Hirdetés

Kocsis Máté: „Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk”

Kocsis Máté

Kocsis Máté szerint az új frakcióban „most a spártaiakra van szükség, nem az athéniakra”

Fotó: Kovács Attila

„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában. Kocsis Máté hangsúlyozta: a Fidesz-KDNP veresége nem végzetes, és újra „hadrendbe állnak”.

MTI

2026. április 19., 20:072026. április 19., 20:07

A Fidesz-KDNP szavazóinak szánt írásban a Kocsis Máté a választások óta eltelt hetet rendkívül fájdalmasnak és nehéznek értékelte, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az eredményt „nem szabad, nem lehet és nem is kell megkérdőjelezni”. A kétharmados Tisza-győzelemmel kapcsolatban emlékeztetett, hogy a Fidesz-KDNP négyszer volt ilyen helyzetben. Ezért arra figyelmeztetett: ne becsüljék le a kétharmad erejét, de kerüljék a túlzó képzelgéseket is. Nem érdemes annál jobban dramatizálni a helyzetet, mint amilyen amúgy is – tette hozzá.

Arra is felhívta a figyelmet, hogy a „parlamenti patkó arányainak látványa torzít, ahogy korábban is tette”, mert valójában mintegy „3,4 millió szavazat áll szemben kb. 2,5 millióval”.

Hirdetés
Idézet
Pont olyan arány, mint 4:3-ra elveszíteni egy meccset” – írta.

Értékelése szerint a leadott szavazatok megoszlása alapján a vereségben „semmi történelmi nincs”, hanem azt az elmúlt 16 év teszi azzá: a nemzeti korszak hosszúsága, megszokottságának megszakadása. „Attól történelmi ugyan, de a számokból eredően nem végzetes” – fogalmazott.

Kocsis Máté megköszönte Orbán Viktornak, a Fidesz elnökének, leköszönő miniszterelnöknek, hogy „gerinces vezetőként” magára vállalta a vereségért viselt teljes felelősséget, de úgy vélte: ennél árnyaltabb a kép.

A vereség okai között sorolta fel, hogy a háború kitörése óta gyakorlatilag „letérdelt az európai, benne a magyar gazdaság, és szerinte alaposabb értékelést igényel majd az is, hogy az ukrán beavatkozás a magyar választásokba” mit okozott. Szerinte igazat mondtak azzal, hogy baj közeleg, veszélyek jönnek, ahogy azzal is, hogy mindezt megsínyli majd az emberek pénztárcája.

korábban írtuk

Orbán Viktor: teljes megújulásra van szükség a jobboldalon a választási vereség után
Orbán Viktor: teljes megújulásra van szükség a jobboldalon a választási vereség után

Teljes megújulásra van szükség, mert lezárult egy politikai korszak– jelentette ki Orbán Viktor leköszönő miniszterelnök a Patrióta YouTube-csatornáján. Orbán Viktor először szólalt meg az április 12-ei országgyűlési választás óta.

Arra is kitért: az elmúlt években kíméletlenül, válogatás nélkül építették fel a baloldali sajtóban a korrupciós vádakat, és azt is, hogy a korrupció kizárólag Fidesz-közeli lehet. De elismerte, hogy mindez nem sikerülhetett volna az ellenfélnek, ha „néhányan nem szolgáltatnak muníciót hozzá”. Szerinte néhány milliárdos nem érti, hogy a hivalkodó életmód – még ha nem is korrupcióból fedezik – brutálisan rombolja a kormányzó politikai közösség megítélését.

A „Matolcsy-klánt” hozta példaként, és azzal vádolta Matolcsy György volt jegybankelnök fiát, Matolcsy Ádámot, hogy „irgalmatlan károkat okozott a nemzeti oldal kormányzása idején” és a kampányban.

Szerinte az államgépezet nagyot hibázott azzal, hogy máig nem lépett semmit, és az ilyen esetek miatt gondolhatják sokan az országot következmények nélkülinek, „miközben nem az”. Megerősítette, amit a kampányban mondott Matolcsy Ádámról, ma is fenntartja: „ha igaz, amit mondanak róla, akkor börtönben a helye.”

Kocsis Máté írásában az „árulókról” is szólt, megnevezve Borbás Marcsi műsorvezetőt, Balogh Levente vállalkozót és Wáberer György volt kormánybiztost. Úgy vélte: sok ilyen bújik még elő. Arról is írt: a vereség okai között „bizonyosan ott van önmagában a 16 év”.

Idézet
A Dallas is nagyon jó sorozat volt, de a 300. résznél azt is megunták az emberek. Elkapcsoltak” – fogalmazott.

„Lássuk be. Sok hiba, bűn és árulás történt, és sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – összegzett, hozzátéve, hogy ezek jó része meg fogja találni korrupciós számításait a Tisza-kormány környékén is. Hangsúlyozta: a „mi oldalunk 99,9 százaléka nem ilyen, az a 0,1 százalék hurkolta a kötelet a nyakunk köré, és ez nem mehet így tovább”, ennek terheit a jobboldal tisztességes és nagy többsége nem veheti többé magára.

Szerinte a feladat világos: olyan Fideszt, olyan jobboldalt kell csinálni, amelyiket régen nagyon szerettek az emberek.

