
Görög gyász. A PAOK stadionjánál égnek a mécsesek az elhunyt szurkolók emlékére
Fotó: Facebook/PAOK FC
Műszaki hiba okozhatta a szörnyű Temes megyei tragédiát, amelyben életét vesztette a PAOK Szaloniki labdarúgó-csapatának Franciaországba tartó hét szurkolója, hárman pedig megsérültek. Legalábbis erről beszélt a közúti szerencsétlenség egyik túlélője a görög sajtó szerint.
2026. január 28., 12:302026. január 28., 12:30
2026. január 28., 14:122026. január 28., 14:12
A sávtartó asszisztens megakadályozta a sofőrt abban, hogy az előzést követően visszatérjen a sávjába, ez okozta a hét emberéletet követelő keddi, Temes megyei balesetet – ezt nyilatkozhatta az egyik túlélő az Ertnews.gr görög portál szerint, amelynek cikkére a Digisport.ro irányította rá szerdán a figyelmet.
„A kormánykerék az előzés során a sávtartó rendszer miatt blokkolt” – mondhatta az egyik fiatal görög, akit a portál szerint egy temesvári kórházba szállítottak a balesetet követően.
A sávtartó asszisztens, ahogy a neve is mutatja, segít az autónak a sávjában maradni. A kamerák figyelik az útburkolati jelzéseket, és ha észlelik, hogy a jármű már nem a sávok között halad, beavatkoznak az autó vezetésébe, hogy visszavezessék a „helyes” pozícióba. Ebben a helyzetben azonban a gyanú szerint a rendszer a rossz sávban tartotta a járművet.
Közben Dorel Săndesc, a temesvári megyei kórház igazgatój szerdán úgy nyilatkozott, hogy a hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben megsérült három görög fiatalember állapota stabil. Közölte: az egyik fiatalembert az idegsebészeten ápolják, de koponyasérülései enyhék, általános egészségi állapota jó. A második pácienst az ortopédián ápolják enyhébb keresztcsontrepedéssel, állapota kiegyensúlyozott. A harmadik az intenzív osztályon fekszik többszörös sérüléssel, amelyek azonban nem okoztak súlyos idegrendszeri károsodást. Többek között nyaki gerinctörést, felkarcsonttörést, kulcscsonttörést, bordarepedést, tüdőzúzódást szenvedett, de nem volt szükség intubálni, állapota az egy nappal korábbihoz képest javult, stabil – részletezte a kórház igazgatója. Hozzátette, a sérültek családjától függ, hogy továbbra is a temesvári megyei kórházban ápolják, vagy Görögországba szállítják őket.
A kórházba látogató Evangelia Grammatika, Görögország romániai nagykövete, elmondta, elindították a hivatalos eljárást a balesetben meghalt hét görög fiatalember hazaszállítására. Elmondása szerint ez valószínűleg repülővel fog történni. A nagykövet ugyanakkor köszönetet mondott a román hatóságoknak a támogatásért és együttműködésért.
A görög sajtó ugyanakkor azt is kiderítette, hogy a szurkolók Edesszában bérelték a kisbuszt, és úgy döntöttek, hogy nem bérelnek profi sofőrt, ezért felváltva vezettek.

Hét személy életét vesztette egy közúti balesetben kedden Temes megyében, több sérült pedig kórházi ellátásra szorul. Valamennyi áldozat egy kisbuszban utazott, amely előzni próbált.
A járművet bérbeadó cég tulajdonosa a tragédia idején külföldön tartózkodott, de miután megtudta, mi történt, sürgősen visszatért Görögországba.
– nyilatkozta a bérbeadó cég tulajdonosa a görög sajtó szerint.
Mint ismeretes, a görög szurkolók Franciaországba tartottak, hogy megnézzék a PAOK és a Lyon mérkőzését az Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában, január 29-én, csütörtökön. A thesszaloniki klub felvette a kapcsolatot az UEFA-val, és hivatalosan kérte a mérkőzés elhalasztását. A válasz gyorsan érkezett, és elutasító volt.
Kedden este a thesszaloniki csapat mintegy 200 szurkolója érkezett Temesvárra, és elment a kórházba, ahol a baleset három túlélőjét ápolják.

A PAOK Szaloniki labdarúgó-csapatának több száz szurkolója érkezett kedd este Temes megyébe, hogy meglátogassa az aznap Lugos közelében bekövetkezett balesetben megsérült társait.
A meteorológiai szolgálat újabb elsőfokú hőségriasztásokat adott ki: szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés. De több erdélyi megyében viharos időjárásra is számítani kell.
Jól haladnak a munkálatok a Marosvásárhelyt Nyárádszeredával összekötő autópálya-szakaszon – derül ki a közlekedési tárca illetékesének tájékoztatásából.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
szóljon hozzá!