
Magyar Péter hangsúlyozta: ez az eset ismét rávilágít arra, hogy Európa és a NATO egysége ma fontosabb, mint eddig bármikor
Fotó: Hegedüs Róbert/MTI
Magyarország szolidaritását fejezi ki Romániával. A sérülteknek mielőbbi felépülést kívánunk, és támogatjuk az eset teljes körű kivizsgálását – szögezte le Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán péntek reggel közzétett bejegyzésben, amelyet a hajnali galaci drónbecsapódás kapcsán fogalmazott meg.
2026. május 29., 10:372026. május 29., 10:37
2026. május 29., 13:222026. május 29., 13:22
Magyar Péter a posztban hangsúlyozta: ez az eset ismét rávilágít arra, hogy Európa és a NATO egysége ma fontosabb, mint eddig bármikor.
Magyarország szolidaritását fejezi ki Romániával. A sérülteknek mielőbbi felépülést kívánunk, és támogatjuk az eset teljes körű kivizsgálását” – írta a magyar kormányfő.
A poszthoz amúgy elsők között szólt hozzá Dominic Fritz, a kormányzó Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke is. Temesvár polgármestere angol nyelven így fogalmazott:
Orbán Anita magyar külügyminiszter szintén a Facebook-oldalán reagált a Galacon történtekre. Posztja szó szerint megegyezik a Magyar Péterével.
Sulyok Tamás köztársasági elnök Facebookbejegyzésében így fogalmazott:
Orbán Viktor, Magyarország korábbi miniszterelnöke is megszólalt, egyszerre üzenve Romániának és Magyarország új kormányának.
„Együttérzünk a szomszédos Romániát ért dróntámadás sérültjeivel.
Ezért felszólítjuk a magyar kormányt, hogy az előző kormány által kialakított semlegességi politikát tartsa fent, és egyetlen lépést se tegyen a háborúpárti Európa irányába!” – fogalmazott a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Mint ismeretes, péntek hajnalban Galacon drónbecsapódás történt, amit robbanás és tűz követett a 10. emelet egyik lakásában, a tömbházból menekülők közül ketten könnyebben megsérültek.

Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.

A NATO folytatja védelmének megerősítését minden fenyegetéssel szemben, beleértve a drónokat is – jelentette ki Allison Hart NATO-szóvivő arra reagálva, hogy robbanótöltettel felszerelt drón zuhant péntek hajnalban egy galaci panelházra.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének szombaton a párt 32., tisztújító kongresszusán, Budapesten; a négy alelnök Gál Kinga, Bóka János, Gyopáros Alpár és Kreicsi Bálint lett. Orbán Viktor őszre erős, rendezett Fideszt ígért.
Tisztújító kongresszust tart szombaton a Fidesz Budapesten. A küldöttek várhatóan újabb egy évre pártelnökké választják Orbán Viktort, aki a kongresszus előtt közzétett Küldetés című röpiratában elemezte a 2026-os országgyűlési választási vereség okait.
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól – közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Oroszország néhány éven belül megtámadhatja a NATO-t, az orosz haderő jelenleg is csapatokat telepít a katonai szövetség tagjaival közös határai mentén – közölte két forrás is.
Ukrajna célja, hogy elszigetelje a megszállt Krím-félszigetet Oroszországtól azáltal, hogy megszakítja a félsziget felé vezető legfontosabb katonai utánpótlási útvonalakat.
Donald Trump amerikai elnök azt állította, hogy az Egyesült Államok „véget vetett a háborúnak” Iránnal, miután korábban kijelentette, hogy a két fél „rendkívül szilárd szándéknyilatkozatban” állapodott meg a harcok beszüntetéséről.
Észak-Írországban élő 21 személy kért eddig konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.
Egy magas rangú iráni katonai tisztviselő azzal fenyegetőzött, hogy Irán „pokollá” változtathatja a közel-keleti régiót, ha a Hormuzi-szoros biztonsága veszélybe kerül.
XIV. Leó pápa felavatta a Sagrada Familia-bazilika legmagasabb, Jézus Krisztusról elnevezett tornyát szerdán Barcelonában.
szóljon hozzá!