Kocsis Máté – aki listán mandátumot szerzett az új Országgyűlésben – jelezte: a parlamenti frakcióba nem férnek bele azok, akik már nem tudnak teljes erejükkel harcolni, vagy megunták, elfáradtak. „Most a spártaiakra van szükség, nem az athéniakra” – fogalmazott. Szerinte a Fidesz-KDNP – várhatóan 52 fős – frakciójába azok sem férnek bele, akik nem tudnak elszámolni a vagyonukkal, a rájuk bízott feladatokkal, hivatalukban töltött idővel, valamint a „barátság és bajtársiasság megtartása mellett azok sem, akik a liberális lejárató-gépezet áldozatai lettek, és ezért már nem tudnak hozzátenni”.

korábban írtuk

Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely képes a párt megújulását szimbolizálni
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely képes a párt megújulását szimbolizálni

Olyan Fidesz-frakció kell, amely képes a párt megújulását szimbolizálni – közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter újságírókkal.

Azt írta, lesznek, akik maguk döntenek a sorsukról, lesznek, akikről a közösség. „Egy azonban biztos: újra hadrendbe állunk” – ígérte.

Kocsis Máté azt is hangsúlyozta: a Fidesz-KDNP-nek most sem igaza van, hanem igaza lesz, mert a következő években ki fog derülni, hogy a Tisza becsapta az embereket. „4:3-ra kikaptunk, de lesz visszavágó” - ígérte, hangsúlyozva, hogy a vereséget méltósággal elviselik, az állami vegzatúrát kiállják és soha nem adják fel. „Adjunk hálát az Istennek a nemzeti korszakért, álljunk a vívmányai mellett, fel a fejjel, és rendeződjünk!” – üzente.

korábban írtuk

Megkezdődtek az Országgyűlés alakuló ülésének előkészítő tárgyalásai
Megkezdődtek az Országgyűlés alakuló ülésének előkészítő tárgyalásai

Pénteken elrajtoltak az Országgyűlés alakuló ülését előkészítő tárgyalások az Országházban, amelyen mindhárom bejutott párt képviselői jelen vannak.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 23., kedd

Irán: máris ellentmond egymásnak Washington és Teherán az atomtevékenység ellenőrzése kapcsán

Irán hétfőn kijelentette, hogy az ENSZ nukleáris felügyeleti szervezetével való együttműködése „a jelenlegi eljárások szerint” folytatódik.

Irán: máris ellentmond egymásnak Washington és Teherán az atomtevékenység ellenőrzése kapcsán
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Nem akarnak újra ütközőzónává válni. Észak-Komárom polgármestere a magyar–szlovák viszonyról

Észak-Komárom gasztronómiai ízvilágát, történelmét és pezsgő kulturális életét bemutató, Kárpát-medencei újságíró-találkozót szerveztek a felvidéki városban. Ebből az alkalomból beszélgettünk Keszegh Béla, Észak-Komárom polgármesterével.

Nem akarnak újra ütközőzónává válni. Észak-Komárom polgármestere a magyar–szlovák viszonyról
2026. június 22., hétfő

Újabb lépés az EU felé: Brüsszel felgyorsítaná Moldova csatlakozását

Az Európai Unió eltökélt abban, hogy Moldova uniós csatlakozásának minden szakaszában támogatást nyújtson, és a bővítési folyamat révén egy erős és prosperáló országot üdvözöljön majd az európai családban.

Újabb lépés az EU felé: Brüsszel felgyorsítaná Moldova csatlakozását
2026. június 22., hétfő

Magyar Péter bejelentette, hogy elindul a „tisztítótűz-művelet”, és az olasz maffiával példálózott

A „tisztítótűz-művelet” elindítását jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben Magyarország „orbáni maffiától” történő megszabadítása érdekében.

Magyar Péter bejelentette, hogy elindul a „tisztítótűz-művelet”, és az olasz maffiával példálózott
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Ennyi volt: távozik Keir Starmer brit miniszterelnök

Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.

Ennyi volt: távozik Keir Starmer brit miniszterelnök
2026. június 21., vasárnap

Ukrajna hatalmas támadást indított a Krím ellen, Zelenszkij jogos megtorlásról beszél

Négy ember meghalt, 28-an pedig megsebesültek egy dróncsapás során a Krím-félszigeten – közölte Szergej Akszjonov, a Moszkva által kinevezett kormányzó, miközben számos robbanásról és tűzről érkeztek hírek.

Ukrajna hatalmas támadást indított a Krím ellen, Zelenszkij jogos megtorlásról beszél
2026. június 21., vasárnap

Trump szerint nem kell díjat fizetni a Hormuzi-szorosban, Vance Svájcba érkezett, hogy Iránnal tárgyaljon

Donald Trump amerikai elnök szerint sem a tűzszünet idején, sem azt követően nem kell áthaladási díjra számítani a Hormuzi-szoroson, legfeljebb az Egyesült Államok kérhet majd anyagi ellentételezést a hajózási útvonal biztonságának fenntartásáért.

Trump szerint nem kell díjat fizetni a Hormuzi-szorosban, Vance Svájcba érkezett, hogy Iránnal tárgyaljon
Hirdetés
2026. június 20., szombat

Sulyok Tamás jogi eszközökkel is kész harcolni: semmilyen többség sem adhat felhatalmazást a jog uralmának a semmibevételére

Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.

Sulyok Tamás jogi eszközökkel is kész harcolni: semmilyen többség sem adhat felhatalmazást a jog uralmának a semmibevételére
2026. június 20., szombat

Új korvettel bővült a román haditengerészet flottája

Nicușor Dan államfő szombaton Isztambulban részt vett a román haditengerészet Törökországtól vásárolt új korvettjének ünnepélyes szolgálatba állításán.

Új korvettel bővült a román haditengerészet flottája
2026. június 20., szombat

Ennyit a békéről: Irán megint lezárja a Hormuzi-szorost

Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.

Ennyit a békéről: Irán megint lezárja a Hormuzi-szorost
Hirdetés
Hirdetés