
Fotó: Bihar Megyei Tanács
Újabb Bihar megyei körgyűrűt adtak át a forgalomnak: a szombaton reggel 9 órakor megnyitott nagyürögdi elkerülő út a Nagyvárad és Arad között autózókat segíti a gyorsabb haladásban.
2024. augusztus 17., 09:582024. augusztus 17., 09:58
A Nagyváradot Nagyürögddel összekötő út 8,3 kilométer hosszú, és kerékpárutakat alakítottak ki a nyomvonalán, ezek szélessége 2,5 méter.
Ezen a részen kezdődik a 79-es jelzésű főúttal összeköttetést biztosító 1,6 kilométeres leágazás, a Mácsapuszta felé vezető községi út kereszteződésénél. A 79-es főút felé egy másik leágazás is van, amely Nagyürögd község központjába vezet. Ezt követően ez az út eléri az épülő agglomerációs körgyűrűt, amely csatlakozási lehetőséget jelent a 79-es, 76-os és 1-es jelzésű főutakhoz.
akkor adták használatba a 79-es országúttal (Nagyürögd Nagyvárad felőli bejáratánál), illetve a Mácsapuszta felé vezető községi úttal való kereszteződéstől egészen az Oláhapáti felé vezető községi útig terjedő részt. Ugyancsak augusztus 4-én adták át azt a leágazást is, amely összeköti Nagyürögd központját a körgyűrűvel, és kiindulópontja a 79-es országúton kialakított új körforgalom.
hiszen azok a nagyürögdiek, akik az agglomerációs körgyűrű felé vezető utcákban laknak, hamarabb eljuthatnak az otthonaikba, az apátiak pedig Nagyürögdön áthaladva mehetnek a falujukba.
A teljes szakaszt azért nem lehetett még a hónap elején átadni a forgalomnak, mivel munkálatok zajlottak az agglomerációs körgyűrűnek a Nagyürögd felőli végénél. egy 1,5 kilométeres szakaszon az út teljesen ki volt ásva, hogy áthelyezzék a villanyvezetékeket, majd kiöntsék ballasztréteget öntenek, tömörítsék a talajt és elhelyezzék a szegélyköveket.
Ugyanakkor a nagyürögdi körgyűrű megyeszékhely felőli részén, a Grigorescu lakónegyedben a nagyváradi városháza megbízásából utcákat korszerűsítettek, amelyek keresztezik a lakónegyeden áthaladó utat. Annak érdekében, hogy a Grigorescu negyedben dolgozó kivitelezők számára is biztosítsák a munkaterületet, csak most lehetett megnyitni a forgalom előtt a nagyürögdi körgyűrű Nagyvárad felé vezető végét.
Mint ismeretes, a nagyürögdi körgyűrű létesítése a „Nagyváradi Metropolisz Övezetben lévő megyei utak bővítése és fejlesztése” elnevezésű projekt második szakaszát képezi, akárcsak a biharszentandrási körgyűrű, amelyet májusban nyitottak meg a forgalom előtt. A kivitelezési munkálatokat a PORR Construct Kft. végezte, a két terelő út megvalósítására vonatkozó szerződést összértéke 100 429 001,55 lej áfával együtt.
A beruházást a Bihar Megyei Tanács költségvetéséből és európai uniós pénzforrásokból finanszírozták.

Két héten belül befejeződnek a fugyivásárhelyi körgyűrű kivitelezésének munkálatai: az új elkerülő utat augusztus 24-én, szombat reggel 9 órakor nyitják meg a forgalom előtt – tájékoztatta pénteken a Krónikát a Bihar Megyei Tanács sajtóosztálya.
Ezek a következőek:

Augusztus 1-jén, csütörtök reggel 7 órakor átadják a forgalomnak az élesdi körgyűrű egy újabb, 1,7 kilométer hosszú szakaszát – tájékoztatott a Bihar megyei közgyűlés sajtóosztálya.

A jobb közúti összeköttetés biztosítása érdekében új utat fog építeni Nagyvárad agglomerációjában a Bihar megyei önkormányzat és a megyeszékhely polgármesteri hivatala – tájékoztatott pénteken a megyei közgyűlés sajtóosztálya.
Több száz, folyamatosan működő kriptovaluta-bányászgépet foglalt le az adóhatóság Szatmár megyében, miután egy be nem jelentett, jelentős energiafogyasztással működő bányászfarmra bukkant. A lefoglalt berendezések értéke meghaladja a kétmillió lejt.
Határozottan lépnek fel a medvék etetése ellen a hatóságok: három hét alatt 50 ezer lejnyi bírságot róttak ki a Transzfogarasi úton.
Idén sem használható az ópálosi szivattyúállomás a mezőgazdasági területek öntözésére, mivel zajlik a víznyerő csatorna medrének a betonozása. Tavaly ugyanezzel a magyarázattal hagyták üzemen kívül a berendezést.
Rengeteg autó parkol a Déli-Kárpátokban a több mint 2000 méter magasságban található Leaota-csúcs közelében, tönkretéve a törékeny ökoszisztémát, a védett erdélyi havasszépe növényt – hívta fel a figyelmet a közösségi oldalon Gajdó Kelemen Éva.
Több millió eurót kap az Európai Unió szolidaritási alapjából Parajd – tájékoztatott kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő sajtóirodája.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Politikai szóváltás alakult ki hétfőn a magyar Országgyűlésben, miután Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke rákérdezett Orbán Anita külügyminiszterre, hogy mit tesz a kormány a nagyváradi premontrei apát kilakoltatása ügyében.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
szóljon hozzá!