
A kolozsvári Waldorf iskolába járó diákok szülei tiltakoznak az aligazgató leváltása ellen
Fotó: Kolozsvári Waldorf iskola/Facebook
Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.
2025. december 18., 17:272025. december 18., 17:27
Nemes Ildikót, a kolozsvári Waldorf iskola aligazgatóját eltávolították tisztségéből, emiatt a szülők és a pedagógusok tiltakozásuknak adnak hangot. A Kolozs megyei tanfelügyelőség csütörtökön közleményt bocsátott ki az üggyel kapcsolatban, amelyben azzal indokolta a döntést, hogy az iskola vezetősége „nem működött együtt zökkenőmentesen”. A szülők és a pedagógusok nehezményezik, hogy a „közösség képviselőjének hirtelen eltávolítása előzetes tájékoztatás vagy konzultáció nélkül történt”.
Csütörtökön több tucat elégedetlen szülő szervezett tüntetést az iskola udvarán, petícióban arra kérték a Kolozs megyei tanfelügyelőséget, hogy vizsgálják felül a döntést, amely szerintük nem jogszerű. A szülők emellett bírálták a jelenlegi igazgatót, Flaviu Braicut.
A szülő azt állítja, hogy „etnikai komponense” is lehet az ügynek. Mint mondta, az iskola magyar pedagógusai szembeszálltak a Daniel David miniszter és az igazgató által kívánt „álszimulációval”. A Waldorfba járó diákok szülei és a tanárok által a Kolozs megyei tanfelügyelőséghez intézett petícióban az aláírók a jogi eljárások, a Waldorf oktatási értékek és a döntéshozatal átláthatóságára hívják fel a figyelmet.
Az iskolai közösség szemszögéből a Waldorf-oktatás az egyéni felelősségen, a párbeszéden, az együttműködésen, a szakmai autonómián és a kölcsönös tiszteleten alapul. Ebben az összefüggésben aggodalommal állapítjuk meg, hogy a fent említett döntést
Az aláírók úgy fogalmaznak, az iskolai közösség aggodalmát tovább fokozza, hogy Nemes Ildikó eltávolították tisztségéből, holott az idők folyamán hidat épített a közösségek között az iskola magyar csapatának elismert szószólójaként. Úgy vélik, a közösség képviselőjének hirtelen eltávolítása
A helyi portál szerint Nemes Ildikót azért távolították el tisztségéből, mert nem értett egyet Flaviu Braicu igazgató iskolavezetési módszereivel.
Eközben a tanfelügyelőség közleményben reagált a történtekre. A helyi portál idézi a tanfelügyelőség ellenőrző testületének képviselői által küldött hivatalos közleményt. Ebben az áll, hogy
Mint közlik, elégtelen volt a kommunikáció a kolozsvári Waldorf iskolában, kiemelik a „gyenge intézményi együttműködést”, valamint „a párbeszéd és a közös adminisztratív, oktatási döntésekbe való bekapcsolódás elutasítását”.

A MOGYE beolvasztása után a román többségű marosvásárhelyi „mamutegyetem” soraiba kívánja olvasztani a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemet is. Az egyetemi egyesítés hírét keményen bírálja az Erdélyi Magyar Szövetség.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
szóljon hozzá!