Slot.

Edző nélkül maradtak a Liverpool magyarjai: távozik Arne Slot
2026. május 30., szombat

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci

Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci
2026. május 29., péntek

Vízilabda: nem sikerült megvédenie bajnoki címét a Nagyváradi VSK-nak

Nem jött össze a címvédés a Nagyváradi VSK-nak a román vízilabda-bajnokságban, miután a mindent eldöntő, ötödik mérkőzést elbukta hazai medencében a bukaresti Steaua ellen.

Vízilabda: nem sikerült megvédenie bajnoki címét a Nagyváradi VSK-nak
Hirdetés
2026. május 25., hétfő

Paralimpiai álmok: Blága Emőke csomortáni látássérült versenyző és csapata két keréken bizonyítana, inspirálna

A Két keréken Los Angelesbe elnevezésű projekt által szeretne bizonyítani, példát mutatni és közösséget építeni Blága Emőke látássérült versenyző, Péter Ágnes pilóta és Ruzsa Lehel edző.

Paralimpiai álmok: Blága Emőke csomortáni látássérült versenyző és csapata két keréken bizonyítana, inspirálna
2026. május 20., szerda

Csalnak a bírók? Parázs hangulatban hajt a bajnoki címre a nagyváradi és a bukaresti csapat

A Nagyváradi VSK a címvédést jelentő tizenegyedik bajnoki címéért, míg a bukaresti Steaua huszonegyedik aranyáért küzd a román férfi vízilabda-bajnokság döntőjében, amelyben jelenleg döntetlenre áll a két nagy rivális párharca.

Csalnak a bírók? Parázs hangulatban hajt a bajnoki címre a nagyváradi és a bukaresti csapat
2026. május 15., péntek

Erdélyi „Colosseum”: súlyos eurómilliókkal nő a számla

Sokkal többe kerül Románia legnagyobb sportcsarnoka, mint ahogyan azt tervezték: a bukaresti kormány rábólintott az eleve méregdrága, erdélyi „Colosseumnak” is nevezett brassói sportlétesítmény új sarokszámaira.

Erdélyi „Colosseum”: súlyos eurómilliókkal nő a számla
Hirdetés
Hirdetés