Hirdetés

Orbán Viktor: április 12-én sorsot választunk magunknak és az utánunk jövő magyaroknak

Orbán Viktor

Orbán Viktor kora délután a Parlament előtt felállított színpadon mondott beszédet

Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/MTI/Kaiser Ákos

Vállalom, hogy ilyen felfordult világban is megőrizzük Magyarországot a biztonság és a nyugalom szigetének – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök az 1848–49-es forradalom és szabadságharc emlékére rendezett állami ünnepségen vasárnap, a budapesti Kossuth Lajos téren. A kormányfő, a Fidesz elnöke beszédében üzent az ukrán elnöknek, a kormánypártok támogatóit pedig arra kérte, újítsák meg az előző választáson kötött háborúellenes szövetségüket.

MTI

2026. március 15., 18:512026. március 15., 18:51

A kormányfő kora délután a Parlament előtt felállított színpadon mondott beszédet a teret és a környező utcákat megtöltő tömeg előtt, miután a Civil Összefogás Fórum – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF–CÖKA) által szervezett, a Margit híd budai hídfőjétől induló Békemenet résztvevői is megérkeztek a térre. Orbán Viktor fantasztikusnak nevezte a tömeget, hangsúlyozva, ezen napon Budapesten nem találhatnának ennél jobb társaságot.

Kiemelte: akármekkora is a sokaság, ha gyűlölet és düh hozta össze, abból sohasem lesz szabadság. A sokaság önmagában sosem elég, szabadság csak szeretetből szökhet szárba, és csak az összefogás erősítheti meg

Hirdetés

– fűzte hozzá. Kijelentette: sohasem fogják megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza.

Hangsúlyozta azt is: ma Brüsszel is magyar embernek öltözött. Az ő 12 pontja a szolgaság 12 pontja. Arról szól, mit kívánnak a brüsszeliek, de „mi, márciusiak sohasem törődünk bele, hogy a magyarok 12 pontjából brüsszeli 12 pontot csináljanak a budapesti labancok. Nem engedjük, hogy 30 brüsszeli ezüstért eladják, amit 16 év alatt felépítettünk” – fogalmazott.

Nem adjuk a nemzeti és keresztény alkotmányunkat, a rezsicsökkentést, a 13. és 14. havi nyugdíjat, a világbajnok családtámogatási rendszerünket és Európa legjobb adórendszerét – sorolta, hozzátéve, megvédjük az édesanyák támogatását, a gyermekeinket, és „nem hagyjuk, hogy ukrán vagy szivárványos zászlóra cseréljék a nemzeti színeinket”.

Emlékeztetett: ünnepeljük a Rákóczi–felkelést, a ’48-as szabadságharcot, az ’56-os forradalmunkat, amiket egytől egyig mind elveszítettünk, de nem azért, mert elment volna az eszünk.

Akik a felettünk aratott katonai sikereiket ünnepelhetnék, már nincsenek meg. Ma a győztes bécsi és cári udvarnak kellene itt ünnepelnie, de már nincsenek meg. Mohácsot se tudja megünnepelni a győztes ottomán birodalom, mert már nincsen meg. Az 1944-ben Magyarországot megszálló német Harmadik Birodalom sem ünnepel, és az ’56–os forradalmat leverő Szovjetunió sem tud ünnepelni, mert már az sincs meg – sorolta.

„Ők már nincsenek. Mi pedig itt vagyunk, és itt is leszünk. Akkor is, ha az égből százszámra potyognak a brüsszeli ejtőernyősök” – fogalmazott.

Hozzátette: „majd összeszedjük őket, kiporoljuk a nadrágjukat, és visszaküldjük őket. Van, akit Brüsszelbe, és van, akit Kijevbe”. Magyarország ezeréves állam, nem nekik való vidék – szögezte le.

Orbán Viktor az ukrán elnöknek is üzent, úgy fogalmazva: “látjátok, ukránok, látod, Zelenszkij! Ez itt a magyarok ezeréves állama”.

„Ti azt hiszitek, hogy olajblokáddal, zsarolással, a vezetőink fenyegetésével ránk tudtok ijeszteni? Legyen eszetek, és ezt hagyjátok abba!” – szólított fel, kiemelve: aki a magyarokat meg akarja törni, annak „jónéhány száz évvel korábban” kell felkelnie.

„Van elég bajotok a keleti fronton, miért támadtok bennünket?” – tette fel a kérdést, hozzátéve, hogy a magyar békeszerető és béketűrő nép, „adjátok ide az olajunkat, aztán guruljatok a furgonokkal a brüsszeli kasszához a nyugatiak pénzéért, ha már ők nem tudnak nemet mondani”.

„Forr a világ bús tengere” – folytatta, utalva arra, hogy háború van keleten és a Közel–Keleten is. Hozzátette: Ukrajna elzárja az olaj útját Magyarország felé, a másik háború pedig elzárja az olaj útját az óceánok felé.

