
Kifogások. Az önkormányzat szerint nem arról van szó, hogy nem akarják a főtéren közvetíteni a magyar válogatott mérkőzéseit
Fotó: Bálint Eszter
„Logisztikai okokkal” magyarázza Nagyvárad önkormányzata, hogy a város főterén csupán a román válogatott Európa-bajnoki mérkőzéseit és a döntőt vetítik óriáskivetítőn, más meccseket – így a magyar nemzeti tizenegy szereplését – nem.
2024. június 17., 15:372024. június 17., 15:37
2024. június 17., 15:462024. június 17., 15:46
Mint arról beszámoltunk, a város magyar közösségének körében felháborodást váltott ki a lépés, hogy a románok nézhetik a saját válogatottjuk meccseit a Szent László – a románoknak Egyesülés – téren, a magyarok viszont nem.
Ennek nyomán a Krónika még szombaton délelőtt hivatalos megkereséssel fordult az önkormányzathoz, amelyben felhívtuk a figyelmet arra, hogy
Ennek nyomán feltettük a kérdést: miért nem nézhető az összes Eb-meccs a Szent László-téren, illetve ha ez nem lehetséges, akkor a román válogatott mérkőzései mellett miért nem vetítik legalább a magyar nemzeti tizenegy meccseit?
Megkeresésünkre hétfőn válaszolt az önkormányzat.
Petri Csilla városházi szóvivő az önkormányzat alárendeltségében működő társszervező, az eseményért felelős Visit Oradea álláspontját tolmácsolva lapunknak elmondta: logisztikai okokra hivatkozva korlátozták csupán négyre a kivetítőn figyelemmel követhető meccsek számát.
– mondta a város idegenforgalmi célpontjainak népszerűsítésével megbízott intézmény válaszát tolmácsolva a szóvivő.
Felvetésükre, hogy ez esetben fontolóra veszik-e Hunyadi István nagyváradi RMDSZ-es tanácsos javaslatát, miszerint egy másik helyszínen tegyék lehetővé a magyar meccsek szabadtéri megtekintését, Petri Csilla elmondta, eddig még hivatalosan nem foglalkoztak a felvetéssel,

Felháborodást keltett a nagyváradi magyar közösség körében, hogy a román többségű önkormányzat „megfeledkezett” róla a Németországban zajló labdarúgó Európa-bajnokság kapcsán.
Mint arról beszámoltunk, Hunyadi István – aki egyébként a helyi Szigligeti Színház színművésze – petíciójában megjegyzi: meglepődve olvasta hogy az önkormányzat várost népszerűsítő intézménye és annak partnerszervezete a labdarúgó Európa-bajnokság mérkőzéseiből csupán néhányat közvetít. Rámutat: ez azért is meglepő, mert
Ugyanakkor azt is megjegyzi, hogy Szatmárnémeti városa, ahogy sok más nagyváros is biztosítja lakosai számára a teljes Eb-program megtekinthetőségét.
„RMDSZ-es tanácsosként azért fordulok Önökhöz, hogy ezt a nehezen értelmezhető döntést hozzák helyre egy újabb helyszín biztosításával, minden magyar nemzetiségű lakos számára is jár ez az élmény” – fogalmaz a tanácsos.
Aki mindemellett némileg vitatható módon
Mint megírtuk, a váradiak körében a mai napig emlékezetes, hogy mekkora élményt jelentett, amikor a 2016-os Eb idején meggypiros magyar válogatott mezekbe öltözött, piros-fehér-zöld zászlókat lobogtató szurkolók lepték el a főteret, és több ezer torokból zúgott a Himnusz, illetve a Ria, ria, Hungária! Dzsudzsákék franciaországi menetelése során.
Feltehetően épp ez zavarhatott egyes köröket, és az újabb magyar „térfoglalást” megelőzendő hozták a korlátozott meccsnézési lehetőségről szóló döntést.
Közeledik a parlagfű virágzása, ezért Erdély-szerte felszólítják a hatóságok a telek- és ingatlantulajdonosokat, az útkezelőket és az érintett intézményeket, hogy kötelesek intézkedni.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Újabb mesterséges intelligencia alapú rendszert vezetett be a Kolozs megyei sürgősségi kórház: a Carebot nevű platform a tüdőgócok felismerésében segíti a radiológusokat, ezzel hozzájárulva a tüdőrák minél korábbi diagnosztizálásához.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
1 hozzászólás