
Sokan keresték fel a már hétfői első napon a kolozsvári autós oltópontot
Fotó: Jakab Mónika
Sikeresnek bizonyult az autós koronavírus elleni oltás hétfői első napja Kolozsváron, de még messze van a napi ezres kapacitás. Közben máris bejelentették, hogy Aradon és Nagyváradon is kialakítanak drive-through oltási központot.
2021. április 27., 10:512021. április 27., 10:51
A Kolozs megyei prefektúra kedd reggeli tájékoztatása szerint a hétfői nap folyamán 354 személyt oltottak be Covid-19 ellen a kincses város Horia Demian sportcsarnokának óriási parkolójában kialakított oltóponton.
Korábban különben a hatóságok úgy nyilatkoztak, hogy napi ezer személy is megkaphatja ott regisztráció nélkül, autójában ülve a Pfizer–BioNTech vakcináját. Tény viszont, hogy a hétfői nem volt teljes nap, mindössze 13 órakor nyitottak, keddtől viszont minden nap 8 és 20 óra között várják az oltakozni vágyókat. Semmi más nem kell, csak egy személyi igazolvány, további szabály pedig, hogy egy autóban legtöbb négy személy tartózkodhat.

Hatalmas érdeklődés övezi a hétfőn megnyílt kolozsvári autós oltóközpontot, már nyitás előtt hosszú kocsisor alakult ki. Az ország második drive-through oltási központjában akár 1000 embert is beolthatnak naponta.
Közben a helyi hatóságok máris bejelentették, hogy Aradon és Nagyváradon is kialakítanak drive-through oltási központot.
Lazăr Faur, Arad alpolgármestere Facebook-bejegyzésben jelentette be, hogy a helyi önkormányzat megkezdte az autós oltópont kialakítását a Real/Remarkt – Jumbo parkolójában,
Alakul az aradi drive-through oltópont
Fotó: Facebook/Lazar Faur
A bejelentés szerint itt is Pfizerrel fognak oltani, és várhatóan hamarosan meg is nyitnak. Az alpolgármester ugyanis a bejegyzésben úgy fogalmazott, hogy az ortodox húsvéti bevásárlásra érkezők mindössze 15 perc alatt fel is vehetik az oltást. Várhatóan a keddi nap folyamán jelentik be, hogy mikor kezdenek.
Faur később azt is a közösségi portálon jelentette be, hogy az aradi önkormányzat – főként idős, mozgásképtelen személyek esetében – házhoz is viszi a vakcinát, az érdeklődők a 0783.121.105 és a 0257.254.923 telefonszámokon jelezhetik ebbéli igényüket.
– nyilatkozta a Bihoreanul helyi napilapnak Ligia Oala, a Bihar megyei prefektus kabinetfőnöke.
„A múlt hét végén, pontosabban április 23-án a prefektúra és a megyei közegészségügyi hatóság kérte a romániai oltási kampányt koordináló bizottságtól, hogy tíz oltóhellyel bővíthessék a Körös-parti város oltási kapacitását, és hétfőn, április 26-án pozitív válasz érkezett a CNCAV-t vezető Valeriu Gheorghiţă úr részéről” – mondta el az illetékes.
Ezen a tíz új oltóhelyen Pfizerrel fognak oltani, és valamennyi szabadtéren lesz kialakítva. Az Auchan bevásárlóközpontnak az épülő új sportcsarnok felőli parkolójában, a Traian Blajovici utcában egy drive-through oltási központot alakítanak ki, a Nagyvásártéren, az ortodox székesegyház és a szakszervezetek művelődési háza közötti parkolóban pedig egy mobil oltópont várja majd az oltakozni vágyókat. Utóbbi Ligia Oala elmondása szerint május 5-én nyithatja meg a kapuit, az autós oltópont pedig május 14-én nyit, további részleteket viszont későbbre ígért.
Mint ismeretes, az ország első autós oltópontja a hétvégén Déván nyitotta meg a kapuit, a szombati és a vasárnapi nap folyamán összesen 1241 személyt oltottak be ott Pfizerrel.

Valeriu Gheorghiţă, a SARS-CoV-2 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság elnöke hétfőn úgy nyilatkozott, hogy az oltásra való előjegyzés módjának megváltoztatásán gondolkodnak, legalábbis a vidéki oltóközpontokhoz való jelentkezések esetében, ugyanis a lakosság egy része számára nem érhető el k&
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Balog Adalbert biológussal, a Sapientia egyetem tanárával arról beszélgettünk, hogy mit jelent a génmódosítás a növénynemesítésben, milyen technológiák jelentek meg az elmúlt években.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
Kánikulára figyelmeztető két sárga, vagyis elsőfokú riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kilőttek egy medvét, amely három héten át naponta behatolt az emberek által lakott területekre Brassó Rakodó nevű negyedében. – közölte az önkormányzat.
Jogerősen is pert vesztett a legfelsőbb bíróságon Dominic Fritz temesvári polgármester az őt érdekellentéttel vádoló Országos Feddhetetlenségi Ügynökséggel (ANI) szemben.
szóljon hozzá!