Felidézte: a 2015-ös migrációs invázió úgy kezdődött, hogy Szíriában kitört a háború, és a milliós tömegek megindultak Európába. Arra figyelmeztetett: Irán kilencszer nagyobb, mint Szíria: 90 millió ember, a térség 400 millió, ráadásul az izraeli–muszlim háborúskodás beköltözött Nyugat-Európába, mert beengedték a migránsokat.

„Adjunk hálát a Jóistennek, hogy helyén volt a szívünk, volt merszünk nemet mondani, és mi nem engedtük be őket. Vállalom, hogy amíg én vagyok a miniszterelnök, ez így is marad” – rögzítette.

Úgy értékelt: „reng a föld” az európai gazdaság alatt is, hiszen egymillió ipari munkahelyet zártak be Nyugaton. Hozzátette, hogy Magyarországon is nehéz négy évük volt és igazságtalannak nevezte, hogy olyan bajoktól kell megvédeniük az országot, amiket mások okoztak.

Idézet
„De megvédtük: Magyarország ma Európa legbiztonságosabb országa.

Sikerült megvédeni a munkahelyeket, a rezsicsökkentést, a családokat, és nem hagytuk magukra a nyugdíjasokat sem” – szögezte le.

Hangsúlyozta: elegük van az állandósult veszélyekből, izgalommentes, unalmas évekre vágynak, azonban nem ez következik, „megint embert próbáló idők dörömbölnek”.

Arra figyelmeztetett: Brüsszel magára vette az ukrán háborút, háborúra készül és már át is állt a hadigazdálkodásra.

Nem távol akarják maguktól tartani a bajt, hanem egyenesen belemasíroznak: még több fegyver, még több pénz, még több katona – sorolta a miniszterelnök, aki szerint olyan próbatétel előtt állnak, amit még a magafajta „vén csatalovak se láttak”.

Hangsúlyozta: nem lehet tudni se a napot, se az órát, amikor a brüsszeliek első katonája Ukrajna földjére lép, de biztosan tudják, hogy ez meg fog történni. Maguk harsogják büszkén és lelkesen, alig várják, hogy európai uniós felségjelű katonák induljanak Ukrajnába. Ez az, amiből ki kell maradnunk, ez az, amivel szemben meg kell védeni magunkat – jelentette ki.

„Vállalom, hogy egy ilyen felfordult világban is megőrizzük Magyarországot a biztonság és a nyugalom szigetének”

– rögzítette.

Orbán Viktor kijelentette: ideje, hogy Kijev és Brüsszel is megértse, a „mi fiaink nem fognak Ukrajnáért meghalni, hanem Magyarországért fognak élni”.

Azt mondta: háborúban nem számít, hogy ki vagy, mire jutottál, miben vagy jó, mit akarsz elérni az életben, csak az számít, jól fogod-e a gépfegyvert, az számít, hogyan futsz az ellenség után vagy elől, csak az számít, hány embert öltél meg, hány golyót fogtál fel.

„De mi nem ilyen sorsot szánunk a gyerekeinknek. Mi nem azt a sorsot szántuk a gyerekeink édesanyjának, hogy a fiaikat idegen földön, idegen zászlók alatt temessék el” – fogalmazott.

Kiemelte: ő „régi motoros”, elég régóta harcol, hogy tudja, mikor állnak valóban nehéz és fontos választás előtt.

Idézet
Huszonnyolc nap múlva ilyen választásunk lesz. Nem csupán parlamentre és kormányra szavazunk, hanem sorsot választunk magunknak és az utánunk jövő magyaroknak”

– fűzte hozzá.

„Válaszúthoz érkeztünk, ismerem az ilyet. Én is álltam már válaszút előtt, amikor fiatalemberként nemet mondtam a szovjeteknek. Ne feledjétek, mi nem behívni, hanem hazaküldeni szoktuk őket” – fogalmazott.

Hozzátette: akkor is válaszút előtt állt, amikor miniszterelnökként nemet mondott a németeknek a migrációra, és amikor nemet mondott Brüsszelnek a háborúra.

„Válaszút előtt állok most is, veletek együtt, amikor nemet mondok az ukránoknak. Választanunk kell, ki alakítson kormányt: én vagy Zelenszkij. Kellő szerénységgel ajánlom magamat” – mondta.

Rögzítette azt is: „meg kell újítanunk az előző választáson kötött háborúellenes szövetségünket”.

Kiemelte, 28 kemény nap áll előttük: nem úgy kell nyerniük, mint négy éve, hanem jobban, nem annyi szavazat kell, mint négy éve, hanem több.

Hozzátette: hárommillió szavazat nem a plafon, hanem a küszöb. „Nem elérnünk kell, hanem átlépnünk. Történelmi győzelmet kell aratnunk, mert a következő kormánynak történelmi lesz a felelőssége” – hangsúlyozta.

Orbán Viktor azt mondta, az áprilisi választás után nem „izgágákra”, hanem higgadt, nyugodt és magabiztos vezetőkre van szükség.

