
Banki csalásból származó készpénzt is lefoglaltak a rendőrök a házkutatások során
Fotó: Szatmár megyei rendőr-főkapitányság
Egy héttagú szatmári bűnbanda ügyében hat romániai megyében és két magyarországi helyszínen is házkutatásokat tartottak kedd reggel a rendőrök. A banki csalásokra szakosodott bűnözők mintegy 3,5 millió lej kárt okoztak különböző bankoknak. A gyanúsítottakat a DIICOT Szatmár megyei székházában hallgatják ki.
2025. június 24., 12:112025. június 24., 12:11
A Szatmár Megyei Rendőr-főkapitányság Gazdasági Bűnözés Elleni Szolgálatának rendőrei, a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) Szatmár megyei területi irodájának ügyészeivel közösen banki csalásokra szakosodott bűnbanda ügyében 42 házkutatási parancsot hajtottak végre kedd reggel Szatmár, Szeben, Kolozs, Hunyad, Máramaros és Brăila megyékben.
A Szatmár Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztályának tájékoztatója szerint a rendőrségi nyomozás kiderítette, hogy
abból a célból, hogy jelentős pénzösszegeket szerezzenek bankintézmények megtévesztése révén. A nyomozást több bűncselekmény ismeretében folytatják:
A csoport tagjai összehangolt módon jártak el: informatikai eszközöket és hamis dokumentumokat használtak ahhoz, hogy POS-terminálokat szerezzenek, amelyeket hamisított bankkártyák adatainak bevitelére használtak (olyan számlákhoz kapcsolódva, amelyeket különféle külföldi bankoknál nyitottak), és az így szerzett pénzt kiterjedt pénzmosási műveletekre használták.
amelyeket külföldi (Egyesült Államok, Kína, Grúzia, Thaiföld, Szingapúr stb.) pénzintézetek bocsátottak ki. A tranzakciókat úgy dolgozták fel, mintha valódi kereskedelmi tevékenység keretében történtek volna.
Lefoglalt POS-terminálok
Fotó: Szatmár megyei rendőr-főkapitányság
A Szatmár Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztályának szerkesztőségünkbe eljuttatott közleménye szerint a nyomozásba bekapcsolódtak a magyar igazságügyi hatóságok is,
A szatmári illetőségű, de Erdély több megyéjében is tevékenykedő bűnbanda a csalárd módon megszerzett összegeket különböző tranzakciókkal próbálta elrejteni: többszöri banki átutalásokkal, készpénzfelvételekkel vagy harmadik személyek nevén lévő számlákra történő átutalásokkal próbálták legalizálni a pénzt.
A kihallgatások a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség – Szatmár megyei területi irodájának székhelyén zajlanak.
A rendőrség a gyanúsítottak telefonjait is átvizsgálja
Fotó: Szatmár megyei rendőr-főkapitányság

Magukat banki alkalmazottaknak kiadó telefonos csalókra figyelmeztet a Román Rendőrség.

Csak tavaly egy billió, vagyis 1000 milliárd dollárt is meghaladó értékben adtak pénzt az átverések áldozatai netes csalóknak, akik sms-ben vagy olyan platformokon garázdálkodnak, mint a WhatsApp, az Instagram vagy a Gmail.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Balog Adalbert biológussal, a Sapientia egyetem tanárával arról beszélgettünk, hogy mit jelent a génmódosítás a növénynemesítésben, milyen technológiák jelentek meg az elmúlt években.
Hőségre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia nagy részére.
Sárga, vagyis elsőfokú hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére. Az ország többi részén kedd estig melegre, kellemetlen hőérzetre és viharos időjárásra figyelmeztető időjárás-előrejelzés lesz érvényben.
Senki sem jelentkezett a tasnádi polgármesteri hivatal által kiírt tenderre, amely egy 102 millió lejes hitel felvételére irányult a Szatmár megyei településen tervezett, Aquapark Transilvania Terme nevű élményfürdő megvalósítása érdekében.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Nyolc éve kihasználatlanul áll az egykor népszerű gyermekrészleg az aradi Neptun Strandon: azóta benőtte a gaz, a medencék burkolatát pedig tönkretette az idő. Bár az önkormányzat évek óta ígérgeti a felújítást, eddig nem történt semmi.
Kánikulára figyelmeztető két sárga, vagyis elsőfokú riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kilőttek egy medvét, amely három héten át naponta behatolt az emberek által lakott területekre Brassó Rakodó nevű negyedében. – közölte az önkormányzat.
Jogerősen is pert vesztett a legfelsőbb bíróságon Dominic Fritz temesvári polgármester az őt érdekellentéttel vádoló Országos Feddhetetlenségi Ügynökséggel (ANI) szemben.
szóljon hozzá!