Hirdetés

Börtönbéke

Aki azt gondolta, hogy az idei focivébé kétségkívül legizgalmasabb momentuma, a Zidane kontra Materazzi meccs immár a feledés jótékony homályába merült, annak csalódnia kell. Miután ugyanis a játékos kedvű olasz bevallotta, hogy francia kollégáját vélhetőleg a lánytestvérére tett nem épp úriemberi – ám természetesnek mondható férfiúi ösztönökről tanúskodó – megjegyzései bőszítették fel, a két labdavarázsló közti békítési kísérleteknek lehettünk tanúi.

2006. szeptember 21., 00:002006. szeptember 21., 00:00

A számomra legszimpatikusabb ilyenszerű közvetítési kísérletről a napokban hallottam. A rendkívüli kreativitásról tanúskodó ötlet szülőatyja egy gazdag dél-afrikai üzletember,  Tokyo Sewale, aki festői környezetbe helyezné a haragos futballisták megbékélési gesztusát: az általa javasolt helyszín a Fokváros közelében található Robben-sziget. Itt kéne egymás nyakába boruljon a két fenegyerek; gondolom, az élénk fantáziával megáldott üzletember költségén. (Az ötletért – nagy az Isten állatkertje – a FIFA elnöke is igencsak lelkesedett.)
A dolog pikantériája az, hogy a Robben-szigeten található a Dél-afrikai Köztársaság egyik legismertebb börtöne. Többek közt itt raboskodott Nelson Mandela is, az egykori apartheid ellenes polgárjogi harcos és későbbi elnök. Lehet némi nosztalgia is a felajánlásban, ugyanis maga Sewale is lehúzott néhány évet a börtönszigeten, politikai okokból kifolyólag. Hogy mi köze Mandelának Zidane fejeséhez, egyelőre rejtély, de én már sejtem a magyarázatot. Nem ártana elvinni ezt a két embert egy börtönszigetre – nem feltétlenül oda, szóba jöhetne például Szent Ilona is, vagy a legendás If vára, hogy irodalmiak legyünk. Be lehetne aztán tenni őket egy közös cellába, amelyet a megfelelő, barátkozásra alkalmas kellékekkel látnának el.
És aztán otthagyni őket.

Hirdetés

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

Hirdetés
Hirdetés