„Tiszta fej, hideg vér, biztos kéz. Stratégiai nyugalom és tapasztalat. És ez mind meg is van nálunk. Sőt, ez csak nálunk van meg. Csak a Fidesz és a KDNP tudja megadni Magyarországnak azt a biztonságot, amire most szükségünk van. És erre mi vagyunk a garancia” – fogalmazott.

Figyelmeztetett azonban: tudni, hogy ez így van, az egy dolog, elmenni és szavazni, az egy másik. A tudás megvan, a szavazat még nincs, az majd április 12-én lehet meg. És meg is lesz, ha megalkuvás nélkül és önmagukkal szemben kíméletlenül végigdolgozzák a következő 28 napot – jelezte.

„És akkor fényes győzelmet aratunk majd. Olyan fényeset, hogy Brüsszel és Kijev is csak pisloghat. Szegény Tisza folyónk pedig végre visszanyerheti a becsületét. A Fidesz a biztos választás. A hazának szüksége van rád! Legyen béke, szabadság és egyetértés!” – zárta beszédét.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Irán: máris ellentmond egymásnak Washington és Teherán az atomtevékenység ellenőrzése kapcsán

Irán hétfőn kijelentette, hogy az ENSZ nukleáris felügyeleti szervezetével való együttműködése „a jelenlegi eljárások szerint” folytatódik.

Irán: máris ellentmond egymásnak Washington és Teherán az atomtevékenység ellenőrzése kapcsán
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Nem akarnak újra ütközőzónává válni. Észak-Komárom polgármestere a magyar–szlovák viszonyról

Észak-Komárom gasztronómiai ízvilágát, történelmét és pezsgő kulturális életét bemutató, Kárpát-medencei újságíró-találkozót szerveztek a felvidéki városban. Ebből az alkalomból beszélgettünk Keszegh Béla, Észak-Komárom polgármesterével.

Nem akarnak újra ütközőzónává válni. Észak-Komárom polgármestere a magyar–szlovák viszonyról
2026. június 22., hétfő

Újabb lépés az EU felé: Brüsszel felgyorsítaná Moldova csatlakozását

Az Európai Unió eltökélt abban, hogy Moldova uniós csatlakozásának minden szakaszában támogatást nyújtson, és a bővítési folyamat révén egy erős és prosperáló országot üdvözöljön majd az európai családban.

Újabb lépés az EU felé: Brüsszel felgyorsítaná Moldova csatlakozását
2026. június 22., hétfő

Magyar Péter bejelentette, hogy elindul a „tisztítótűz-művelet”, és az olasz maffiával példálózott

A „tisztítótűz-művelet” elindítását jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben Magyarország „orbáni maffiától” történő megszabadítása érdekében.

Magyar Péter bejelentette, hogy elindul a „tisztítótűz-művelet”, és az olasz maffiával példálózott
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Ennyi volt: távozik Keir Starmer brit miniszterelnök

Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.

Ennyi volt: távozik Keir Starmer brit miniszterelnök
2026. június 21., vasárnap

Ukrajna hatalmas támadást indított a Krím ellen, Zelenszkij jogos megtorlásról beszél

Négy ember meghalt, 28-an pedig megsebesültek egy dróncsapás során a Krím-félszigeten – közölte Szergej Akszjonov, a Moszkva által kinevezett kormányzó, miközben számos robbanásról és tűzről érkeztek hírek.

Ukrajna hatalmas támadást indított a Krím ellen, Zelenszkij jogos megtorlásról beszél
2026. június 21., vasárnap

Trump szerint nem kell díjat fizetni a Hormuzi-szorosban, Vance Svájcba érkezett, hogy Iránnal tárgyaljon

Donald Trump amerikai elnök szerint sem a tűzszünet idején, sem azt követően nem kell áthaladási díjra számítani a Hormuzi-szoroson, legfeljebb az Egyesült Államok kérhet majd anyagi ellentételezést a hajózási útvonal biztonságának fenntartásáért.

Trump szerint nem kell díjat fizetni a Hormuzi-szorosban, Vance Svájcba érkezett, hogy Iránnal tárgyaljon
Hirdetés
2026. június 20., szombat

Sulyok Tamás jogi eszközökkel is kész harcolni: semmilyen többség sem adhat felhatalmazást a jog uralmának a semmibevételére

Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.

Sulyok Tamás jogi eszközökkel is kész harcolni: semmilyen többség sem adhat felhatalmazást a jog uralmának a semmibevételére
2026. június 20., szombat

Új korvettel bővült a román haditengerészet flottája

Nicușor Dan államfő szombaton Isztambulban részt vett a román haditengerészet Törökországtól vásárolt új korvettjének ünnepélyes szolgálatba állításán.

Új korvettel bővült a román haditengerészet flottája
2026. június 20., szombat

Ennyit a békéről: Irán megint lezárja a Hormuzi-szorost

Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.

Ennyit a békéről: Irán megint lezárja a Hormuzi-szorost
Hirdetés
Hirdetés