
Kovács István unitárius püspök szerint nem szabad azt hinni, hogy a sátáni erők győzedelmeskedhetnek
Fotó: Médiatér
Kovács István unitárius püspök szerint az ukrajnai háború közepette imádkozni és tenni kell a kárpátaljai magyarokért, ezért a magyar egyházak együttműködnek a harcok által fenyegetett közösség megsegítéséért.
2022. február 26., 11:562022. február 26., 11:56
2022. február 26., 12:032022. február 26., 12:03
A Magyar Unitárius Egyház Kolozsvárt január végén felszentelt püspöke a Krónikának nyilatkozva hihetetlennek nevezte, hogy újból aktuális lett, amiről azt hittük, hogy a történelemkönyvek világához tartozik, és csak az idős nemzedék beszél róla: a háborúk korszaka. „Hihetetlen, hogy a délszláv háború után újból a szomszédban dörögnek a fegyverek, mélységeiben rendíti meg az ember biztonság- és igazságérzetét. Majd miután a megrendülésen túljut az ember, nyilván felmerül a kérdés, hogy mit tehetünk ebben a helyzetben” – kommentálta lapunknak az egyházfő az Oroszország által Ukrajna ellen kirobbantott háborút.
Kovács István fontos teendőnek nevezte egyházi elöljáróként üzenni a híveknek, hogy ne veszítsék el a reményüket, ne higgyék, hogy a sátáni erők győzedelmeskedhetnek. „Ezek ideig-óráig csatát nyerő állapotok, de hisszük, hogy az isteni igazságosság és jóság továbbra is az, amelyik uralja az életünket. Efelé kell forduljunk, és nagyon éberek kell legyünk. Amikor hátat fordítunk a jóistennek, akkor ilyen veszélyeknek vagyunk kitéve” – fogalmazott a Magyar Unitárius Egyház kolozsvári püspöke.
Kovács István aláhúzta, ebben a helyzetben a legfontosabb, hogy odafigyeljünk a Kárpátalján élő magyar testvéreinkre. A Magyar Unitárius Egyház Gondviselés Segélyszervezete már csatlakozott a református egyház által létrehozott Kárpát-medencei hálózathoz, a magyar egyházak püspökei pedig egyeztetni fognak arról, mit tudnak konkrétan tenni a segélyszervezetekkel együtt az Ukrajnából érkező menekültek megsegítése érdekében. Emellett a püspök felvette a kapcsolatot Grezsa Istvánnal, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Kárpátalja együttműködésének fejlesztéséért felelős miniszteri biztossal is az egyházi segítségnyújtás felajánlása céljából. „Biztos, hogy menekültáradat elé nézünk. Imádkozunk is a bajba jutott sorstársainkért, de tenni is akarunk értük, segíteni akarjuk őket” – nyilatkozta a Krónikának Kovács István püspök.
Emberek ezrei menekülnek Ukrajnából a háború elől a román-ukrán határszakaszon is
Fotó: Cristian Lupașcu/Agerpres
Közben a magyar kormány a szombattól hívható 1357-es nemzeti segélyvonalat létesített, amelynek hívásával 500 forinttal lehet támogatni a Híd Kárpátaljáért összefogást, ezen kívül egy számlaszámot – 11711711-22222222 – is nyitott az adományoknak. Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára közölte: a Híd Kárpátaljáért összefogás részeként a karitatív szervezetek szálláshelyek és befogadó családok jelentkezését, valamint étkezési kapacitások és tartós élelmiszer felajánlását, vállalkozók, önkormányzatok és magánszemélyek felajánlásait is várják Magyarországon. A szervezett és összehangolt segítségnyújtásban a Katolikus Karitász, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, a Magyar Református Szeretetszolgálat, a Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány és a Magyar Vöröskereszt is részt vesz.
Miközben egyre több ember beszél nyíltan a mentális egészségről, a párkapcsolati problémák kezelésével kapcsolatban sok a bizonytalanság. Egészségünkre című videós sorozatunk újabb részében Bálint Gabriella párkapcsolati terapeutával beszélgettünk.
A meteorológiai szolgálat újabb elsőfokú hőségriasztásokat adott ki: szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés. De több erdélyi megyében viharos időjárásra is számítani kell.
Jól haladnak a munkálatok a Marosvásárhelyt Nyárádszeredával összekötő autópálya-szakaszon – derül ki a közlekedési tárca illetékesének tájékoztatásából.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
szóljon hozzá!